Сьогодні слово “санкції” асоціюється насамперед із рф і країнами, організаціями та особами, які мають з нею тісні зв’язки. Воно і не дивно, адже росія є найбільш санкційною країною у світі. Співпраця з росіянами або з особами, які мають зв’язки із рф чи іншими терористичними країнами та організаціями, не лише неетична, але справді ризикова річ.
Якщо ви відчуваєте неладне у співпраці з клієнтом чи партнером або хочете переконатись, що немає жодних підводних каменів, — не забудьте перевірити санкційний список. Можливо, він спростує або підтвердить ваші здогадки.
Санкції — це глобальний, впливовий і міжнародний інструмент. Вони мають різні форми, але їхня спільна основна мета — змінити поведінку суб'єкта, проти якого їх запроваджують. Це не завжди дієво, але санкційний список служить засобом ідентифікації суб’єктів, які порушують законодавство або здійснюють небезпечні дії у малих або великих масштабах.
Санкції можуть застосовуватись як у середині однієї країни, так і бути міжнародним інструментом впливу. Їх можуть накладати як на фізичних осіб, так і на компанії; а кількість причетності до різних санкційних списків може бути множинною.
Після повномасштабного вторгнення росії на територію України важливість накладання санкцій на терористичні держави і організації, які спонсорують агресію, зросла, адже вони є інструментом для стримування небезпечних дій. Тому перевірка безпосередніх чи опосередкованих зв’язків із цими особами важлива, щоб не завдати собі фінансових і репутаційних збитків.
В Україні є Державний реєстр санкцій — це інформаційно-комунікаційна система, що збирає, накопичує, захищає, облікує, відображає, обробляє і надає інформацію про всіх суб'єктів, щодо яких застосовано санкції. Реєстр працює на підставі Закону України «Про санкції» від 14.08.2014 № 1644-VII та інших НПА, а його держателем є Рада національної безпеки та оборони України (РНБО).
Державний реєстр санкцій є відкритий, а отже, кожен може переглянути санкційні списки, перевірити наявність чи відсутність певної особи в них і ухвалити зважене рішення щодо суб’єкта.
Як це зробити — розповідаємо далі.
Щоб переглянути санкційний список чи перевірити в ньому потрібну особу, виконайте наступні кроки:
на сайті РНБО України натисність розділ “Державний реєстр санкцій”;
введіть у пошуку потрібне ПІБ або назву компанії, яку хочете перевірити;
отримайте результат.
Якщо ця інформація потрібна вам з інших причин, наприклад, підтвердити партнеру або клієнту про вашу непричетність до санкційного списку, можете завантажити власний витяг з Реєстру. Щоб завантажити витяг з санкційного реєстру, виконайте наступні дії:
На сайті “Державний реєстр санкцій” натисніть розділ “Витяг з реєстру”;
Оберіть тип особи (фізична/юридична);
Заповніть дані, опісля завантажте витяг.
Система YouControl не обмежується лише даними Державного реєстру санкцій. Так, звісно, ви можете переглянути актуальну інформацію з Реєстру РНБО України. Проте, збираючи дані зі санкційних списків США, Великої Британії, Канади, Австралії, Європейської Комісії, Ради Безпеки ООН, Африканського банку розвитку, аналітична система збагачує загальні дані про контрагента та аналізує зв’язки на міжнародному рівні.
Перевірка причетності до санкційного списку в системі YouControl легка і зручна:
авторизуйтесь у системі;
оберіть потрібний розділ — “Перевірка фізичних осіб” або введіть у пошуковому полі назву компанії чи ідентифікаціний код ЄДРПОУ;
введіть потрібні дані та оберіть пункт “Санкції”;
перевірте інформацію або переконайтесь у її відсутності.
Перевіряючи вашого контрагента в системі YouControl, ви одразу побачите наявність санкцій, адже вони є одним із факторів експрес-аналізу.
До того ж, у системі YouControl легко отримати цілісну картину про вашого контрагента і зрозуміти, чому особа потрапила під санкції. Для цього аналітики YouControl створили карту зв’язків із фізичними та юридичними особами, де можна побачити наочно, завдяки кому будувався бізнес, хто є/був бенефіціаром, і яка співпраця потенційно могла вплинути на застосування санкцій.
Для цього потрібно обрати розділ “Аналіз зв’язків — Зв’язки PRO” — на карті побачите пов’язаність обраного контрагента з усіма компаніями, бенефіціарами тощо.
Зверніть увагу, що доступ до перевірки фізичних осіб в OpenData тимчасово недоступний, а функція “Зв’язки PRO” доступна лише в авторизованій платній версії. Отримайте ці можливості, обравши потрібний тариф.
Завжди використовуйте всі можливості для перевірки вашого контрагента, щоб вберегти себе від неочікуваних наслідків і збитків.
Читайте також:
Теми 4 серпня 2020 р.
Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl
Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи. Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: • ЗМІ в журналістських розслідуваннях;
Теми 4 жовтня 2019 р.
Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду
Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.
Теми 4 жовтня 2019 р.
Що таке статутний капітал і як він формується
Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.