YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Теми 4 жовтня 2019 р.

Що таке статутний капітал і як він формується

Поділитися:
Що таке статутний капітал і як він формується

Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу.

Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами. Так що не варто його плутати зі стартовим капіталом.

Загальне правило полягає в тому, що мінімальний розмір СК акціонерних товариств повинен становити 200 мінімальних заробітних плат, і ця вимога поширюється в Україні однаково на публічні та приватні акціонерні товариства.

У той же час закон не поширює цю вимогу на приватні товариства, і багато європейських країн скористалися цією можливістю. Так що дрібна фірма може мати СК в одну гривню.

 

Хто повинен мати великий статутний капітал

•  найбільше грошей треба мати банкам – від 200 млн грн.

•  фінансові компанії зобов'язані внести від 3,5 до 10 млн грн.

•  страхові компанії повинні покласти не менш 1 млн євро (10 млн євро для страховиків життя).

Такі вимоги виходять з того, щоб захистити інтереси кредиторів, які теоретично можуть задовольнити свої вимоги до компанії за рахунок його СК. Закон також вимагає після закінчення другого року і кожного наступного фінансового року роботи компанії звіряти вартість чистих активів з розміром СК.

Якщо активи будуть нижче, товариство зобов'язане зменшити статутний капітал до необхідного рівня і внести відповідні зміни до статуту. В іншому випадку (або якщо активи зовсім впадуть і стануть нижче мінімального рівня), компанію може чекати ліквідація.

 

Що може виступати статутним капіталом

•  гроші;

•  цінні папери;

•  нерухомість та інше майно;

•  майнові права на інтелектуальну власність (книги, картини, комп'ютерні програми, бази даних, винаходи, корисні моделі, торговельні марки та ін.);

•  володіння часткою в статутному капіталі іншої компанії.

Зрозуміло, найлегше покласти гроші, або внести нерухомість, як статутний капітал. Складніше з правами на інтелектуальну власність, адже її не так просто оцінити. У будь-якому випадку, якщо ви відкриваєте фірму з партнерами, варто відразу обумовлювати внесок кожного, щоб в майбутньому не було сварок і розбіжностей.

Більше того, якщо вам треба перевірити контрагента, ви легко можете дізнатися розмір його статутного капіталу за допомогою системи Youcontrol. Для цього, треба відкрити "Огляд досьє" на потрібну вам компанію і ви відразу побачите необхідну інформацію.

 

 


Перевірити установчий капітал зараз

Безкоштовний тариф "Open Data"

Зареєструватися в системі
Поділитися:
promo banner image
Повне досьє на кожну компанію України
  • Інформація про тендери, які виграла компанія і на які суми;
  • Судові рішення, в яких компанія брала участь;
  • Всі ліцензії і дозволи компаній;
  • 7 міжнародних санкційних списків, в які може входити компанія;
  • Зовнішньоекономічна діяльність компанії;
  • Зв'язки компанії з іншими контрагентами.
Зареєструватись безкоштовно

Читайте також:

Теми 4 серпня 2020 р.

Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl

Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи.   Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: •  ЗМІ в журналістських розслідуваннях;

Теми 4 жовтня 2019 р.

Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду

Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.

Теми 4 жовтня 2019 р.

А раптом він у розшуку? Як легко перевірити партнера по бізнесу

Будь-який бізнесмен намагається вести справи тільки з перевіреними і знайомими людьми. Але так виходить не завжди, тому, щоб убезпечити свій бізнес, варто перевірити потенційного партнера – раптом він нечистий перед законом. Для цього достатньо перевірити список людей в розшуку. Уже кілька років як МВС відкрило для будь-якої людини доступ до бази даних по особам, які перебувають у розшуку та ховаються від органів влади. Щороку в цьому списку перебувають десятки тисяч чоловік.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’