Актуальний класифікатор видів економічної діяльності набув чинності 1 січня 2013 року і неодноразово продовжувався. Тому КВЕД 2018 Україна в основному відповідає цьому документу. Інша офіційна назва: національний класифікатор ДК 009:2010. Ви можете використовувати його у 2018 році.
КВЕД 2018 систематизує і групує види діяльності господарських суб'єктів в Україні. Він відповідає Міжнародній стандартній галузевій класифікації видів економічної діяльності, яка затверджена ООН. Дані КВЕД в Україні і в усьому світі використовуються для:
1. уніфікації видів економічної діяльності,
2. аналізу економічної діяльності
3. економічної статистики
4. прийняття адміністративних рішень
Детально про структуру і застосуванні КВЕД України ми писали у статті "КВЕД України і його користь для бізнесу"
Класифікація видів діяльності піддається коригуванню відповідно до змін економічних відносин. Підприємства та ФОП повинні вносити зміни в свої документи після вступу в силу нового КВЕД. Якщо ваша юридична особа зареєстрована після початку 2013 року, то ви можете не турбуватися про це.
Які саме зміни вносяться до класифікатора? Як правило, коригуванню підлягають:
• формулювання назв класів діяльності
• нумерація (цифрове позначення) категорій
Для перевірки та/або пошуку кодів КВЕД можна скористатися спеціальним інструментом на офіційному сайті Держстандарту України. При введенні коду система покаже або новий код, або підтвердить актуальність поточного.
А в системі YouControl ви можете подивитися КВЕД будь-якого підприємства України. Досить відкрити досьє компанії.
Читайте також:
Теми 4 серпня 2020 р.
Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl
Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи. Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: • ЗМІ в журналістських розслідуваннях;
Теми 4 жовтня 2019 р.
Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду
Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.
Теми 4 жовтня 2019 р.
Що таке статутний капітал і як він формується
Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.