Постановление суда № 90012071, 22.06.2020, Северодонецкий городской суд Луганской области

Дата принятия
22.06.2020
Номер дела
428/4994/20
Номер документа
90012071
Форма судопроизводства
Уголовное
Государственный герб Украины

Кримінальне провадження № 1-кс/428/3268/2020

Справа № 428/4994/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2020 року м. Сєвєродонецьк

Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Комплєктова Т.О., за участю секретаря судового засідання Кожем`яки А.В., старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області Журілова В.В., прокурора Фесенка О.В.,

розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області Журілова В.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області Фесенком О.В., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12018130430000305 від 27.12.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Сєвєродонецького міського суду надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області Журілова В.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області Фесенком О.В., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12018130430000305 від 27.12.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України.

В обґрунтування вказаного клопотання слідчий посилається на те, що слідчим управлінням ГУ Національної поліції в Луганській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості внесені до ЄРДР за № 12018130430000305 від 27.12.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за фактом розтрати бюджетних коштів, вчиненого групою осіб посадовими особами відділу освіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради Луганської області, ТОВ «Рітмікс» та іншими особами, чим спричинено збитки державному бюджету на суму 662 тис. грн.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 11.07.2018 розпорядженням Кабінету Міністрів України № 479-р в рамках інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, на реконструкцію спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул. Центральна, 93, смт. Біловодськ, Луганської області, виділено бюджетні кошти в сумі 3 663 733 гривень.

14.03.2018 рішенням сесії Біловодської селищної ради № 7/17 прийнято рішення про співфінансування об`єкту реконструкції спортивного майданчику в сумі 439 837 грн. за рахунок місцевого бюджету.

01.08.2018 відділом освіти Біловодської селищної ради в особі ОСОБА_1 оголошено закупівлю (відкриті торги) за № UA-2018-08-01-001239-b, розмір бюджетного призначення 3 998 781,80 грн., предмет закупівлі: Реконструкція спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул.Центральна.93 смт. Біловодськ Луганської області.

16.08.2018 відмінено проведення закупівлі, підстава – подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій (жодної).

20.08.2018 відділом освіти Біловодської селищної ради в особі уповноваженої з питань проведення закупівель за державні кошти, інженера відділу освіти ОСОБА_1 оголошено закупівлю (відкриті торги) за № UA-2018-08-20-000418-b, розмір бюджетного призначення 3 998 781,80 грн., предмет закупівлі: Реконструкція спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул. Центральна, 93 смт. Біловодськ Луганської області.

05.09.2018 відмінено проведення закупівлі, підстава – подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій (жодної).

Вивченням тендерної документації встановлено, що технічне завдання для робіт містить 7 окремих розділів (видів робіт), в яких, зокрема, наявні такі розділи як: Роздiл 1. Футбольне поле 22х42 м; Роздiл 2. Поліуретанове покриття поля та доріжок S=1050 м2; Роздiл 3. Огорожа; Роздiл 4. Освітлення; Роздiл 5. Водовідведення; Роздiл 6. Підпірна стінка Роздiл 7. Обладнання та МАФ.

Окрім того, в тендерній документації, поданій відділом освіти при оголошенні закупівлі, наявни й робочий проект з реконструкції спортивного майданчику, який виконано ТОВ «МАКРО-БУДОМАТ» (Львів, 2017 рік, договір № 34/378 від 11.07.2017)

01.11.2018 протоколом № 178 відділу освіти виконкому Біловодської селищної ради щодо прийняття рішення уповноваженою особою ( ОСОБА_2 ), прийнято рішення про проведення закупівлі робіт відповідно до п. 4 ст. 35 ЗУ «Про публічні закупівлі» (п. 4 - якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації), а також рішення провести переговори з ТОВ «РІТМІКС». Переговорну процедуру оголошено за № UA-2018-11-01-000764-c.

01.11.2018 проведено переговори із ТОВ «РІТМІКС» та складено протокол переговорів № 16.

