Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Пробий по базі
Перевірка фізосіб відтепер доступна в безкоштовному тарифі Перевірка фізосіб доступна в opendata тарифі

Перевірити зараз
Теми 3 липня 2018 р.

Перевірка контрагента при укладенні договору

Поділитися:
Перевірка контрагента при укладенні договору

Що перевіряти у контрагента при укладанні договору?

У великих компаніях перевіркою контрагента можуть займатися різні спеціалісти та навіть відділи - співробітники служб безпеки, юристи, бухгалтери. Вони мають вже напрацьовані механізми і сценарії перевірки та можуть приділяти достатньо часу, аби впевнитись в надійності майбутнього договору. А от в нових компаніях з невеликим штатом, а також у фізичних осіб-підприємців часто немає достатньо ресурсів, аби оцінити надійність компаній перед початком співробітництва.

На що треба звертати увагу перед укладенням договору та як мінімізувати ризики, обираючи контрагента, ви можете дізнатись у цій статті.

Коли варто проводити перевірку контрагента?

Ми рекомендуємо перевіряти компанії, з якими ви співпрацюєте, регулярно - як на етапі перемовин та укладання договору, так і в процесі виконання домовленостей. Особливу увагу на надійність контрагента варто звернути в таких випадках:

•  якщо ви співпрацюєте вперше;

•  якщо договір передбачає передплату;

•  якщо передбачається розстрочка або відстрочка платежу.

Проте і з компаніями, що вже доводили свою надійність, можуть виникати проблеми. Тож варто моніторити основні зміни, аби не втратити свої гроші та не наражати себе на додаткові перевірки контролюючих органів.

Основні ознаки недобросовісного контрагента

Для того, щоб мати приблизне уявлення про стан компанії і приймати рішення укладати договір, достатньо знати код ЄДРПОУ юридичної особи або ІНН - якщо планується співпраця з фізичною особою-підприємцем. За допомогою цього коду ви можете швидко дізнатись головні відомості про компанію в системі YouControl, що захистять від невигідної угоди.

Статус юридичної особи та дата реєстрації

Перше, що повинне вас зупинити в укладанні договору з компанією - припинений статус юридичної особи. Це головна ознака, що на вас намагаються заробити шахраї.

Важливо також звернути увагу на дату реєстрації компанії. Якщо фірма зареєстрована буквально за кілька днів до пропозиції укласти з вами договір, то значний ризик того, що ви маєте справу з так званою одноденною компанією.

Підписант

Перед укладенням договору необхідно дізнатись, чи має право особа, що підписує його зі сторони контрагента, на подібні дії. Навіть якщо ця особа представила документ, який уповноважує її поставити підпис, варто перевірити це в системі YouControl. Її повноваження могли бути відкликані за кілька днів до оформлення угоди або обмеженими в сумі, що буде підставою для визнання договору недійсним.

Судові документи

Те, наскільки добросовісно контрагент ставиться до виконання своїх зобов’язань, легко перевірити у вкладці “Судові документи”. Велика кількість ухвалених позовів, де компанія виступає відповідачем свідчить про те, що вони не люблять платити по рахунках.

Податковий борг

Проблеми з податковою говорять не тільки про тяжкий фінансовий стан компанії, а й про великий ризик того, що ви як їх контрагент теж можете викликати інтерес у контролюючих органах.

Моніторинг контрагента після підписання договору

Система YouControl дозволяє поставити своїх контрагентів на автоматичний моніторинг. Таким чином, ви одразу дізнаєтесь про серйозні зміни в компанії, що можуть вас зачепити. Наприклад, якщо компанія почне процедуру банкрутства, ви зможете вчасно заявити про свої вимоги на відшкодування збитків.

Достатньо витратити кілька хвилин на перевірку свого контрагента, щоб зберегти свої кошти та репутацію.

Поділитися:
promo banner image
Повне досьє на кожну компанію України
  • Інформація про тендери, які виграла компанія і на які суми;
  • Судові рішення, в яких компанія брала участь;
  • Всі ліцензії і дозволи компаній;
  • 7 міжнародних санкційних списків, в які може входити компанія;
  • Зовнішньоекономічна діяльність компанії;
  • Зв'язки компанії з іншими контрагентами.
Зареєструватись безкоштовно

Читайте також:

Теми 4 серпня 2020 р.

Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl

Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи.   Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: •  ЗМІ в журналістських розслідуваннях;

Теми 4 жовтня 2019 р.

Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду

Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.

Теми 4 жовтня 2019 р.

Що таке статутний капітал і як він формується

Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’