Як перевірити підприємство за ІПН (ЄДРПОУ) на податкову заборгованість.
YouControl постійно нагадує про важливість перевірки контрагентів. Співпраця з не надійним партнером може нашкодити не лише конкретній угоді, але й вашій репутації, яку ви напрацювали роками. Саме тому ми створюємо інструменти для швидкої та зручної бізнес-розвідки. Перевірка за ІПН – це один з таких способів.
Чому саме ІПН? Адже система YouControl та досьє підприємства у системі пропонують пошук за назвою, прізвищем директора, адресою реєстрації та іншими атрибутами. І ви можете користуватися будь-яким зручним методом, але знайте, що назви компаній інколи співпадають, адреси – теж, не кажучи вже про засновників/керівників. Тільки індивідуальний податковий номер надається лише один раз і його неможливо змінити.
Індивідуальний податковий номер, або ІПН, присвоюється фізичним особам-підприємцям (ФОП). ІПН складається з 12 цифр. Аналог ІПН для юридичних осіб (організацій) - код ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України). ЄДРПОУ - 10 цифр.
Пошук і перевірка за ІПН або ЄДРПОУ всього за 5 хвилин дає таку інформацію:
• чи дійсно існує в Україні певний ідентифікаційний код
• чи збігається ім'я засновника і дата реєстрації ФОП з наданою вам інформацією
• наявність у підприємства податкової заборгованості
Зазвичай, цих вступних даних достатньо, щоб скласти об'єктивне уявлення про порядність потенційного бізнес-партнера або про те, чи варто провести більш ретельну перевірку.
Дізнатися номер ІПН або ЄДРПОУ можна зі статутних документів компанії, які менеджер або бухгалтер може надати за запитом.
Припустимо, ви плануєте співпрацювати з підприємцем, що продає одяг, і плануєте поставити їй партію товару. Введіть податковий номер в пошуковий рядок на головній сторінці YouСontrol. Система відразу відкриє досьє підприємства (оскільки номер індивідуальний, то збігів в динамічному пошуку бути не може). Перша вкладка "Досьє" покаже вам актуальний статус ФОП:
Вочевидь, такого ФОП вже не існує, його реєстрація припинена.
У разі, якщо ФОП не є у стадії припинення, ви побачите таке вікно:
Зверніть увагу на зареєстрований вид діяльності підприємця - чи відповідають КВЕДи вашій угоді?
Інформація про наявність подакткових заборгованостей є у вкладці "Податкова". На її підставі можна судити про дисциплінованість бізнесу. Підприємець, який недбало ставиться до зобов'язань, може підвести і вас.
Як ще можна оцінювати інформацію про податковий борг? Якщо заборгованість велика – це може означати серйозні проблеми.
Невеликі податкові борги і/або несвоєчасне подання звітів може свідчити про некомпетентність бухгалтера або взагалі його відсутність. У такому випадку співпраця можлива на ваш страх і ризик, але врахуйте, що перевіряти документацію по цьому контрагенту потрібно якомога уважніше.
Таким чином ви можете переглянути будь-яке підприємство за ІПН або ЄДРПОУ в системі YouControl і буквально за кілька хвилин дізнатися про податковий борг і про те, чи здає компанія звіти вчасно.
Читайте також:
Теми 10 січня 2019 р.
Ефективна перевірка підприємства: крок за кроком
Комплексна перевірка підприємства: досьє на будь-яку компанію України Зовсім не таємниця, що перевірка підприємства перед укладенням чергового договору – це запорука успішного бізнесу. Але де знайти всю потрібну інформацію і на які ризикові фактори варто перевіряти контрагента? Аналітики YouControl підготували для вас всі необхідні дані.
Теми 2 жовтня 2021 р.
Перевірка компаній Києва
Однією з обов'язкових умов для успішного ведення справ є перевірені та надійні партнери. Для того, щоб співпраця була максимально взаємовигідною та успішною, слід знати якомога більше інформації про своїх ділових партнерів. Для того, щоб перевірити компанії Києва можна скористатися Єдиним державним реєстром або аналітичною системою YouControl, яка пропонує більш зручні та широкі інструменти для моніторингу. Коли потрібно перевіряти компанії Києва?
Теми 9 листопада 2021 р.
Логістичні компанії України – перевірка в YouControl
У будь-якому бізнесі однією з основних причин для занепокоєння є невпевненість у партнерах. Особливо, якщо це стосується постачання. Найбільше хотілося б працювати з перевіреними компаніями. Аналітична система YouControl допоможе у перевірці благонадійності будь-якого українського контрагента, що допоможе прийняти єдине правильне рішення стосовно можливої співпраці. Навіщо перевіряти логістичні компанії України?