12.11.2018 між замовником - відділом освіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області /далі – відділ освіти/ в особі начальника ОСОБА_3 та підрядником – товариством з обмеженою відповідальністю «Рітмікс» (код ЄДРПОУ 39073275) в особі директора ОСОБА_4 укладено договір № 662 про закупівлю робіт за державні кошти (договір підряду) /далі – Договір/, предметом якого є виконання робіт з реконструкції спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вулиці Центральна, 93, смт. Біловодськ Луганської області /далі – Об`єкт/. Відповідно до п. 3.1. розділу 3 Договору, договірна ціна складає 3 988 971,78 гривень, у т.ч. з ПДВ 20%- 664 828 грн. 63 коп., з яких кошти місцевого бюджету – 398 897,18 грн., кошти Державного фонду регіонального розвитку – 3 590 074,60 гривень.

Після укладання Договору, відділом освіти на рахунок ТОВ «Рітмікс» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «Креді Агріколь Банк», перераховано грошові кошти в якості попередньої оплати на підставі платіжних доручень: № 2 від 16.11.2018 на суму 1 800 000,00 грн., № 3 від 16.11.2018 в сумі 200 000 грн., № 5 від 26.12.2018 в сумі 18 992, 29 грн., № 3 від 26.12.2018 в сумі 170 930, 62 грн. Загальна сума перерахованих в якості попередньої оплати коштів склала 2 189 922,91 грн.

Відповідно до договірної документації, зокрема, дефектного акту та локального кошторису, затвердженого замовником і підрядником, станом на 12.11.2018 (на момент укладання договору) визначено та затверджено обсяг робіт, передбачений тендерною документацією (7 розділів робіт).

Так, 04.12.2018, під час триваючого процесу виконання будівельних робіт з реконструкції спортивної площадки, після укладання договору із ТОВ «РІТМІКС» за умовами, викладеними у тендерній пропозиції, начальником відділу освіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради ОСОБА_5 укладено договір № 227/2018/728 із Приватною науково-виробничо-комерційною фірмою «Техносервіс» (ПНВКФ «Техносервіс»). Предмет договору – виконання проектних робіт: робочий проект: «Реконструкція спортивного майданчика під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул. Центральна….». Коригування. Термін з 01.11.2018 по 14.12.2018, вартість 15021,01 грн. (з ПДВ). Того ж дня, відповідно до акту приймання-передачі, проект був переданий замовнику. Відповідно коригованого робочого проекту з реконструкції спортивної площадки, обсяги робіт складались з 3-х розділів – Розділ 1 «Підготовчі роботи», Розділ 2 «Футбольне поле 22х42м», Розділ 3 «Покриття поля та доріжок площею 1050 м2».

11.12.2018 наказом № 359/1 начальника відділу освіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради затверджено проект будівництва на «Реконструкцію спортивного майданчика під створення спортивних полів…Коригування», відповідно до позитивного експертного звіту ТОВ «Лугекспертиза» від 10.12.2018.

Під час досудового розслідування, до Управління північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області спрямовано лист з метою перевірки законності дій посадових осіб відділу освіти під час проведення тендерної процедури за предметом закупівлі: «Реконструкція спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул. Центральна, 93, смт. Біловодськ, Луганської області.», за результатом якої складено довідку участі у перевірці відділу осіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради за вих. № 20-12-15-17-17/152-2019 від 11.04.2019.

Довідкою встановлено, що внаслідок внесення змін до проектно-кошторисної документації по робочому проекту «Реконструкція спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул.. Центральна, 93, смт. Біловодськ, Луганської області», порушено п. 53 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 та ст. 878 Цивільного кодексу України в частині зміни характеру робіт, визначених договором про закупівлю робіт визначених Договором. Крім того встановлено, що внесення змін до проектної документації призвели до змін Істотних умов договору про закупівлю, що є недотриманням ч. 4 ст. 36 Закону України.

Таким чином, посадові особи відділу освіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області, умисно, з метою обрання певної юридичної особи в якості переможця тендерної закупівлі, штучно створили умови, при яких пропозицій від інших потенційних учасників не надходило, внаслідок чого переможцем обрано саме ТОВ «Рітмікс» за відсутністю конкуренції.

