Ви не змогли прийти на судове засідання, щоб почути рішення суду. Ви юрист-початківець і хочете ознайомитись із низкою судових документів. Або ще один варіант: скоро вам потрібно укласти угоду з партнером, але ви не до кінця впевнені, що все про нього знаєте.
Ці запити закриває інформація з ЄДРСР. Детальніше про це читайте в нашій статті.
Більшість судових засідань мають відкритий характер, окрім випадків, коли розгляд справи проводиться у закритому судовому засіданні; тому рішення суду проголошують привселюдно. Отже, кожен має право на доступ до судових рішень — і це регулюється законом. Можна переглянути судові рішення онлайн, вони доступні в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР) — автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання для перегляду судових рішень. Усі судові рішення, які внесені до реєстру, є відкритими і достовірними. Доступ до нього регулюється Законом України «Про доступ до судових рішень» від 22.12.2005 року № 3262-IV.
Система відкритого доступу важлива для прозорості діяльності судової влади в Україні. З одного боку, відкритий онлайн-реєстр є зручним, щоб здійснити пошук судового рішення, ознайомитись із ним, якщо ви учасник судового процесу або юрист, який хоче ознайомитись із судовою практикою. З іншого боку, пошук і перевірка судових рішень у реєстрі також можуть бути корисними в бізнес-взаєминах, аби знати деталі про вашого контрагента.
ЄДРСР не такий зрозумілий, як здається на перший погляд. Розгляньмо почергово кілька особливостей користування.
Реєстр передбачає два типи доступів: загальний і повний.
Загальний доступ — це безкоштовний доступ, де можна переглянути і завантажити потрібне судове рішення, яке відобразиться в системі не пізніше наступного робочого дня після завершення оброблення та знеособлення документа.
Повний доступ мають посадові чи службові особи. Він передбачає доступ до розширеної та детальнішої інформації.
Для ознайомлення із судовим рішенням вам достатньо загального доступу до реєстру.
Зверніть увагу, що пошук за ПІБ учасників сторін здійснити неможливо, оскільки ці дані є знеособленими. У кожному судовому рішенні ви побачите знеособлення сторін, тобто учасники будуть позначені як “Особа1”, “Особа2” тощо.
Пошук судового рішення — покроково:
Зайдіть на офіційний сайт Судова влада України;
У розділі “Реєстри та системи” натисність Єдиний державний реєстр судових рішень;
Заповніть усі необхідні поля: номер справи, ПІБ судді тощо.
Зверніть увагу, що вам не обов’язково заповнювати всі поля для пошуку — вистачить декількох.
У системі ЄДРСР є кілька маловідомих підказок для полегшення пошуку судових рішень. Вони містять: пошук за поточною фразою, основною частиною пошукового слова, виключенням певних слів; комбінований пошук тощо.
Повністю їх можна переглянути на сайті Судової влади України.
В аналітичній системі YouControl також можна знайти судове рішення. Усі дані зібрані з ЄДРСР, впорядковані та зібрані в одному місці для зручності.
Щоб знайти потрібне судове рішення, знайдіть “Каталог судових рішень”. Інформацію можна знайти за такими показниками:
за регіоном;
за судом, який виніс рішення;
за номером судового рішення.
Обираючи пошук судового рішення у YouControl, ви спрощуєте процес пошуку, адже каталог є цілісним і вичерпним. Дані в ньому оновлюються щодня і є актуальними на момент запиту. У судовому рішення одразу є прив’язка до повного досьє юридичної або фізичної особи — тому можна дізнатись ще більше про контрагента.
У YouControl ви також можете здійснити пошук судових рішення за ПІБ, на відміну від ЄДРСР. Як це зробити — детальніше читайте в нашій статті “Як знайти судові рішення за прізвищем”.
Використовуйте зручний функціонал YouControl для власних потреб, аби завжди бути переконаним у достовірності потрібної інформації.
Читайте також:
Теми 4 серпня 2020 р.
Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl
Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи. Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: • ЗМІ в журналістських розслідуваннях;
Теми 4 жовтня 2019 р.
Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду
Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.
Теми 4 жовтня 2019 р.
Що таке статутний капітал і як він формується
Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.