Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Реєстр ліцензій України та інші реєстри в системі Youcontrol

youcontol

Єдиний реєстр ліцензій України в системі Youcontrol

Єдиний реєстр ліцензій – один з найбільш затребуваних джерел відкритих даних в Україні. Він дійсно є дуже корисним, тому що дозволяє переконатися в наявності ліцензії у компанії, з якою ви плануєте співпрацювати. Або навпаки – дізнатися про відсутність дозвільних документів. У будь-якому випадку, дані з реєстру ліцензій необхідні для перевірки контрагентів перед укладенням договору і прийняттям правильного рішення, щоб уникнути ризиків (фінансових, репутаційних та інших).

Єдиний державний реєстр ліцензій – зміст

Наявність відповідної ліцензії – це необхідна умова законного ведення бізнесу в деяких сферах. Відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", ці сфери охоплюють більше 30 видів господарської діяльності:

1. Банківська діяльність

2. Надання фінансових послуг

3. Професійна діяльність на ринку цінних паперів

4. Діяльність в галузі телебачення і радіомовлення

5. Діяльність в сфері електроенергетики

6. Освітня діяльність навчальних закладів

7. Виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами

8. Діяльність в сфері телекомунікацій, надання послуг в галузі криптографічного захисту інформації та технічного захисту інформації

9. Будівництво об'єктів IV та V категорій складності

10. Виробництво лікарських засобів, оптова та роздрібна торгівля лікарськими засобами, імпорт лікарських засобів

11. Виробництво та ремонт вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї

12. Виробництво спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продаж

13. Виробництво вибухових матеріалів

14. Надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення

15. Виробництво особливо небезпечних хімічних речовин

16. Медична практика

17. Діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини

18. Ветеринарна практика

19. Випуск та проведення лотерей

20. Туроператорська діяльність

21. Посередництво у працевлаштуванні за кордоном

22. Промисловий вилов водних біоресурсів за межами юрисдикції України

23. Культивування рослин, включених до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, розробка, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів

24. Розробка, виготовлення, постачання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації

25. Перевезення пасажирів, небезпечних вантажів річковим, морським, автомобільним, залізничним і повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом

26. Зовнішньоекономічна діяльність

27. Транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом

28. Діяльність на ринку природного газу

29. Централізоване водопостачання та водовідведення

30. Виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії

31. Охоронна діяльність

32. Переробка побутових відходів

33. Захоронення побутових відходів

Заняття ліцензованим видом діяльності без ліцензії, якщо це діяння нанесло великих збитків громадянам, організаціям або державі, або пов'язане з отриманням доходу у великому розмірі, – карається в кримінальному порядку.

А тепер увага: якщо ваш діловий партнер порушив закон про ліцензування – то неприємності будуть не тільки у нього, а й у вас. Як мінімум – ви отримаєте неякісний товар або послугу (якщо ви замовник, а постачальник не має ліцензії). Як максимум – понесете фінансові витрати і втрати для репутації.

Цих неприємностей можна уникнути, якщо заздалегідь перевіряти наявність ліцензій у потенційних партнерів. Яким чином? Можна запитати безпосередньо, але не факт, що наданий вам документ не виявиться підробкою. Набагато більш грамотний підхід – це перевірка підприємства через офіційний реєстр ліцензій.

Як використовувати відкритий реєстр ліцензій України?

Єдиний ліцензійний реєстр містить відомості про:

• наявність у юридичної особи діючої ліцензії на певний вид господарської діяльності

• термін дії ліцензії, якщо вона є

• орган ліцензування, який видав ліцензію

Перший пункт цього списку – пріоритетний, але другий не менш важливий. Адже дія ліцензії може спливати з дня на день, тоді як договір ви укладаєте на довший термін.

Щоб перевірити ліцензію в єдиному реєстрі, потрібно знати її серію та номер. Якщо такої інформації у вас немає – то можна скористатися кодом ЄДРПОУ юридичної особи або ІПН фізичної особи-підприємця. Назва підприємства, ПІБ підприємця теж можуть використовуватися в якості пошукових даних на сайті державного підприємства "Інформаційно-ресурсний центр". Ви отримаєте у відповідь ту інформацію, яка була подана органами ліцензування.

При цьому така робота з реєстром ліцензій має кілька особливостей:

• перед кожним пошуком необхідно вводити набір символів (т.зв. CAPTCHA)

• кількість запитів з однієї IP-адреси за певний проміжок часу обмежена

• ліцензійний реєстр містить лише відомості про дозвільні документи (але діяльність підприємства характеризується також багатьма іншими параметрами).

В системі YouControl можна перевірити ліцензію та всі інші дані підприємства набагато зручніше і швидше.

Реєстр ліцензій України в системі Youcontrol

Сервіс пошуку бізнес-даних YouControl містить ті ж відомості, що і єдиний ліцензійний реєстр. Але при цьому робота з сервісом організована бильш раціонально. Щоб перевірити ліцензію підприємства, вам достатньо знати мінімум інформації про нього: назва, код ЄДРПОУ або ІПН, прізвище директора, адресу або номер телефону (будь-який один пункт з цього переліку).

Введіть дані в пошуковий рядок на сайті youcontrol.com.ua, і за хвилину система надасть вам повне досьє на цікаву для вас організацію або підприємця. Досьє містить інформацію не тільки про ліцензії, а й про всі аспекти роботи підприємства: фінанси, історію, судові позови, відносини з податковою, зв'язки з юридичними і фізичними особами, зовнішньоекономічну діяльність і багато іншого.

Щодо саме ліцензій, то ці дані містяться у вкладці "Ліцензії":

Таким чином, єдиний реєстр ліцензій і десятки інших відкритих реєстрів в системі YouControl доступні і зручні для пошуку, аналізу та застосування. Ви можете детально прочитати про можливості ресурсу та його користь в статті "10 способів перевірити контрагента від YouControl".

Перевірити компанію просто зараз!

promo banner image
Повне досьє на кожну компанію України
  • Інформація про тендери, які виграла компанія і на які суми;
  • Судові рішення, в яких компанія брала участь;
  • Всі ліцензії і дозволи компаній;
  • 7 міжнародних санкційних списків, в які може входити компанія;
  • Зовнішньоекономічна діяльність компанії;
  • Зв'язки компанії з іншими контрагентами.
Зареєструватись безкоштовно