Також встановлено, що 13.11.2018 між відділом освіти в особі директора ОСОБА_3 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_6 , який діяв на підставі Виписки з ЄДРПОУ № 23830000000011708, укладено договір № 663 про надання послуг, предметом якого є здійснення ОСОБА_6 послуг з утримання служби замовника та технічного нагляду (послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт) на Об`єкті.

Відповідно до умов договору № 663, ОСОБА_6 зобов`язаний, зокрема, забезпечити технічний нагляд за виконанням робіт відповідно до вимог затвердженої проектної документації, забезпечити контроль якості і об`ємів робіт на Об`єкті, самостійно проводити контрольні обміри виконаних робіт.

У той же час, відповідно до п. 2.3. замовник (відділ освіти) зобов`язаний, в тому числі, прийняти належним чином надані послуги та підписати акти здачі-приймання виконаних послуг, та всі надані виконавцем (ФОП ОСОБА_6 ) документи про виконане ним у відповідності з договором після контролю за достовірністю актів наданих послуг виконавцем, що вказує на необхідність замовника перевіряти відомості, зазначені виконавцем у актах виконаних послуг.

Далі, у грудні 2018 року, начальником відділу освіти ОСОБА_3 , директором ТОВ «Рітмікс» та ФОП ОСОБА_6 підписано два акти приймання виконаних будівельних робіт на загальну суму 2 191 875,94 гривень: № 1 за грудень 2018 року на суму 2 001 953,03 грн., № б/н за грудень 2018 року на суму 189 922,91 грн. Окрім того варто зазначити, що акт № 1 за грудень 2018 року підписано 10.12.2018 з приміткою «Коригування», у той час як проект будівництва на «Реконструкцію спортивного майданчика під створення спортивних полів…Коригування» затверджений лише 11.12.2018 наказом № 359/1 начальника відділу освіти Бас К.С.

В подальшому встановлено, що відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи № 1652-1655 від 14.06.2019, вартість фактично виконаних робіт на об`єкті: «Реконструкція спортивного майданчика під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул. Центральна, 93, смт. Біловодськ Луганської області», які були виконані згідно актів № 1 від 10.12.2018 та б/н від 21.12.2018 складає 1 528 967,35 гривень. Вартість та обсяги фактично виконаних робіт частково не відповідають обсягам та вартості фактично відображеним в проектно-кошторисній документації, в актах приймання виконаних робіт, відомостях ресурсів, розрахунках загальновиробничих витрат за об`єктом «Реконструкція спортивного майданчика під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул. Центральна, 93, смт. Біловодськ Луганської області» відповідно до договору № 662 про закупівлю робіт за державні кошти (договір підряду від 12.11.2018.

Згідно із додатком до вказаної експертизи – актом № б/н невиконаних будівельних робіт на Об`єкті встановлено низку будівельних робіт, які фактично не проводились, зокрема, у розділах «Розділ. Футбольне поле», «Розділ. Покриття поля та доріжок», «Разом прямі витрати».

Окрім того, відповідно до акту № б/н перерахунку фактично використаних машин і механізмів на Об`єкті встановлено техніку, ознак використання якої на Об`єкті не виявлено.

Таким чином, відповідно до висновку експерта встановлено, що вартість будівельних робіт та механізмів, які фактично не виконувались та не використовувались під час робіт на Об`єкті за вказаними актами становить 662 тис. грн., що вказує на надлишкове перерахування замовником бюджетних коштів на користь підрядника та утворює збитки державному бюджету розміром у вказану суму.

Під час досудового розслідування встановлено, що підрядником, для виконання будівельних робіт на Об`єкті, укладались договори субпідряду.

Так, 05.11.2018, між ТОВ «Рітмікс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЧЕЙЗ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 42535401, утворено 09.10.2018) в особі директора ОСОБА_7 укладено договір № 0511-18 (договір субпідряду), предметом якого є виконання робіт з реконструкції спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вулиці Центральна, 93, смт. Біловодськ Луганської області, договірна ціна за договором склала 164220,60 гривень (в тому числі ПДВ).

