Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Як перевірити контрагента і переконатися в чесності бізнес-партнера - 10 прийомів

youcontol

"Чи можна працювати з цим контрагентом?" – ви ставите питання, а YouControl дає інформацію, яка дозволить вам зробити вірне рішення. Причому ви можете отримати відповідь різними способами і обрати з них той, що виявиться для вас більш зручним. У цій статті ми покажемо 10 способів перевірити надійність бізнес-партнера інструментами YouControl.

10 способів перевірити контрагента за допомогою YouControl

"Навіщо так багато способів?" – запитаєте ви, – "чому б не обмежитися одним, універсальним?". Відповідь проста: недобросовісні компанії намагаються приховати ті факти, що їх дискредитують. І нерідко їм це вдається. Вони можуть приховати певну інформацію, не подати дані для реєстру і т.д. Але не буває проблем в бізнесі, які не впливають на інші аспекти діяльності підприємства. Тому, якщо контрагенту вдалося приховати деякі сліди своїх порушень – то їх можна виявити в інших джерелах і за іншими ознаками.

Система YouControl дає можливість отримати максимум інформації про контрагента. Ви можете оцінювати її комплексно або відразу звертатися саме до того напрямку, який вас хвилює (відносини з податковою, судові позови, загроза банкрутства та ін.). По суті, кожна вкладка огляду досьє контрагента є одним з напрямків перевірки. Крім того, є інструменти, спеціально розроблені аналітиками YouControl для більш глибокого аналізу фінансів: FinScore і MarketScore.

Як перевірити контрагента? Покрокова інструкція

Для перевірки контрагента вам доведеться працювати з оглядом досьє контрагента – воно містить всі відомості, які вам знадобляться для самостійної бізнес-розвідки. Зверніть увагу, що картки відрізняються в залежності від форми підприємства.

Огляд досьє компанії містять по 10 вкладок:

1. Огляд досьє

2. Фінанси

3. Історія

4. Відомості

5. Публікації

6. Суди

7. Ліцензії

8. Податкова

9. Зв'язки

10. ЗЕД

А досьє ФОП – лише 5 вкладок:

1. Огляд досьє

2. Відомості

3. Публікації

4. Ліцензії

5. Податкова

Спосіб перший. Як дізнатися, що підприємство – банкрут?

Відкрийте картку контрагента, який цікавить вас – і ви відразу побачите актуальний статус юридичної особи. Ці дані оновлюються в той момент, коли ви завантажуєте сторінку – дата і час вказані також тут червоним шрифтом. Причому відповідного запису ще може не бути в Єдиному реєстрі (в ЄДР поновлення даних про статус юрособи бувають із затримкою від одного дня до півроку). Тому інформація YouControl, отримана з усіх можливих відкритих реєстрів, достовірніше.

Для наочності наводимо два приклади: на першому підприємство припиняє свою діяльність, на другому – не перебуває в стадії припинення. Відповідно, легко прийняти рішення про можливість співпраці із кожним з них:

Перша вкладка картки контрагента називається "Огляд Досьє", зараз ви перебуваєте на ній і можете отримати витримку основних даних з інших вкладок. Іноді цього буває достатньо, щоб помітити недобре в справах підприємства.

На що звернути увагу? Прокрутіть сторінку вниз – і ви побачите імена керівників та засновників компанії, офіційні повідомлення, відносини з податковою і короткий звіт з судової практики. Якщо у контрагента немає проблем в цих аспектах – це буде видно. В іншому випадку з'явиться нагода вести перевірку далі.

Спосіб другий. Перевірка фінансового стану контрагента

Навіть якщо інформація в досьє компанії не викликала у вас підозри – радимо зайти у вкладку "Фінанси" і скласти більш детальне враження. Як мінімум, щоб перевірити справжність тих відомостей, які контрагент повідомив вам про себе. Варто звернути увагу на боргові зобов'язання, зростання прибутку, рентабельність активів.

Система YouControl містить фінансові показники підприємства також за попередні роки:

Щоб отримати інформацію для детального фінансового аналізу, натисніть кнопку "Докладніше". Відкриється сторінка з аналітикою (за 1 рік або за всі роки – ви можете обрати період). Під кожним графіком наведена його розшифровка і зазначений рівень ризику, тому дані будуть зрозумілі і корисні для перевірки навіть якщо ви не професійний економіст.

Крім даних для комплексного фінансового аналізу, вкладка "Фінанси" містить ексклюзивний інструмент, розроблений фахівцями YouControl: FinScore, або фінансовий скоринг. Він заснований на 10 індикаторах фінансового стану підприємства. Але для перевірки контрагента достатньо поглянути на індекс FinScore: він показує рівень фінансової стійкості компанії.

Детальніше про цей інструмент ви можете дізнатися, натиснувши кнопку "Докладніше" і з статей, що присвячені цьому інструменту.

Спосіб третій. Заплати і спи спокійно – перевірка сплати податків контрагентом

Цей спосіб перевірки стосується сплати податків з боку контрагента, який вас цікавить. Тому що це вагомий показник обов'язковості і дисципліни в справах компанії. Організація, яка не дотримується своєчасної оплати податків, може так само безвідповідально ставитися до умов співпраці з бізнес-партнерами.

Вкладка "Податкова" дозволяє прояснити взаємовідносини компанії з Податковою службою, починаючи з дати реєстрації та податкового номера до актуального стану свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (наприклад, його відсутність і причина анулювання) і розміру податкового боргу.

Інформація зеленим шрифтом вказує на відсутність порушень і заборгованості. Значить, хоча б цей фактор ризику при співпраці з контрагентом вам не загрожує.

