Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Відкриті державні реєстри України — YouControl

youcontol

Відкриті реєстри України та їх зручне використання за допомогою YouControl

Реєстр в широкому сенсі – це форма систематизації інформації. Реєстром можна назвати упорядкований список документів, майна, будь-якої інформації. У такій формі дані придатні та зручні (в ідеалі) для обліку, аналізу та іншого використання. Наскільки державні реєстри України зручні та для чого використовуються?

Електронні реєстри – цеінформаційні ресурси, які містять інформацію, документи, різні відомості в систематизованому вигляді. Утримання реєстру визначається реєстратором, тобто тим, хто заповнює та адмініструє (підтримує) ресурс.

Щодо відкритих реєстрів – то це бази даних, користуватися якими може кожен бажаючий. Відкриті реєстри України доступні згідно із законопроектом №2171 про доступ до публічної інформації в формі відкритих даних (докладніше про open data ukraine ми писали в статті "Open data в Україні. YouControl як частина open data ua").

Які є відкриті реєстри України?

Відкриті реєстри (бази даних) для українців – це в першу чергу джерело інформації юридичного характеру. Їх грамотне використання допомагає захистити себе від шахрайства, виявити фіктивні підприємства та таким чином уникнути неправомірних дій на свою адресу. У будь-якому випадку, відкриті дані реєстрів дають доступ до певних знань, які ви можете вільно (безкоштовно, не підзвітно) застосувати в свою користь.

З відкритих реєстрів можна дізнатися, наприклад:

• генеральні плани та плани територій

• реєстри вузів та громадських організацій

• інформацію про державні закупівлі

• реєстраційні дані підприємців

• судові провадження

• об'єкти державної власності та багато інших

Ще в 2015 році Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка визначає порядок відкриття даних та перелік, що складається з понад 300 першочергових наборів, багато з яких є повноцінними реєстрами. Фактично, зараз функціонують більше 100 відкритих державних реєстрів. Насправді даних набагато більше. Тільки один сайт data.gov.ua (Єдиний державний портал відкритих даних, про який ми писали в однойменній статті) пропонує понад 14 тисяч наборів даних, але більшість з них не структуровані (записи в текстовому форматі, які складаються з декількох полів, та відскановані документи в форматі зображення і т. п.), тому доступ до інформації ускладнений, а можливість автоматичної обробки практично зведена нанівець.

Як використовувати відкриті державні реєстри?

В ідеалі, відкриті реєстри дозволяють в найкоротший термін, не залишаючи робочого столу з комп'ютером, отримати необхідну інформацію, будь то дані фондового ринку або стан доріг у своєму місті. Тому саме відкриті реєстри визнані одним з найефективніших інструментів боротьби з корупцією, адже державна неефективність буде видна як на долоні. Також відкриті реєстри дозволяють безпечно вести підприємницьку діяльність за рахунок своєчасного викриття недобросовісних бізнес-партнерів. Але це в теорії.

А на практиці звернення до кожного реєстру займає певний час. Це не велика проблема, якщо мова йде про разовий запит. Але регулярна робота з великою кількістю реєстрів, з якою стикаються юристи та інші співробітники українських підприємств, стає проблематичною.

Фактично, досі багато даних в тому вигляді, в якому вони зараз є в реєстрах, не приносять користі. Ними незручно користуватися, тому користуються реєстрами фахівці, які не можуть обійтися без тих чи інших даних. Але більшість громадян не стануть робити цього не тільки регулярно, але і вимушено. Єдиний вихід – автоматизований збір даних, яким, зокрема, займається система YouControl.

Одна з першочергових завдань YouControl - зробити дані відкритих реєстрів не просто доступними, а й зручними, тобто, по-справжньому відкритими. Система автоматично відстежує зміни у 50+ держреєстрах України. Інструменти YouControl роблять дані відкритих реєстрів наочними і контролюють їхню актуальність. Це дозволяє використовувати держреєстри оперативно і в комфортному форматі.

Отримати відкриті дані: https://youcontrol.com.ua/ru/dashboard/

promo banner image
Повне досьє на кожну компанію України
  • Інформація про тендери, які виграла компанія і на які суми;
  • Судові рішення, в яких компанія брала участь;
  • Всі ліцензії і дозволи компаній;
  • 7 міжнародних санкційних списків, в які може входити компанія;
  • Зовнішньоекономічна діяльність компанії;
  • Зв'язки компанії з іншими контрагентами.
Зареєструватись безкоштовно