ВСУ або ж Верховний Суд України посідає чільне місце в системі національного судового виробництва.
До складу Верховного Суду України входять: Велика Палата Верховного Суду, касаційні цивільні, адміністративні, кримінальні та господарські суди.
В ході пленарного засідання обирається Голова Верховного Суду, який займає керівну посаду в системі. Голова може займати посаду не більше ніж два строки підряд, кожен з яких триває чотири роки.
Додатково обирається заступник голови, а кожен касаційний суд обирає свого голову. До числа суддів Великої Палати входить сам голова і по чотири представники від кожного касаційного суду.
Будь-який з касаційних судів має власні судові палати, до яких входять постійні суддівські колегії. Крім того, в обов'язковому порядку утворюється об'єднана Палата, до якої входять судді й Голови кожної палати касаційного суду.
1. Розгляд касаційних скарг;
2. Розгляд апеляційних рішень;
3. Перегляд вироків інших судів;
4. Розгляд суперечок, де в ролі відповідача виступає Верховна Рада, Вища кваліфікаційна комісія суддів, Вища рада правосуддя або Президент країни. Крім того, розглядаються спори щодо результатів державних виборів;
5. Дебати щодо питань, які стосуються злочинних ознак у вчинках глави держави. Це один з елементів процедури імпічменту;
6. Внесення на розгляду подань щодо нездатності виконання главою держави своїх обов'язків за станом здоров'я.
Крім того, ВСУ в рекомендаційній формі працює над узагальненням судової практики.
За допомогою аналітичної системи YouControl ви зможете швидко отримати досьє, в якому буде вся необхідна інформація щодо прийнятих судових рішень. Сучасні інструменти платформи дозволяють знаходити інформацію з понад ста офіційних джерел, серед яких державні бази й реєстри.