Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Вебінар

5 головних моментів фінмоніторингу в Україні

10 липня 2020 р.

5 головних моментів фінмоніторингу в Україні

2 липня відбувся вебінар YouControl "Фінансовий моніторинг. Процедури необхідної обачності".

 

Експерт з фінансового моніторингу та запобігання корупційним діянням Максим Боровик і сертифікований аудитор, що практикує Ольга Богданова поділилися новинами, досвідом і кейсами, обговорили новий закон України про фінансовий моніторинг та відповіли на запитання учасників в прямому ефірі.

 

Якщо ви пропустили цей захід, але хочете бути в курсі аспектів безпечного ведення бізнесу і фінансового моніторингу, прочитайте це резюме вебінару. Тут викладено головні тези експертів.

 

Що змінює новий закон

 

Новий Закон України про фінансовий моніторинг набрав чинності 28 квітня 2020 року.

 

Формально новий закон вдосконалює процедуру фінмоніторингу та увідповіднює її до європейських та світових вимог. Наша держава приєдналася до глобального тренду.

 

Фактично з введенням закону посилилися вимоги до суб'єктів первинного фінмоніторингу, розширилася сфера контролю над фінансовими операціями та зросли штрафи за порушення. Тому, ще до вступу в силу закон отримав "народні" прізвиська: новий закон про переказ грошей на карту або навіть нові правила грошових переказів в Україні.

 

Насправді застосування закону набагато ширше. В першу чергу враховуйте, що сума переказу важлива не настільки, наскільки інші фактори ризику. Слідкуйте не за тим, з якої суми починається фінансовий моніторинг 2020 року, а за яких обставин ви платите безготівковим розрахунком.

 

Хто в зоні ризику

 

Критерії, на які звертають увагу суб'єкти фінмоніторингу:

 

1.  Тип клієнта. Найчастіше в зоні ризику фінансові операції з публічними діячами та благодійними організаціями;

 

2.  Географічне розташування компанії або її активів. А точніше фінансові операції з переказу коштів за кордон, в тому числі в офшорні зони;

 

3.  Вид товарів і послуг: купівля або продаж об'єктів інтелектуальної власності, консультаційні послуги та інші сервіси, вартість яких важко визначити об'єктивно;

 

4.  Фінансові операції з готівковими коштами: поповнення, переказ, отримання коштів.

 

Закон про фінансовий моніторинг посилює вимоги до виявлення кінцевих бенефіціарів власників. Тому більше уваги відчують компанії, де засновники – юридичні особи, а також які входять в корпорації.

 

Які суми відстежує фінмоніторинг

 

Що стосується обсягу операцій, то нові правила переказу грошей в Україні торкнуться транзакцій від 400 тис. грн, фінмоніторинг не стосується операцій на суму 5000 грн.

 

Небезпечні моменти

 

Підозри виникнуть в наступних випадках:

 

•  Часта зміна засновників компанії;

 

•  Малий установчий капітал;

 

•  Немає штату працівників;

 

•  Дивна динаміка обороту – різкі “стрибки” вгору або вниз;

 

•  Компанія зареєстрована за адресою масової реєстрації;

 

•  Невідповідність умов договору статуту підприємства;

 

•  Великий обсяг фінансових операцій у нового підприємства;

 

•  Велика кількість контрагентів, які перераховують гроші на рахунок з різними призначеннями платежу;

 

•  Ознаки фіктивних договорів. Наприклад, коли в договорі не вказані умови відповідальності сторін за порушення договірних зобов'язань;

 

•  Велика сума готівки отриманої від діяльності, якій не властиві готівкові розрахунки.

 

 

Як поводитися під час перевірки

 

Не бійтеся і не уникайте фінансового моніторингу. Набагато правильніше і простіше побудувати злагоджену структуру контролю в компанії.

 

Якщо ви отримали запит Держфінмоніторингу, то відреагувати на нього необхідно. Надайте контрольному органу релевантні документи та обґрунтування операції, яка викликала запитання.

 

Штрафи за ігнорування запиту на перевірку: 1700-3400 грн.

За подачу неправдивої інформації або несвоєчасне подання: 340 тис. грн.

Перешкоджання перевірці: 200 тис. грн.

Невиконання вимог усунення порушень: 1 700 000 грн.

 

Насправді, і штрафи, і вимоги не страшні, якщо ви дотримуєтеся закону, співпрацюєте з перевіреними контрагентами, а не піддаєтеся репутаційним і фінансовим ризикам.

 

Переконатися в цьому можна, поглянувши на свою компанію "очима" суб'єкта фінмоніторингу. Найпростіший спосіб зробити це – перевірити досьє своєї компанії в YouControl, і регулярно перевіряти своїх контрагентів.

Використовуйте Експрес-аналіз, який враховує максимум факторів ризику і вкаже на підозрілі обставини, і Моніторинг, який вчасно попередить про появу факторів ризику в компанії.

 

Від правильного вибору контрагентів багато в чому залежить, чи потрапляєте ви в зону ризику і поле уваги Держфінмоніторингу. Тому новий закон України про фінансовий моніторинг – додаткова "страховка" від недобросовісних бізнес-партнерів.

 

Дивіться запис вебінару.

І перевіряйте компанію прямо зараз.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’