Крім боргів перед державою, недобросовісний контрагент може мати заборгованості перед власними працівниками. Дізнатися про цю неприємну обставину можна на вкладці "Публікації". Якщо у підприємства є заборгованість з заробітньої плати – то це може говорити або про фінансові труднощі, або про непорядність керівництва. В обох випадках задумайтеся, чи варто співпрацювати з такою організацією.

Спосіб четвертий. Суд та діло. Перевірка контрагента на судові позови

Вкладка "Суди" містить всі судові документи щодо даної компанії. Якщо в минулому чи сьогоденні контрагент має проблеми з законом – ви це побачите. А заодно дізнаєтесь номер справи, дату розгляду, назву і склад суду, сторони у справі та суть справи.

Натисніть на номер справи, щоб побачити документи у ній. А якщо вас цікавлять конкретні процеси – їх можна знайти за допомогою фільтрів за кількома ознаками (форма судочинства, дати, сторони, суми позовів).

Особливо корисним для перевірки контрагента може виявитися підрозділ "Виконавчі виробництва". Тут ви можете дізнатися про претензії колишніх клієнтів та/або партнерів до цього підприємства. Такі позови можуть стосуватися невиконаних зобов'язань (робіт, поставок та ін.). Ви побачите всі справи, за якими контрагенту належить судитися, і таким чином уникнути ролі наступного позивача.

Спосіб п'ятий. А документи ви маєте? Перевірка контрагента на наявність ліцензій

Наявність відповідної ліцензії – необхідна умова законного бізнесу. Дозвіл на роботу в певній галузі необхідний не тільки компаніям-виробникам, але і рітейлерам, і, звичайно, тим, що надають фінансові послуги.

Перевірте не тільки наявність ліцензії у контрагента, а й термін її дії.

Спосіб шостий. Герой з багатьма обличчами – перевірте зв'язки вашого контрагента

Директора деяких компаній примудряються "керувати" ще десятком підприємств – зрозуміло, тільки на папері. Швидше за все, такий "універсальний солдат" є тільки номінальною фігурою. Щоб її виявити, відкрийте вкладку "Аналіз зв'язки". У центрі поля ви побачите контрагента, а навколо нього – розбіжні промені зв'язків.

Від імені керівника і перших осіб компанії можуть розходитися зв'язки до інших компаній, до яких вони причетні.

Крім того, варто звернути увагу на зареєстровану адресу організації (фільтр "Адреса" вимкнений за замовчуванням, його потрібно активувати вручну). Тривожна ознака – якщо за нею зареєстровано багато (не менш десятка) компаній. І зовсім погано – якщо адреса взагалі не існуює.

Спосіб сьомий. Групова порука

Ви можете перевірити, чи є контрагент самостійним підприємством або належить до фінансово-промислової групи. У другому випадку ФПГ буде вказана в картці контрагента справа вгорі, над усіма вкладками.

Натисніть на назву групи компаній, щоб побачити інформацію про неї, основні напрямки діяльності та імена ключових осіб. При натисканні на ім'я відкриється список підприємств, що мають відношення до цієї людини.

Спосіб восьмий. Перевірка капіталу компанії

Розмір статутного капіталу компанії демонструє той обсяг майна, за рахунок якого контрагент може сплатити вимоги кредиторів. Відповідно, ці вимоги можуть залишитися без задоволення, якщо капітал занадто малий.

Розмір статутного капіталу показаний у вкладці "Огляд Досьє" картки контрагента в системі YouControl. Переконайтеся, що він відповідає масштабам діяльності підприємства.

Спосіб дев'ятий. Перевірка контрагента за ІПН

Перевірка бізнес-партнера за ідентифікаційному номером платника податків через систему YouControl займає не більше 5 хвилин. І при цьому дає вичерпну інформацію:

• тип організації постачальника (виробник, офіційний представник або дистриб'ютор)

• відсутність або наявність податкової заборгованості

• судові процеси, що стосуються компанії та/або її ключових осіб

• наявність і актуальність ліцензій.

Щоб перевірити контрагента за ІПН, введіть номер ІПН в пошуковий рядок на

стартовій сторінці YouControl. Система одразу відкриє картку відповідного контрагента.

Спосіб десятий. Рука на пульсі – підключіть автоматичний моніторинг для перевірок контрагентів

Багато даних для перевірки контрагента і бізнес-розвідки можна отримати з відкритих реєстрів. Їхній перелік відомий і наведений на нашому сайті. Але YouControl робить цю інформацію зручною для використання. Економія часу та оперативність – основні орієнтири системи.

Інформація у відкритих реєстрах не завжди оновлюється вчасно, а наслідки цих затримок можуть бути серйозними. Ви можете дізнатися про зміну власника компанії, судові процеси або банкрутство постфактум, коли вже внесли передоплату, відвантажили товар або понесли інші витрати в ході співробітництва. Для своєчасної перевірки контрагента та оцінки ризиків співпраці використовуйте інструмент "Автоматичний моніторинг". Ця функція системи YouControl перевіряє компанію за ЄДР, судами, Податковій. Перевірка проводиться щодня, тому інформація у звіті завжди актуальна.

Залишається тільки додати, що ваш потенційний бізнес-партнер так само зацікавлений у надійній співпраці. Тому не тільки ви перевірите контрагента, а й контрагент перевірить вас. І це правильний підхід до бізнес-безпеки. А ми бажаємо вам тільки порядних партнерів і успішних угод.

promo banner image
Повне досьє на кожну компанію України
  • Інформація про тендери, які виграла компанія і на які суми;
  • Судові рішення, в яких компанія брала участь;
  • Всі ліцензії і дозволи компаній;
  • 7 міжнародних санкційних списків, в які може входити компанія;
  • Зовнішньоекономічна діяльність компанії;
  • Зв'язки компанії з іншими контрагентами.
Зареєструватись безкоштовно