Також, 05.11.2018, між ТОВ «Рітмікс» в особі директора ОСОБА_4 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ФЛАЙДЖЕН» (код ЄДРПОУ 42490083, утворено 21.09.2018) в особі директора ОСОБА_8 укладено договір № 0511-18 (договір субпідряду), предметом якого є виконання робіт з реконструкції спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вулиці Центральна, 93, смт. Біловодськ Луганської області, договірна ціна за договором склала 978650,00 гривень (в тому числі ПДВ).

Окрім того, 07.11.2018, між ТОВ «Рітмікс» в особі директора ОСОБА_4 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕРСО ГРУП» (код ЄДРПОУ 42544552, утворено 10.10.2018) в особі директора ОСОБА_9 укладено договір № 0711-18 (договір субпідряду), предметом якого є виконання робіт з реконструкції спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вулиці Центральна, 93, смт. Біловодськ Луганської області, договірна ціна за договором склала 675248,99 гривень(в тому числі ПДВ).

За результатом виконання робіт на Об`єкті протягом грудня 2018 року, ТОВ «Рітмікс» сплачено отримані від відділу освіти бюджетні кошти на користь вказаних юридичних осіб за, нібито, виконані силами субпідрядних організацій робіт.

Відповідно до актів форми КБ-2в, підписаних генпідрядником (ТОВ «Рітмікс») та субпідрядними організаціями, останні виконували будівельні роботи з залученням робочої сили та техніки.

У той же час в ході досудового розслідування виникли підстави вважати, що перелічені субпідрядні організації мають ознаки фіктивності та фактично до проведення будівельних робіт на об`єкті не залучались жодним чином.

Встановлено, що усі вищевказані юридичні особи зареєстровані у один проміжок часу у м. Суми Сумської області.

Відповідно до інформації з Регіонального сервісного центру МВС України, ТОВ «Флайджен», ТОВ «Чейз Трейд», ТОВ «Ерсо груп» не мають зареєстрованих транспортних засобів.

Також, згідно з даними, які містяться у інтегрованій міжвідомчій інформаційно-телекомунікаційній системі «Аркан», керівники перелічених юридичних осіб після реєстрації юридичних осіб перетнули державний кордон України в напрямку «виїзд».

Окрім того, відповідно до оперативної інформації, вказані підприємства формують свій податковий кредит шляхом придбання, зокрема, продуктів харчування, косметики, кормів для худоби, побутової хімії, тощо, тобто групи товарів, які не мають жодного відношення до будівельних товарів та робіт.

Таким чином, встановлені в ході досудового розслідування відомості дають підстави вважати, що вказані підприємства відносяться до підприємств «транзитно-конвертаційної» спрямованості, тобто використовуються для прикриття незаконної діяльності шляхом внесення даних в обов`язкову податкову звітність з підміною номенклатури товарів, а саме здійснюють відображення придбання виду товару, який в подальшому не реалізовується.

У той же час, в ході досудового розслідування встановлено, що роботи на Об`єкті виконувались працівниками, найнятими з числа місцевих мешканців смт. Біловодськ Луганської області.

Так, допитаний як свідок ОСОБА_10 , який проживає у смт. Біловодськ, пояснив, що у листопаді 2018 року, з метою працевлаштування прийшов за адресою: АДРЕСА_1 , де поцікавився у чоловіка (в подальшому встановлено, що це виконавець робіт ТОВ «Рітмікс» ОСОБА_11 ), чи можна працевлаштуватись на Об`єкті, на що отримав позитивну відповідь, після чого передав ОСОБА_11 копії своїх документів та приступив до роботи.

Так само, як і ОСОБА_10 , працевлаштувався на Об`єкті і ОСОБА_12 . Вказані особи показали, що роботи проводились фактично п`ятьма особами, троє з яких місцеві мешканці, ще двоє – приїжджали з м. Сєвєродонецьк декілька разів, постійно на Об`єкті не перебували.

