Постановление суда № 95134815, 04.02.2021, Киевский окружной административный суд

Дата принятия
04.02.2021
Номер дела
320/10256/20
Номер документа
95134815
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

04 лютого 2021 року № 320/10256/20

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Леонтовича А.М., за участю секретаря судового засідання Шевчук Н.С.,

представника позивача Пушкарського В.М.

представника відповідача не прибув

розглянувши у підготовчому судовому засіданні у м. Києві клопотання про залишення позовної заяви без розгляду

за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технополіс 15»

про стягнення штрафних санкцій,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулося Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технополіс 15», в якому просить суд:

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Технополіс 15» на користь Державного бюджету України штрафні санкції у сумі 51 000, 00 грн. застосовані згідно постанови від 13.07.2020 №10-05.2/08.

Ухвалою суду від 05.11.2020 відкрито провадження у даній справі.

26.01.2021 представником відповідача подано до суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.

Розглянувши клопотання позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та норми чинного законодавства, суд звертає увагу на наступне.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно абз. 2 ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.

Відповідно до абз. 1, 2 ч. 4 ст. 122 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов`язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.

Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб`єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб`єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.

Відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву із вимогою стягнення грошових коштів, яка ґрунтується на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, подано суб`єктом владних повноважень до закінчення строку, визначеного частиною другою статті 122 цього Кодексу.

Предметом розгляду даної справи є стягнення штрафних санкцій у сумі 51 000, 00 грн., які застосовані постановою від 13.07.2020 №10-05.2/08 з Товариства з обмеженою відповідальністю «Технополіс 15».

В ході підготовчого судового засідання, судом було встановлено, що відповідачем було подано до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів скаргу на дії посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області щодо проведення перевірки, складання акту перевірки, в якій він просив визнати протиправним та скасувати постанову №10-05./08 від 13.07.2020, рішення №10-05.2/40 від 08.07.2020, рішення №10-05.2/41 від 08.07.2020, рішення №10-05.2/42 від 08.07.2020, на підставі яких позивач просить стягнути штрафні санкції з ТОВ «Технополіс 15».

Представником відповідача було вказано, що рішення щодо розгляду даної скарги на адресу товариства не надходило.

У судовому засіданні представник позивача пояснив, що рішення за результатами скарги товариства було прийнято та надіслано на адресу відповідача.

На підтвердження таких доводів представником позивача було долучено до матеріалів справи копію трекінгу відстеження з Укрпошти, з якого вбачається, що поштове відправлення не вручено під час доставки.

Таким чином, днем виникнення підстав, що надають Головному управлінню Держпродспоживслужби в Київській області право на звернення до суду з даною позовною заявою щодо стягнення з ТОВ «Технополіс 15» суми штрафних санкцій у розмірі 51 000, 00 грн. є дата звернення відповідача до Держпродспоживслужби України із скаргою щодо оскарження постанови №10-05./08 від 13.07.2020, рішення №10-05.2/40 від 08.07.2020, рішення №10-05.2/41 від 08.07.2020, рішення №10-05.2/42 від 08.07.2020, оскільки товариством фактично рішення прийнятого за результатами скарги ним не було отримано.

Оскільки, скаргу щодо оскарження постанови №10-05./08 від 13.07.2020, рішення №10-05.2/40 від 08.07.2020, рішення №10-05.2/41 від 08.07.2020, рішення №10-05.2/42 від 08.07.2020 до Держпродспоживслужби України було подано 04.08.2020, шестимісячний строк для оскарження вказаних рішень сплинув 04.02.2021. Відтак, лише після 04.02.2021 позивач може звернутися до суду із даним позовом.

При цьому, позивач, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, суб`єкт владних повноважень, звернувся до суду з адміністративним позовом до ТОВ «Технополіс 15» про стягнення на користь Державного бюджету України штрафних санкцій у сумі 51 000, 00 грн. застосовані згідно постанови від 13.07.2020 №10-05.2/08 20.10.2020 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про відправлення №0813300342214.

Згідно з ч.4 ст.123 Кодексу адміністративного судочинства України якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

За таких підстав, адміністративний позов суб`єкт владних повноважень - Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, звернулося до суду з адміністративним позовом до ТОВ «Технополіс 15» про стягнення на користь Державного бюджету України штрафних санкцій у сумі 51 000, 00 грн. застосовані згідно постанови від 13.07.2020 №10-05.2/08 20.10.2020 року, подано до закінчення строку, визначеного частиною другою статті 122 цього Кодексу.

За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про:

1) залишення позовної заяви без розгляду;

2) закриття провадження у справі;

3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті (ч.2 ст.183 Кодексу адміністративного судочинства України).

Суд звертає увагу, що особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку (ч.5 ст.240 КАС України).

Керуючись статтями 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

у х в а л и в:

1.Клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі №320/10256/20, - задовольнити.

2. Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технополіс 15», - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Леонтович А.М.

Дата виготовлення та підписання повного тексту рішення - 23 лютого 2021р.