ТОВ, тобто "товариство з обмеженою відповідальністю" (українською мовою – ТОВ, Товариство з обмеженою відповідальністю) – одна з форм юридичної особи. В іноземному контексті може використовуватися термін "компанія з обмеженою відповідальністю". У цій статті пояснюємо, в чому його особливість і про які "обмеження" йдеться.
ТОВ – одна з найпоширеніших юридичних форм підприємництва. Ця форма передбачає виключно комерційну діяльність, тобто спрямовану на отримання прибутку від володіння майном, продажу товарів, виконання робіт або надання послуг.
Статутний капітал такої компанії розділений на частки між засновниками. При цьому засновники не відповідають за зобов'язання компанії і не несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, в межах вартості належних їм часток або акцій в статутному капіталі товариства, але тільки до тих пір, поки товариство не знаходиться в стадії банкрутства. При банкрутстві товариства учасники можуть нести субсидіарну відповідальність за борги товариства всім наявним у них майном.
Читайте також: Розмір статутного капіталу контрагента – важливо чи це при співробітництві?
Товариства з обмеженою відповідальністю займаються комерційною діяльністю за стандартною, спрощеною або пільговою системою оподаткування.
У ТОВ (ТОВ) як форми власності є кілька плюсів:
• можливість вести роботу з великим бізнесом;
• можливість залучення кредиторів і інвесторів;
• відсутність фінансових ризиків, пов'язаних з особистим капіталом учасників.
Зазвичай ТОВ (ТОВ) як форму власності обирають підприємці, які хочуть розширити власний бізнес і/або мати можливість розподілу часток бізнесу.
Дані всіх офіційно зареєстрованих ТОВ містяться в державних реєстрах та інформаційних базах. Відповідно до закону про відкриті дані, ви можете в будь-який момент звернутися за інформацією, яка вас цікавить. Наприклад, можна перевірити інформацію про компанії-банкрути, судові рішення, отримати дані з реєстру корупціонерів або дані з реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Можна пошукати дані в податкових сервісах sfs.gov.ua. Тут за реквізитами компанії або фізичної особи можна знайти інформацію про сплату податків і наявність свідоцтва платника ПДВ.
Але простіше і при цьому ефективніше використовувати YouControl для пошуку не тільки досьє компаній, але й аналітики. Так що крім перевірки ТОВ (ТОВ), можна одразу побачити зв'язок між компаніями і людьми, розрахувати ймовірність настання банкрутства компанії, оцінити позицію компаній на ринку. Причому не тільки українських, а й зарубіжних компаній.
Детальніше: Як перевірити іноземного контрагента.
Читайте також:
Теми 4 серпня 2020 р.
Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl
Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи. Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: • ЗМІ в журналістських розслідуваннях;
Теми 4 жовтня 2019 р.
Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду
Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.
Теми 4 жовтня 2019 р.
Що таке статутний капітал і як він формується
Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.