Окрім того встановлено, що робота механізмами на Об`єкті забезпечувалась шляхом укладання договору № б/н від 20.11.2018 між ТОВ «Рітмікс» та ФОП ОСОБА_13 , предметом якого є надання авто послуг, механізованих робіт екскаватором та грейдування.

Також, під час розслідування встановлено, що 22.10.2019 окрім укладеного Договору, між відділом освіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області в особі начальника ОСОБА_3 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Рітмікс» в особі директора ОСОБА_4 , укладено договір № 830, предметом якого є «Додаткові роботи на реконструкцію спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вулиці Центральна, 93, смт. Біловодськ, Луганської області. Коригування» на суму 238 245,28 гривень.

В подальшому, ТОВ «Рітмікс» в якості оплати за, нібито, виконані субпідрядними організаціями роботи, здійснено перерахування грошових коштів на користь ТОВ «Тайрон бізнес» у сумі 532 045 гривень та ТОВ «Монтана промінвест» у сумі 689 688 гривень.

Отже, під час досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Рітміскс», для виконання будівельних робіт на Об`єкті, залучило субпідрядні організації, які фактично не проводили вказані роботи, а роботи виконувались силами найнятих місцевих мешканців та технікою ФОП ОСОБА_13 .

Ураховуючи викладене, у органу досудового розслідування є підстави вважати, що начальник відділу освіти ОСОБА_3 , директор ТОВ «Рітмікс» ОСОБА_4 , а також ФОП ОСОБА_6 здійснили розтрату бюджетних коштів під час проведення будівельник робіт на Об`єкті на загальну суму 662 тис. гривень.

Окрім того досудовим розслідуванням встановлено, що після проведення тендерної процедури, посадовими особами відділу освіти та ТОВ «Рітмікс» змінено суттєві умови укладеного Договору, в тому числі неодноразово від терміновано графік проведення робіт (з 31.12.2018 на 31.12.2019), збільшено вартість договору, зменшено обсяг робіт. Після здійснення зміни суттєвих умов Договору умови стали такими, за яких інші підприємства могли прийняти участь у публічній закупівлі за об`єктом закупівлі: «Реконструкція спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул. Центральна, 93, смт. Біловодськ Луганської області».

Під час досудового розслідування, зокрема, проведено наступні слідчі (розшукові) та процесуальні дії:

1.Допитано з приводу обставин кримінального правопорушення осіб, які безпосередньо виконували будівельні роботи на об`єкті, зокрема гр. ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ін., в ході яких встановлено обсяги робочої сили та техніки, які фактично залучались до виконання будівельних робіт. Згідно з допитами, фактичні сили, залучені до проведення робіт, не відповідають обсягам, зазначеним в актах викладених робіт.

2.Допитано з приводу залучення робочої техніки до спортивного майданчику ФОП ОСОБА_13 , а також представників Біловодського РЕМ, за результатам допитів встановлено перелік техніки, що залучалась до робіт, за результатом чого є підстави вважати, що перелік фактично залученої до робіт техніки не відповідає обсягам, зазначеним в кошторисній документації.

3.В порядку ст.. 93 КПК України витребувано з відділу освіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області, а також з ТОВ «Рітмікс» завірені належним чином копії документів, що містять відомості щодо проведення реконструкції спортивного майданчику.

4.Допитано службових осіб відділу освіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області з приводу обставин проведення публічної закупівлі за об`єктом: «Реконструкція спортивного майданчику під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вул. Центральна, 93, смт. Біловодськ, Луганської області».

5.Проведено огляд місцевості – спортивного майданчику за адресою: вул. Центральна, 93, смт. Біловодськ, Луганської області».

6.Призначено та проведено судову будівельно-технічну експертизу, за висновком якої встановлено, що обсяги фактично виконаних робіт, по відношенню з обсягами, зазначеними в актах виконаних робіт форми КБ-2в, завищені на 662 тис. грн.

7.Проведено санкціоновані обшуки у приміщеннях відділу освіти виконавчого комітету Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області, ТОВ «Рітмікс», ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , в ході одного з яких (у приміщенні відділу освіти) вилучено первинну документацію, що стосується проведення будівельних робіт на об`єкті.

