Постановление № 39539657, 19.06.2014, Запорожский окружной административный суд

Дата принятия
19.06.2014
Номер дела
808/2398/14
Номер документа
39539657
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2014 року (11 год.08 хв.)Справа № 808/2398/14 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Калашник Ю.В.,

при секретарі судового засідання Стратулат С.В.

за участю:

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

ОСОБА_3

представника відповідача - Карленко Н.Т.

Гузенко Л.Ю.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою за позовною заявою фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області

про визнання противоправним та скасування податкового повідомлення - рішення,

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2014 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі - Токмацька ОДПІ, відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 23.01.2014 №0000261701/196/Г/08-33-17-216 з податку на додану вартість у розмірі 21 520 грн., у тому числі 17 216,00грн. за основним платежем та 4 304грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Представник позивача позов підтримав та зазначив, що податковим органом зроблений помилковий висновок про використання 14237,34л. скрапленого газу для власних потреб. Такий висновок зроблений у результаті помилкового обрахування залишків газу та застосування невірного коефіцієнту щільності, без врахування даних, вказаних у паспортах якості. Просив позов задовольнити та скасувати оскаржуване рішення.

Представник відповідача проти позову заперечив та надав пояснення, аналогічні викладеним у письмових запереченнях на позов. Зазначив, що під час перевірки встановлено використання позивачем 14237,34л. скрапленого газу для власних потреб, що призвело до завищення податкового кредиту. З урахуванням викладеного, вважає податкове повідомлення-рішення правомірним та просить відмовити у задоволенні позову.

На підставі ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України), судом у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Розглянувши подані документи, заслухавши пояснення сторін, судом установлені наступні обставини.

У період з 12.08.2013 по 02.09.2014 відповідачем проведена документальна планова виїзна перевірка ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2012.

Під час перевірки встановлені та у акті зафіксовані порушення, зокрема, п. 187.1 «а», ст.187.1, п. 198.3, ст. 198 ПК України, в результаті чого підприємством занижено податок на додану вартість на суму 17 216,00грн.

За результатами перевірки відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення, яке оскаржено позивачем в адміністративному порядку. За результатами розгляду скарги позивача прийняте податкове-повідомлення рішення частково скасовано у частині фінансових санкцій.

Таким чином, позивач звернувся до суду із позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23.01.2014 №0000261701/196/Г/08-33-17-216 з податку на додану вартість у розмірі 21 520 грн., у тому числі 17 216,00грн. за основним платежем та 4 304грн. за штрафними (фінансовими) санкціями

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Представник позивача у судовому засіданні зазначив, що ФОП ОСОБА_1 закупав газ у тоннах, здійснював його реалізацію у літрах. Проте, під час перерахування об'єму газу із тонн у літри позивач використовував коефіцієнт щільності газу 0,56. В той же час, під час обрахування залишків застосовувався коефіцієнт у відповідності до паспортів якості, що є вимогою чинного законодавства. Проте, під час перевірки ревізорами у супереч встановленим вимогам застосований середній коефіцієнт 0,56, а не показники із паспортів якості. Саме указаний факт і є причиною виникнення різниці у залишках у розмірі 14 237,34л.

У судовому засіданні представник відповідача пояснив та зі змісту акту перевірки вбачається, що залишок скрапленого газу на 01.01.2012 складає 108096,04л.; придбано 538383,73л.; реалізовано - 546902,1л. залишок скрапленого газу за результатами перевірки 99577,67л. У відповідності до книги обліку доходів та витрат залишок згідно становить 85340,33л. Таким чином, різниця між показниками перевіряючих осіб та позивача становить 14237,34 л.

Судом встановлено та представник відповідача у судовому засідання пояснив, що під час перевірки працівники Токмацької ОДПІ залишки скрапленого газу обраховували із застуванням коефіцієнту щільності газу 0,56, при цьому коефіцієнти вказані у паспортах якості не застосовувались. Перевірку позивача здійснювала старший ревізор-інспектор Токмацької ОДПІ Гузенко Л.Ю., яка у судовому засіданні підтвердила, що під час обрахування залишків газу використала середній коефіцієнт 0,56. Зазначила, що такий коефіцієнт використала тому, що позивач під час перерахування об'єму газу із тонн у літри також використовував коефіцієнт щільності газу 0,56. Проте, у бухгалтерський документації позивача скраплений газ обрахований із застосуванням коефіцієнтів, вказаних у паспортах якості. Тому суд вважає, що відповідач неправомірно використав коефіцієнту щільності газу 0,56, оскільки це суперечить приписам чинного законодавства.

