Постановление № 78719071, 19.12.2018, Саксаганский районный суд города Кривого Рога

Дата принятия
19.12.2018
Номер дела
214/6186/18
Номер документа
78719071
Форма судопроизводства
Дела об административных правонарушениях
Государственный герб Украины

Справа № 214/6186/18

3/214/2088/18

П О С Т А Н О В А

Іменем України

19 грудня 2018 року м. Кривий Ріг

Суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про притягнення

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, директора ПП «Металресурс», РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,

до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №49285/04-36-14-21/30499774 від 03.09.2018, ОСОБА_2, займаючи посаду директора ПП «Металресурс», порушив порядок ведення податкового обліку, а саме: встановлено невірне визначення об’єкту оподаткування з податку на додану вартість за рахунок включення до податкового кредиту з ПДВ сум по непідтвердженим здійсненим господарським операціям з контрагентами: ТОВ «Флешкорп» (код ЄДРПОУ 39922253) за період з 01.03.2016 по 31.03.2016, ТОВ «Лондинос» (код ЄДРПОУ 40501276) за період з 01.11.2016 по 30.11.2016, з ТОВ «Сізерленд» (код ЄДРПОУ 40985767) за період з 01.01.2017 по 31.01.2017, з ТОВ «Медіум Прайм» (код ЄДРПОУ 40974949) за період з 01.02.2017 по 28.02.2017, з ТОВ «Марел Трейдінг» (код ЄДРПОУ 41365693) за період з 01.11.2017 по 30.11.2017, з ТОВ «Вайт Універс» (код ЄДРПОУ 41358995) за період з 01.11.2017 по 30.11.2017, що призвело до заниження податку на додану вартість у загальній сумі 421269 грн. (в тому числі: березень 2016 - 28956 грн., листопад 2016 року – 99961 грн., січень 2017 року – 49800 грн., лютий 2017 року – 14872 грн., листопад 2017 року – 227680 грн.,) та завищенню від’ємного значення об’єкту оподаткування з ПДВ у загальній сумі 154554 грн. (у тому числі: березень 2016 – 76018 грн., березень 2017 року – 78536 грн.), чим порушила п.44.1 ст.44, п.п.А п.198.1 та абз.1, 2 п.п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України. За вказані правопорушення передбачена відповідальність ч.1 ст.163-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, будь-яких документів в підтвердження поважності причин своєї неявки чи заяву про відкладення розгляду справи до суду не надав, причини неявки суду не відомі.

В ст.19 Закону України «Про міжнародні договорами», ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» вказано, що стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов’язкова до застосування як джерело права.

Керуючись практикою Європейського суду з прав людини, суд виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава - учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. З цього приводу прецедентним є рішення Європейського суду з прав людини у справі «Креуз проти Польщі» № 28249/95 від 19.06.2001 року, в п.53 якого зазначено, що «…право на суд не є абсолютним, воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави ...», тобто уникнення зловживання суб’єктами такими правами.

Окрім того, Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» від 07.07.1989, виходить з того, що у випадках, коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було зневільовано ключовий принцип - верховенство права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, як що таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення розумного строку розгляду судом справи, уникнення зловживання процесуальними правами особою, яка притягається до адміністративної відповідальності з метою ухилення від відповідальності, суд вважає за можливе справу розглянути за відсутності ОСОБА_2 на підставі наявних доказів, що не суперечитиме ст.268 КУпАП.

Відповідно до положень ст.129 Конституції України, розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Згідно з ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до змісту ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З аналізу ст.ст.251, 252 КУпАП слідує, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення. В ньому, зокрема, повинно бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, встановлені на підставі сукупності досліджених доказів, які наведені на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.

У відповідності до ст.245 КУпАП, суд має повно, всебічно і об'єктивно з'ясувати обставини кожної справи, вирішуючи її в точній відповідності до вимог чинного законодавства.

Згідно з ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Так, постановою Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 26.11.2018 головного бухгалтера ПП «Металресурс» ОСОБА_3, визнано винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП за порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: встановлено невірне визначення об’єкту оподаткування з податку на додану вартість за рахунок включення до податкового кредиту з ПДВ сум по непідтвердженим здійсненим господарським операціям з контрагентами: ТОВ «Лондинос» (код ЄДРПОУ 40501276) за період з 01.11.2016 по 30.11.2016, з ТОВ «Сізерленд» (код ЄДРПОУ 40985767) за період з 01.01.2017 по 31.01.2017, з ТОВ «Медіум Прайм» (код ЄДРПОУ 40974949) за період з 01.02.2017 по 28.02.2017, з ТОВ «Марел Трейдінг» (код ЄДРПОУ 41365693) за період з 01.11.2017 по 30.11.2017, з ТОВ «Вайт Універс» (код ЄДРПОУ 41358995) за період з 01.11.2017 по 30.11.2017, що призвело до заниження податку на додану вартість у загальній сумі 421269 грн. (в тому числі: листопад 2016 року – 99961 грн., січень 2017 року – 49800 грн., лютий 2017 року – 14872 грн., листопад 2017 року – 227680 грн.,) та завищенню від’ємного значення об’єкту оподаткування з ПДВ у загальній сумі 154554 грн. (у тому числі: березень 2017 року – 78536 грн.).

Відповідно до вимог п.8 ст.247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у випадку наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або не скасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.

Згідноз положеннями ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожному гарантується право на справедливий і відкритий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Відповідно до статті 61 Конституції України ,ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Оскільки у судовому засіданні встановлено, що за цим же правопорушенням раніше вже притягнута до адміністративної відповідальності головний бухгалтер ПП «Металресурс» ОСОБА_3, вважаю за необхідне провадження в справі щодо ОСОБА_2 закритина підставі п.8 ч.1 ст.247 КУпАП.

З огляду на закриття провадження у справі без накладення на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного стягнення, судовий збір, в порядку ст.40-1 КУпАП, стягненню не підлягає.

Керуючись ч.1 ст.163-1, ст.245, п.8 ч.1 ст.247, 252, 280, 283,284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.163-1 КУпАП – закрити на підставі п.8 ч.1 ст.247 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, захисником протягом 10 днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Суддя Хомініч С.В.