З 2014 року поняття "тимчасово окуповані території України" стало невід'ємною частиною міжнародної лексики. Світова спільнота одразу ж засудила анексію Криму росією та бойові дії на сході України, визнавши ці дії порушенням міжнародного права та закликавши росію залишити окуповані території України. Нехтування росією нормами міжнародного права та невиконання рішень міжнародної спільноти призвело до затяжного конфлікту на сході України, а окуповані території зіштовхнулись з гуманітарною, соціальною, правовою та екологічною катастрофами. Повномасштабне вторгнення 2022 року стало логічним продовженням цієї політики. І сьогодні в Україні окупована територія – це місце, де люди позбавлені елементарних прав і можливостей для нормального життя.
27 квітня 2014 року був прийнятий Закон про окуповані території "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" з метою забезпечення прав громадян та встановлення особливого правового режиму.
"Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" – інший закон про окуповані території, в якому тимчасово окуповані території України забезпечуються особливим порядком місцевого самоврядування з метою поступової інтеграції до складу України та гарантування прав громадян.
Наказом Мінреінтеграції від 3 липня 2024 року № 180 (опубліковано 29 липня) внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або які визначені як тимчасово окуповані території України росією. Вказаний перелік окупованих територій був затверджений у грудні 2022 року та періодично оновлюється. Зміни до нього вносяться за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій. Карта окупованої території динамічна. На ній також представлені території, які вже звільнені чи статус яких потребує уточнення. Найпопулярнішими сервісами, де карта окупованої території представлена в онлайн режимі є Deep State Map, Liveuamap та ISW (Інститут вивчення війни).
Важливим аспектом сьогодні є перевірка бізнесу та фізичних осіб, які підпадають або підпадали під юрисдикцію «тимчасово окуповані території України». Перевірка бізнесу необхідна для запобігання фінансування тероризму, ухилення від сплати податків та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. А перевірка фізичних осіб (тих, хто залишив окуповані території чи продовжує мешкати на них) потрібна, щоб встановити їхню причетність до колабораційної діяльності, військових злочинів або інших протиправних дій, а також забезпечити захист їх прав.
Тимчасово окуповані території України вимагають комплексного аналізу для перевірки компаній, оскільки ситуація в цих регіонах є надзвичайно динамічною та багатогранною. І система YouControl пропонує ефективний інструмент для проведення таких перевірок, забезпечуючи прозорість та доступність інформації. Крім адреси реєстрації, яка прив’язує окуповані території України до суб’єкта господарювання, YouControl здійсннює перевірку кінцевих бенефіціарів, партнерів, фінансових потоків, відкритих джерел інформації, а також аналіз судових рішень та змін у власності.
Завдяки тому, що YouControl використовує різноманітні алгоритми та методи для аналізу великих обсягів даних, індикатори зв’язку з окупованою територією відображаються за допомогою кольору у профілі компанії, ФОПа чи фізичної особи. Але важливо розуміти, що наявність цих індикаторів не означає, що компанія причетна до незаконної діяльності. Але така інформація може бути використана для більш детального дослідження та прийняття обґрунтованих рішень.
Звичайно, наша держава та міжнародна спільнота вживають заходів для підтримки бізнесу та громадян, які постраждали від російської агресії. Але тимчасово окуповані території України продовжують потребувати гуманітарної та правової допомоги, фінансової підтримки та реінтеграції. Всі ми надіємось, що окупована територія – це тимчасове явище. Так, відновлення після війни буде тривалим і складним процесом. І для того, щоб окуповані території знову стали розвинутою та процвітаючою невід'ємною частиною України потрібно спільні зусилля українського народу та міжнародної спільноти.
Впровадження інноваційних рішень, таких як YouControl, дозволять контролювати дії влади та забезпечити захист прав громадян, будуючи прозоре, демократичне і справедливе суспільство. YouControl – надійний щит для України у боротьбі з наслідками російської агресії.
Читайте також:
Теми 4 серпня 2020 р.
Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl
Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи. Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: • ЗМІ в журналістських розслідуваннях;
Теми 4 жовтня 2019 р.
Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду
Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.
Теми 4 жовтня 2019 р.
Що таке статутний капітал і як він формується
Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.