Дата принятия
18.06.2010
Номер дела
2а-4942/10/1370
Номер документа
10201616
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 червня 2010 р. № 2а-4942/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Хоми О.П.,

при секретарі Івашків В.І.,

з участю представника позивача Круглія Ю.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови,

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області звернулося в суд з позовом до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, в якому просить скасувати постанову № 19260672, винесену державним виконавцем ППВР ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області 27.05.2010 року про накладення штрафу в розмірі 510,00 грн. за невиконання рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області по справі № 2а-830/2009, згідно якого УПФУ в м.Дрогобичі Львівської області зобовязано провести нарахування та виплатити ОСОБА_2 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбачене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року з врахуванням ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум. В обґрунтування позовних вимог посилається на неможливість виконання судового рішення у визначений в постанові про відкриття виконавчого провадження строк, тому постанова про накладення штрафу є безпідставною і підлягає скасуванню.

Представник позивача Круглій Ю.Б. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до положень ст.128 КАС України справа вирішена на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши думку представника позивача, зясувавши обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі їх невиконання в добровільному порядку визначаються Законом України «Про виконавче провадження»та покладаєються на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обовязок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Судом встановлено, що на виконанні ППВР ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області знаходиться виконавчий лист № 2а-830/2009, виданий 29.03.2010 року Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області, згідно з яким УПФУ в м. Дрогобичі Львівської області зобовязано провести нарахування та виплатити ОСОБА_2 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбачене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року з врахуванням ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум.

Виконавче провадження № 19260672 за вищезгаданим виконавчим документом відкрито постановою від 17.05.2010 року і боржнику УПФУ в м. Дрогобичі Львівської області надано строк для добровільного виконання судового рішення до 24 травня 2010 року.

Судом встановлено, що у вказаний державним виконавцем строк позивач судове рішення не виконав.

Судом не береться до уваги посилання позивача про неможливість виконання судового рішення у визначений відповідачем строк, оскільки і на час розгляду справи судове рішення УПФУ в м. Дрогобичі Львівської області не виконано.

Згідно статті 124 Конституції України судові рішення є обовязковими для виконання на території України.

Обовязковість судових рішень є одним із принципів адміністративного судочинства, закріпленого в статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обовязковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч.1 ст. 87 Закону України «Про виконавче провадження»у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобовязує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, державний виконавець виносить постанову про накладення на боржника юридичну особу штраф від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання.

Як вбачається з постанови про накладення штрафу від 27.05.2010 року, така винесена за невиконання УПФУ в м. Дрогобичі Львівської області рішення суду по справі № 2а-830/2009.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повно важення надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржувану позивачем постанову про накладення штрафу від 27.05.2010 року з виконання виконавчого листа № 2а-830/09, виданого 29.03.2010 року Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області, суд прийшов до висновку, що така прийнята з дотриманням вимог Закону України «Про виконавче провадження»та передбачених ст. 2 КАС України принципів.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, штраф на позивача-боржника по виконавчому провадженню накладено в порядку і розмірах, встановленому законом, тому позов є безпідставним.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати не підлягають стягненню зі сторін.

Керуючись ст.ст.7-14,69-71,86,87,94,159, 160-163,167,181 Кодексу адміністративного України, суд

п о с т а н о в и в :

У задоволені позову Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 22 червня 2010 року.

Суддя Хома О.П.