Постановление суда № 92128500, 12.10.2020, Киевский окружной административный суд

Дата принятия
12.10.2020
Номер дела
320/822/19
Номер документа
92128500
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

12 жовтня 2020 року м. Київ №320/822/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши заяву Національного банку України про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "АМАДЕУС" про стягнення штрафу,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - позивач), з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "АМАДЕУС" (далі - відповідач) про стягнення штрафу у сумі 17 000 грн. 00 коп.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 1 липня 2019 р. адміністративний позов задоволено в повному обсязі та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "АМАДЕУС" до Державного бюджету України штраф у сумі 17000 грн. 00 коп.

7 серпня 2019 р. Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у цій справі.

29 вересня 2020 р. до Київського окружного адміністративного суду надійшла заява Національного банку України про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 320/822/19 із стягувача - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, на його правонаступника - Національний банк України.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 2 жовтня 20209 р. призначено судове засідання з розгляду цієї заяви на 12 жовтня 2020 року.

Учасники розгляду заяви, належним чином повідомлені про час, дату та місце проведення судового засідання, 12 жовтня 2020 р. у судове засідання не прибули, про причини неявки суд не повідомили, з клопотаннями та іншими заявами до суду не зверталися.

Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 та ч. 2 ст. 379 КАС України, розгляд заяви здійснено судом без участі представників учасників розгляду заяви у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши наявні матеріали справи в частині поданої заяви, встановив таке.

За приписами ч. 1 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч. 4 ст. 379 КАС України).

Згідно з вимогами п. 1 ч. 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 2 червня 2016 р. № 1404-VIII у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Суд бере до уваги таке. 12 вересня 2019 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (далі - Закон № 79-ІХ).

Цим Законом №79-ІХ здійснено законодавче закріплення перерозподілу та консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг та внесено зміни до низки законодавчих актів, які передбачають передачу повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у частині регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управлінні майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Решта повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, передається до Національного банку України.

Отже, ухвалений Закон передбачає розподіл повноважень з регулювання фінансового ринку між Національним банком України та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Зокрема, Національний банк України на підставі Закону № 79-ІХ стає регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій, а Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку регулюватиме недержавні пенсійні фонди та фонди фінансування будівництва.

Закон № 79-ІХ передбачає перехідний період, упродовж якого відбуватиметься передача функцій від Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг до Національного банку України та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Триватиме він до 1 липня 2020 року. Тобто, до 30 червня 2020 року включно регулюванням ринку як і раніше займатиметься Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а з 1 липня 2020 року цю функцію виконуватиме Національний банк України. Цей перехідний період передбачений пунктом 1 Розділу «II Прикінцеві положення» Закону № 79-ІХ.

На виконання Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг" Президентом України видано Указ від 30 червня 2020 р. № 259/2020, пунктом 1 якого визначено: припинити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, шляхом ліквідації та визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070 «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг».

З огляду на викладене Національний банк України з 1 липня 2020 року є регулятором установ, а отже і процесуальним правонаступником позивача у цій справі.

Отже, стягувачем у цій справі за таких обставин має бути Національний банк України (адреса: вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ – 00032106).

Ураховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність здійснення заміни сторони виконавчого провадження у справі № 320/822/19 - стягувача - із Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на Національний банк України.

Керуючись ст.ст. 379 КАС України, суд,

у х в а л и в:

1. Заяву Національного банку України про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 320/822/19 задовольнити.

2. Замінити сторону виконавчого провадження в справі № 320/822/19, а саме стягувача - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на Національний банк України (адреса: вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ – 00032106).

3. Копію ухвали видати (надіслати) учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Відповідно до пункту 3 розділу VI “Прикінцеві положення” Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Суддя Журавель В.О.