8.06.05.2020 призначено судову будівельно-технічну експертизу з метою встановлення відповідності фактичних обсягів робіт обсягам, зазначеним в проектно-кошторисній документації (перша експертиза проводилась за результатом виконання робіт за двома актами виконаних робіт у грудні 2018 року, у той же час, станом на момент призначення другої експертизи, будівництво на об`єкті завершено, складено та підписано шість актів виконаних робіт).

9.В рамках проведення судової будівельно-технічної експертизи, на виконання клопотання експерта, проведено огляд місцевості – спортивного майданчику.

На теперішній час експертом заявлено клопотання про надання додаткових матеріалів, за результатом якого 15.06.2020 експерту надано копії необхідних для проведення експертизи документів, проведення експертизи триває, висновок не отримано.

Таким чином, станом на 15.06.2020, під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження проведено великий обсяг слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак складність кримінального провадження, великий обсяг документів та свідків, необхідність проведення судових експертиз, не дали змогу здійснити інші необхідні процесуальні дії у строк, встановлений для досудового розслідування відповідно до п. 3 абз. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018130430000305 від 27.12.2018 завершується 27.06.2020.

Додатковий строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні необхідний для встановлення та дослідження усіх обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою проведення повного, всебічного та об`єктивного розслідування, зокрема, для проведення наступних заходів: з урахуванням висновку судової будівельно-технічної експертизи призначити судову економічну експертизу для визначення суми спричиненої шкоди; призначення судову почеркознавчу експертизу з метою встановлення осіб, які фактично підписували акти форми КБ-2в та іншу проектно-кошторисну документацію; здійснення тимчасового доступу до речей і документів з метою розкриття банківської таємниці – руху коштів по рахункам ТОВ «Рітмікс» та відділу освіти Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області; здійснення тимчасового доступу до речей і документів – реєстраційних справ підрядних підприємств, які, нібито, залучались до проведення будівельних робіт, а також інших дій, у проведенні яких виникне необхідність для досягнення завдань кримінального провадження.

Таким чином, враховуючи, що досудове розслідування вказаного злочину до моменту повідомлення особі про підозру об`єктивно неможливо закінчити у строк, передбачений КПК, з метою досягнення завдань кримінального провадження в частині проведення повного та неупередженого розслідування, а також притягнення винних до кримінальної відповідальності, враховуючи, що органу досудового розслідування не відомо, який строк необхідний експерту для проведення судової економічної експертизи, у зв`язку з чим слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся до суду з даним клопотанням в якому просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12018130430000305 від 27.12.2018 року на 12 місяців, тобто до 27.06.2021 року.

У судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали, посилаючись при цьому на доводи, викладені у клопотанні, просили суд клопотання задовольнити у повному обсязі.

Заслухавши слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного.

Відповідно до ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Пунктами 1-3 ч. 2 ст. 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

У відповідності до ст. 297-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого. У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: 1) найменування (номер) кримінального провадження; 2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; 3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; 4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; 5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування. Ухвала слідчого судді про продовження строку досудового розслідування повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити новий визначений строк досудового розслідування.

Аналізуючи викладене, слідчий суддя вважає, що слідчим обґрунтовано необхідність продовження строку досудового розслідування, оскільки строк досудового розслідування закінчується, а по кримінальному провадженню необхідно провести ряд слідчих та розшукових дій.

Відтак, даючи оцінку сукупності обставин, установлених при розгляді даного клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість клопотання, у зв`язку з чим вбачає підстави для його часткового задоволення та продовження строку досудового розслідування на строк шість місяців, вважаючи такий строк об`єктивно необхідним і достатнім для отримання додаткових доказів та прийняття процесуальних рішень, спрямованих на завершення досудового розслідування.

Керуючись ст.ст. 219, 294, 297-1, 372 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області Журілова В.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області Фесенком О.В., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12018130430000305 від 27.12.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України – задовольнити частково.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12018130430000305 від 27.12.2018 року, на 6 (шість) місяців, тобто до 27.12.2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Т. О. Комплєктова