Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

ukraine map
Дані для стратегічного аналізу ринку — в YouControl
Інший погляд на ринок з YouControl
Дані для стратегічного аналізу ринку — в YouControl
Теми 9 березня 2021 р.

Акціонерне товариство

Поділитися:
Акціонерне товариство

АТ або ж акціонерне товариство – це особливий вид господарських товариств, під якими передбачаються комерційні організації з розділеним статутним капіталом на певну кількість акцій. Дані акції надають певні права партнерам – акціонерам. У свою чергу акціонери не мають ніякого відношення до зобов'язань акціонерного товариства і не несуть за нього відповідальність, але при певному збігу обставин можуть зазнати збитків у вигляді наявних акцій.

 

 

Класифікація та функціонування акціонерних товариств

 

 

Всі наявні акціонерні товариства можна розділити на два типи:

 

1. Відкриті.

2. Закриті.

 

ВАТ або ж відкрите акціонерне товариство – це особливий вид публічної організації, в рамках якої всі акціонери мають можливість скористатися відчуженням своїх акцій. Згідно з чинним законодавством подібні фірми є публічними, що в свою чергу накладає на компанію зобов'язання надавати більш детальну інформацію щодо власної діяльності.

 

ЗАТ або ж закрите акціонерне товариство – це особливий вид публічної організації в рамках якої акції розподіляються тільки між попередньо визначеним колом людей. Закриті акціонерні товариства мають можливість не розголошувати громадськості дані з власної звітності.

 

Серед підприємств середнього і великого бізнесу найбільш популярною організаційно-правовою формою виступає акціонерна. Невеликі компанії найчастіше вибирають "закритий" тип, у той час як найбільші організації вважають за краще зупинятися на "відкритому".

 

 

Як швидко перевірити акціонерне товариство?

 

 

Плануючи співпрацю з новим контрагентом, необхідно перевірити його статус юридичної особи – уточнити його реєстраційні дані і переконатися в тому, що фірмі не загрожує банкрутство. Всі дані, які можуть допомогти в цьому, знаходяться на відкритому офіційному ресурсі – Єдиному державному реєстрі підприємств. Результати проведеної перевірки нададуть вам наступну інформацію:

 

назва підприємства;

дата реєстрації;

контактні дані;

розмір статутного капіталу;

код ЄДРПОУ;

ПІБ засновників і керівника;

види здійснюваної діяльності;

поточний стан (статус).

 

Якщо ж акціонерне товариство знаходиться в стадії ліквідації, така інформація також буде вказана. Серйозним недоліком реєстру є те, що інформація в ньому може оновлюватися із затримкою до півроку. Щоб уникнути неточностей, рекомендуємо скористатися  можливостями аналітичної системи YouControl. Даний інформаційно-пошуковий сервіс здатний швидко знайти й надати вам найактуальніші і найточніші відомості.

Поділитися:
promo banner image
Повне досьє на кожну компанію України
  • Інформація про тендери, які виграла компанія і на які суми;
  • Судові рішення, в яких компанія брала участь;
  • Всі ліцензії і дозволи компаній;
  • 7 міжнародних санкційних списків, в які може входити компанія;
  • Зовнішньоекономічна діяльність компанії;
  • Зв'язки компанії з іншими контрагентами.
Зареєструватись безкоштовно

Читайте також:

Теми 4 серпня 2020 р.

Електронні декларації чиновників та депутатів України в YouControl

Електронна декларація — це «звіт» платника податків про свої доходи.   Звітувати належить підприємцям різних сфер діяльності. Причому навіть якщо доходи нульові — це потрібно відзначити в декларації. Хоча набагато змістовніші та корисніші для ділової розвідки та аналізу декларації чиновників і депутатів України. Цю інформацію використовують: •  ЗМІ в журналістських розслідуваннях;

Теми 4 жовтня 2019 р.

Судові справи під контролем: як не пропустити засідання суду

Мало кому подобається влазити в судові суперечки. У наших краях досі прийнято намагатися вирішити всі питання в усному режимі. Однак, якщо вам все ж доведеться пройти через судове засідання, упевніться, що ви його не прогавите. Ще недавно громадяни України могли і не знати, що є учасниками судового процесу. Бувало, що сповіщення не доходило до адресата і він, природньо, пропускав будь-який розгляд своєї справи.

Теми 4 жовтня 2019 р.

Що таке статутний капітал і як він формується

Створюючи товариство з обмеженою відповідальністю, необхідно зібрати статутний капітал. Інакше вам не дадуть дозвіл на відкриття бізнесу. Формування статутного капіталу може сильно ускладнитися, якщо підійти до цього питання як-небудь, тому ми зібрали відповіді на головні питання з цього приводу. Статутний капітал (СК) – це грубо кажучи грошовий фундамент будь-якої компанії. Він виступає свого роду гарантією виконання зобов'язань перед клієнтами.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’