Єдиний порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту і використовується на газонаповнювальних станціях (ГНС), газонаповнювальних пунктах (ГНП), автогазозаправних станціях (АГЗС) та автогазозаправних пунктах (АГЗП) незалежно від форм власності встановлює Інструкція про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, затверджена Наказом Міністерством палива та енергетики України № 332 від 03.06.2002 (далі - Інструкція).

Суд вважає, що існуюча розбіжність по залишкам скрапленого газу пояснюються тим, що відповідно до п.4.1 ст.4 Інструкції, облік скрапленого вуглеводневого газу (далі СВГ) на ГНС та ГНП здійснюється в одиницях маси (кілограм), а на АГЗС та АГЗП - в одиницях об'єму (литр) (ДСТУ 3651.0-97).

Відповідно до п.4.2 Інструкції кількість СВГ визначається одним із методів, передбачених ГОСТом 26976-86:

- масовий - у разі визначення маси шляхом зважування на вагах для статичного зважування (ГОСТ 29329-92);

- об'ємний - у разі визначення об'єму в резервуарах бази зберігання та автоцистернах, а також для обліку СВГ під час продажу на АГЗС, АГЗП;

- об'ємно-масовий - у разі визначення маси СВГ за об'ємом і густиною в умовах фактичної температури.

Густина рідинної та парової фаз СВГ визначається залежно від компонентного складу (ГСТУ 320.00149943.016-2000) ( п.4.3 ст.4 Інструкції).

Відповідно до п.4.4 ст.4 Інструкції, компонентний склад СВГ визначається за документом про якість (паспортом) на СВГ постачальника...

З урахуванням зазначеного суд вважає, що податковим інспектором невірно був застосований середній коефіцієнт щільності СВГ при переводі СВГ з тонн в літри, оскільки перевіряюча особа використала коефіцієнт щільності 0,56, а не коефіцієнти, зазначені у паспортах якості. При цьому, представник відповідача не заперечив той факт, що під час перевірки позивач надав всі необхідні документи, у тому числі і паспорти якості.

Для огляду суду позивач надав оригінали паспортів якості, у яких зазначено щільність скрапленого газу. Копії указаних паспортів залучені до матеріалів справи. Судом досліджені паспорти якості та видаткові накладні, згідно яких позивач купував скраплений газ, а саме ФОП ОСОБА_1 був отриманий СВГ від:

