Ніхто не любить бути в боргах, а також мати безпосередні або опосередковані зв’язки із боржниками. Для цього важливо стежити за власною податковою історією, а також ретельно перевіряти тих, з ким працюєте або лише хочете налагодити співпрацю. Щоб застерегти себе від небажаних проблем — розповідаємо, як перевірити сплачені податки онлайн.
Перевірити, чи ви або ваш роботодавець сплатили податок можна в особистому кабінеті на сайті Державної податкової служби України. Для цього вам потрібен цифровий підпис.
Покрокова інструкція, як перевірити сплату податків онлайн:
Зайдіть на сайт Державної податкової служби України та увійдіть в особистий кабінет;
Оберіть ключ для власної ідентифікації (цифровий підпис);
В особистому кабінеті оберіть «ЕК для громадян», а потім — «Запит про суми виплачених доходів».
Зверніть увагу, що ці відомості ви можете отримати за останні три роки (поквартально). Якщо вам потрібно отримати інформацію за останній звітний період (квартал) — зможете це зробити лише 50 днів після того, як закінчився такий квартал.
Для того щоб дізнатись детальніше про користування електронними сервісами, перегляньте відеоурок на цю тему від Державної податкової служби України.
До 2022 року дізнатися заборгованість фізичної або юридичної особи можна було на сайті Державної податкової служби України, скориставшись сервісом "Дізнайся більше про свого бізнес-партнера". У зв'язку із введенням воєнного стану в Україні Державна податкова служба України в травні 2022 року обмежила доступ до більшості публічних електронних реєстрів, де вона є розпорядником, тому інформація про податковий борг не оновлюється.
Сьогодні перевірка контрагента щодо заборгованості не є легка. Аби отримати актуальну інформацію про податковий борг контрагента — зверніться до нього з цим проханням. Це не завжди дієво, тому перевіряйте інформацію про контрагента також і до 2022 року.
У системі YouControl ви можете переглянути податкову інформацію щодо юридичних і фізичних осіб. Проте, як зазначали раніше, інформація про податковий борг є лише до 2022 року.
Перевірка заборгованості в YouControl простіша і досконаліша. Ви отримуєте всю потрібну інформацію комплексно в одному досьє.
Шукаючи податкові дані про фізичну або юридичну особу, оберіть розділ “Податкова”. Там зможете ідентифікувати присутність або відсутність особи в Реєстрі “Великих платників податків” або «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».
Якщо вас цікавить податкова ситуація і до 2022 року, то оберіть розділ “Історія боргу”.
Зверніть увагу, що доступ до перевірки податкових даних фізичних і юридичних осіб доступний лише для авторизованих користувачів. Виберіть потрібний платний тариф, щоб отримати цю можливість.
До речі, перевірити присутність боргів можна й іншим шляхом, який дасть вам більше пояснень про контрагента. Для цього використовуйте інші інструменти в системі YouControl, наприклад “Зв’язки”, “Суди” тощо. Детальніше про це розповіли в іншій статті на YouControl.
Читайте також:
Теми 4 серпня 2020 р.
Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl
Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи. Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: • ЗМІ в журналістських розслідуваннях;
Теми 4 жовтня 2019 р.
Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду
Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.
Теми 4 жовтня 2019 р.
Що таке статутний капітал і як він формується
Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.