На сьогодні існує кілька шляхів, як перевірити національних публічних осіб, один із них — пошук декларацій. Як це зробити — розповідаємо у статті від YouControl.
Декларація про доходи та майно державних посадових осіб — це офіційний документ, який подають особи, уповноважені виконувати функції держави або місцевого самоврядування відповідно до законодавства про державну службу та закону про протидію корупції. У декларації зазначені всі види офіційних надходжень коштів (зокрема, заробітна плата, соціальні виплати, пенсія, дивіденди тощо) як декларанта, так і членів його родини. Також зазначено всі види матеріальних статків: нерухомість, авто, цінні речі тощо.
Є кілька видів декларацій для державних службовців, зокрема щорічна декларація, щорічна декларація після звільнення, декларація при звільненні, декларація кандидата на посаду тощо.
Усі декларації є публічними, тобто переглянути їх можна онлайн в Єдиному державному реєстрі декларацій.
Декларування є одним із найефективніших шляхів запобігти корупції у публічному секторі. Контролює цей процес Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).
У 2016 році запрацювала система е-декларування. У системі є електронні декларації, пошук яких дає змогу дізнатись: які статки має посадовець, яку зарплатню він отримує з коштів державного бюджету.
Зобов’язані подавати декларацію особи, які посідають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Перелік цих суб’єктів декларування регулюється відповідно до Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII “Про запобігання корупції” (із змінами та доповненнями).
Коротко повну інформацію, хто зобов’язаний подавати декларацію, можна переглянути на сайті НАЗК у розділі База знань — Декларування — ІІ. Суб’єкти декларування.
Усі декларації доступні у Єдиному державному реєстрі декларацій — автоматизованій системі для декларацій і повідомлень про суттєві зміни в майновому стані публічних службовців, крім тих, які вилучені з відкритого доступу публічної частини на період дії воєнного стану в Україні.
Покрокова інструкція, як здійснити пошук декларацій за прізвищем:
Зайдіть на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК);
Натисніть на розділ “Реєстр декларацій”;
У пошуковій стрічці введіть потрібне прізвище.
Зверніть увагу, що найдостовірніші дані знайдете лише за введенням повного ПІБ (за умови відсутності повного збігу в прізвищі, імені та по батькові). В іншому випадку, зважайте на додаткові дані — територіальне знаходження, посаду тощо.
У системі YouControl знайти декларацію за прізвищем простіше завдяки зручному функціоналу, аніж в інших джерелах.
Є два шляхи це зробити, перший з яких — “Каталог електронних декларацій” на YouControl. Усі декларанти України в одному місці, серед яких є той, хто вам потрібен.
Інший варіант перевірки, окрім декларації, містить ще більше даних про вашого контрагента.
У системі оберіть розділ “Перевірка фізичних осіб”. Введіть потрібне ПІБ, за можливості доповніть дані іншими критеріями — дата народження тощо.
У розділі “Декларанти, НПД та пов'язані особи” ви побачите декларацію за поточний рік, а також архів за минулі роки (за наявності).
Зверніть увагу, що доступ до перевірки фізичних осіб в OpenData тимчасово недоступний. Цю можливість можна отримати, обравши потрібний платний тариф.
Використовуючи систему YouControl для пошуку декларації, ви отримаєте навіть більше інформації про фізичну особу, аніж шукаєте. Система збирає дані з більш ніж 220+ відкритих джерел даних, щоб ви могли створити цілісну картину про потрібну особу.
Читайте також:
Теми 4 серпня 2020 р.
Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl
Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи. Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: • ЗМІ в журналістських розслідуваннях;
Теми 4 жовтня 2019 р.
Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду
Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.
Теми 4 жовтня 2019 р.
Що таке статутний капітал і як він формується
Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.