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 06.01.2012р. № РН-0000078 в кількості 13,0 тонн, згідно паспорта якості № 18 від 06.01.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578). Таким чином, , 13000 кг / 0,578 = 22491,35 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 23214,29 літрів СВГ. Різниця складає 722,94 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 16.02.2012р. № РН-0001828 в кількості 13,36 тонн, згідно паспорта якості № 148 від 15.02.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 586 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,586). Таким чином, 13360 кг / 0,586 = 22798,63 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 23857,14 літрів СВГ, різниця складає 1058,51 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 28.02.2012р. № РН-0002073 в кількості 11,0 тонн, згідно паспорта якості № 186 від 23.02.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 574 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,574) . Таким чином, 11000 кг / 0,574 = 19163,76 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 19642,85 літрів СВГ, різниця складає 479,1 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 16.03.2012р. № РН-0002421 в кількості 16,37 тонн, згідно паспорта якості № 281 від 10.03.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 574 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,574) . Таким чином, 116370 кг / 0,574 = 28519,16 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 29232,14 літрів СВГ, різниця складає 712,98 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 10.04.2012р. № РН-0002898 в кількості 15,85 тонн, згідно паспорта якості № 453 від 08.04.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 573 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,573) . Таким чином, 15850 кг / 0,573 = 27661,43 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 28303,57 літрів СВГ, різниця складає 642,14 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 17.04.2012р. № РН-0003014 в кількості 16,13 тонн, згідно паспорта якості № 503 від 14.04.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 574 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,574) . Таким чином, 116130 кг / 0,574 = 28101,05 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 28803,57 літрів СВГ, різниця складає 702,52 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 24.05.2012р. № РН-0000259 в кількості 8,0 тонн, згідно паспорта якості № 758 від 22.05.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 577 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,577) . Таким чином, 8000 кг / 0,577 = 13864,82 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 14285,7 літрів СВГ, різниця складає 420,89 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 05.06.2012р. № РН-0000671 в кількості 22,63 тонн, згідно паспорта якості № 837 від 04.06.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 569 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,569) . Таким чином, 22630 кг / 0,569 = 39771,53 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 40410,71 літрів СВГ, різниця складає 639,18 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 15.06.2012р. № РН-0000881 в кількості 13,04 тонн, згідно паспорта якості № 891 від 14.06.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 573 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,573) . Таким чином, 13040 кг / 0,573 = 22757,42 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 23285,71 літрів СВГ, різниця складає 258,29 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 05.07.2012р. № РН-0001342 в кількості 10,7 тонн, згідно паспорта якості № 1010 від 03.07.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 570 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,570) . Таким чином, 10700 кг / 0,570 = 18771,93 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 19107,14 літрів СВГ, різниця складає 335,21 л.СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 13.07.2012р. № РН-0001566 в кількості 4,9 тонн, згідно паспорта якості № 1057 від 12.07.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 575 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,575) . Таким чином, 4900 кг / 0,575 = 8521,74 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 8750,0 літрів СВГ, різниця складає 228,26 л.СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 19.07.2012р. № РН-0001661 в кількості 4,81 тонн, згідно паспорта якості № 1080 від 17.07.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 575 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,575) . Таким чином, 4810 кг / 0,575 = 8365,22 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 8589,29 літрів СВГ, різниця складає 224,07 л.СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 23.07.2012р. № РН-0001755 в кількості 4,83 тонн, згідно паспорта якості № 1111 від 23.07.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 576 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,576) . Таким чином, 4830 кг / 0,576 = 8385,42 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 86,25 літрів СВГ, різниця складає 239,58 л.СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 02.08.2012р. № РН-0001954 в кількості 8,265 тонн, згідно паспорта якості № 1145 від 30.07.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 573 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,573) . Таким чином, 8265 кг / 0,573 = 14424,08 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 14758,93 літрів СВГ, різниця складає 334,85 л.СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, Сімферополь на підставі видаткової накладної від 16.08.2012р. № РН-0002231 в кількості 11,18 тонн, згідно паспорта якості № 1227 від 15.08.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 575 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,575) . Таким чином, 11180 кг / 0,575 = 19443,48 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 19964,29 літрів СВГ, різниця складає 520,81 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 23.08.2012р. № РН-0002391 в кількості 13,3 тонн, згідно паспорта якості № 1256 від 22.08.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 13300 кг / 0,578 = 23010,38 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 23750,0 літрів СВГ, різниця складає 739,62 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 12.09.2012р. № РН-0002834 в кількості 6,36 тонн, згідно паспорта якості № 1319 від 11.09.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 577 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,577) . Таким чином, 6360 кг / 0,577 = 11022,53 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 11357,14 літрів СВГ, різниця складає 334,61 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 26.09.2012р. № РН-0002963 в кількості 16,69 тонн, згідно паспорта якості № 1360 від 20.09.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 577 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,577) . Таким чином, 16690 кг / 0,577 = 28925,48 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 29803,57 літрів СВГ, різниця складає 878,09 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 31.08.2012р. № РН-0002530 в кількості 1,0 тонн, згідно паспорта якості № 1276 від 30.08.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 1000 кг / 0,578 = 1730,1 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 1785,7 літрів СВГ, різниця складає 55,6 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 08.10.2012р. № РН-0003128 в кількості 8,8 тонн, згідно паспорта якості № 1424 від 07.10.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 576 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,576) . Таким чином, 8800 кг / 0,576 = 15277,78 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 отримаем 15714,29 літрів СВГ, різниця складає 436,51 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 18.10.2012р. № РН-0003312 в кількості 11,0 тонн, згідно паспорта якості № 1485 від 17.10.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 576 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,576) . Таким чином, 11000 кг / 0,576 = 19097,22 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 19642,86 літрів СВГ, різниця складає 545,64 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 24.10.2012р. № РН-0003423 в кількості 14,5 тонн, згідно паспорта якості № 1503 від 23.10.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 576 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,576) . Таким чином, 14500 кг / 0,576 = 25173,61 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 25892,86 літрів СВГ, різниця складає 719,25 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 02.11.2012р. № РН-0003590 в кількості 8,06 тонн, згідно паспорта якості № 1524 від 31.10.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 8060 кг / 0,578 = 13944,64 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 14392,86 літрів СВГ, різниця складає 448,22 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 15.11.2012р. № РН-0003863 в кількості 7,6 тонн, згідно паспорта якості № 1582 від 13.11.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 7600 кг / 0,578 = 13148,79 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 13571,43 літрів СВГ, різниця складає 422,64 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 21.11.2012р. № РН-0003970 в кількості 7,0 тонн, згідно паспорта якості № 1596 від 17.11.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 7000 кг / 0,578 = 12110,72 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 12500,0 літрів СВГ, різниця складає 389,28 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 28.09.2012р. № РН-0002995 в кількості 3,0 тонн, згідно паспорта якості № 1382 від 26.09.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 577 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,577) . Таким чином, 3000 кг / 0,577 = 5199,31 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 5357,14 літрів СВГ, різниця складає 157,83 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 10.12.2012р. № РН-0004384 в кількості 12,64 тонн, згідно паспорта якості № 1668 від 05.12.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 573 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,573) . Таким чином, 12640 кг / 0,573 = 22059,34 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 22571,43 літрів СВГ, різниця складає 512,09 л. СВГ.

