Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Теми

Що таке VIN номер і як він допоможе врятуватися від автошахраїв

Що таке VIN номер і як він допоможе врятуватися від автошахраїв

Кожен водій знає, що таке держ номер автомобіля і навіщо він потрібен. Однак, не всі автовласники знають, що у їх транспортного засобу є ще і VIN номер. По ньому, також як і за держномером, можна дізнатися всю необхідну інформацію про авто.

Для початку, VIN номер — це унікальний номер автомобіля, що складається з 17 цифр. У них зашифровано марку авто, його характеристики, рік випуску. Ідентифікаційні номери наносяться на тих частинах кузова або шасі, які при ДТП особливо не постраждають. Сам код наносять на спеціально виготовлені номерні таблички. VIN-коди використовуються у всьому світі за єдиним стандартом. Завдяки їм кожну машину в світі можна однозначно ідентифікувати і отримати базову інформацію про неї.

Перевірка VIN номера авто корисна при купівлі-продажу, тому що по ньому можна дізнатися навіть історію використання «залізного коня».

Перевірка номера авто. Де можна перевірити VIN номер автомобіля?

На сайті МВС України можна безкоштовно дізнатися про останню операцію з транспортним засобом, дату і місце його останньої реєстрації, рік випуску і загальні технічні характеристики.

За додаткові 45,68 гривень користувачу стане доступна інформація про кількість попередніх власників, участь авто в ДТП, наявність заборони на продаж або обтяжень, страхування тощо.

Варто зазначити, що така послуга запрацювала лише в кінці 2018 року, так що у МВС зараз одне із завдань — проведення просвітницької роботи з водіями, адже до сих пір багато хто навіть не знає, що інформація, наприклад, по VIN-коду, за яку вони платили посередникам, доступна безкоштовно, а тепер ще й надається в зручному електронному форматі.

Наскільки складно підробити VIN номер?

VIN код можна вважати надійною ідентифікацією автомобіля, яку практично неможливо фальсифікувати. Звичайно, шахраїв це не зупиняє. Що сумно, вони в змозі обдурити жертву, використовуючи при цьому звичайну людську неуважність. Адже перебити код по всій машині складно, але якщо людина перевірятиме лише самі легкодоступні місця, то можна і спробувати.

Тож якщо ви купуєте автомобіль з рук, пам'ятайте де знаходяться потрібні вам номери. Хоч у кожного автовиробника свої особливості, варто перевіряти в таких місцях:

•  поруч з водійським сидінням внизу арки. Номер видно тільки в тому випадку, якщо водійські двері відкриті;

•  під кріслом водія. Для того щоб побачити ідентифікаційний номер, необхідно відсунути водійське сидіння і відігнути килимок;

•  під капотом. VIN код вибитий на спеціальній маркувальній табличці, яка закріплена в зручному для огляду місці за допомогою заклепок або гвинтів.

Будьте пильні! Знання цих елементарних основ допоможе уникнути складнощів з автопридбанням і проблем в майбутньому.

promo banner image
Повне досьє на кожну компанію України
  • Інформація про тендери, які виграла компанія і на які суми;
  • Судові рішення, в яких компанія брала участь;
  • Всі ліцензії і дозволи компаній;
  • 7 міжнародних санкційних списків, в які може входити компанія;
  • Зовнішньоекономічна діяльність компанії;
  • Зв'язки компанії з іншими контрагентами.
Зареєструватись безкоштовно
Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’