Таким чином, суд дійшов висновку, що у 2012 році ФОП ОСОБА_1 придбано 301,495 тонн СВГ на суму ПДВ 518832,00 грн., що підтверджується податковими накладними за указаний період. При застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 придбано 538383,73 літрів СВГ, а при застосуванні коефіцієнта щільності СВГ з паспорту якості СВГ наданого постачальником - придбано 524146,39 літрів СВГ на суму ПДВ 518832,00 грн. Різниця складає 14237,34 літрів СВГ

Тобто, фактично, ФОП ОСОБА_1 придбано СВГ за 2012 рік менше на 14237,34 літра, та дані бухгалтерського обліку, а саме, книги обліку доходів та витрат, відповідають фактичним обставинам справи, а тому задекларований податковий кредит є вірним.

Судом встановлено та представником відповідача не заперечувався той факт, що перевіряючим інспектором Токмацької ОДПІ під час перевірки застосовувався середній коефіцієнт щільності 0,56, що суперечить приписам п.4.4 ст.4 Інструкції і що стало причиною виникнення розбіжності. При використанні коефіцієнтів, які вказані у паспортах якості і як того вимагає Інструкція, розбіжність не виникає.

Таким чином, суд дійшов висновку, що розбіжність у залишках СВГ у об'ємі 14237,34 є результатом невірного обрахування та невірного застосування коефіцієнтів перевіряючими особами. Фактичні обставини справи свідчать про відсутність такої розбіжності, а тому суд вважає що позивачем не порушені приписи ПК України.

Як встановлено п.185.1 ст.185 ПК України об'єктом оподаткування є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Пунктом 198.1 ст. 98 ПК України встановлено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Згідно із п.198.3 ст. 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Приписами указаної статті встановлено, що право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового період.

При цьому, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п.198.2 ст.198 ПК України).

Пунктом 44.1 ст.44 ПК України встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до п.198.6 ст.198 ПК України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст.201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Статтею 201 ПК України встановлено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг (п.201.4 ст.201 ПК України).

Пунктом 200.1 ст. 200 ПК України визначено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (п.200.3 ст.200 ПК України).

Суд вважає, що позивачем дотриманні всі вимоги чинного податкового законодавства України, тому оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

З урахуванням викладеного суд вважає, що оскаржуване рішення відповідача є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч.3 ст.2 КАС України).

Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Ураховуючи вище викладене, суд вважає, що відповідачем не доведена правомірність прийнятого податкового повідомлення-рішення, у зв'язку із чим позовні вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адіністративний позов задовольнити.

2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 23.01.2014 №0000261701/196/Г/08-33-17-216 з податку на додану вартість у розмірі 21 520 грн., у тому числі 17 216,00грн. за основним платежем та 4 304грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

3.Стягнути з Державного бюджету України на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 182,70грн. (сто вісімдесят дві грн.70 коп.). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанову в повному обсязі буде виготовлено відповідно до ч.3 ст.160 КАС України.

Суддя Ю.В.Калашник