Постановление № 18851479, 20.10.2011, Херсонский окружной административный суд

Дата принятия
20.10.2011
Номер дела
3427/11/2170
Номер документа
18851479
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2011 р. Справа № 2-а-3427/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Василяки Д.К.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до ОСОБА_1 <3-я особа >про стягнення заборгованості по земельному податку,

встановив:

Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1, у якому просить стягнути з відповідача заборгованість по земельному податку в сумі 30,87 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником податків та зборів, встановлених Законом України "Про плату за землю". Відповідно до цього закону, станом на 19.11.10р. за відповідачем рахується заборгованість по земельному податку на загальну суму 30,87 грн. Оскільки відповідач добровільно не сплатив свої податкові зобов’язання, які вважаються узгодженими, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по земельному податку в сумі 30,87 грн.

Позивач заявив клопотання про розгляд справи у його відсутності.

Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав: згідно даних держкомзему у Бериславському районі, відповідач є власником земельної ділянки площею 11,16 га.(державний акт ХС №078608 від 29.01.07) та земельної ділянки площею 0,6 га.(державний акт ХС-1-2 №240 від 10.10.94) для особистого селянського господарства.

Відповідно до ст.ст. 1, 2, 7, 27 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992, власники та користувачі земельних ділянок повинні сплачувати земельний податок або орендну плату. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів- учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Контроль за правильністю обчислення та справляння таких платежів здійснюється органами державної податкової служби. Відповідно до ст. 5 вказаного Закону об’єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб’єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Ст. 17 Закону України "Про плату за змелю" передбачає, що земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада. В встановлений строк суми податкових зобов'язань добровільно не сплачені.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Як вбачається із наявних в матеріалах справи податкових вимог № 1/2159 на суму 30,87 грн. та № 2/2574 на суму 30,87 грн., які не були оскаржені відповідачем, податкові зобов’язання останнього вважаються податковим боргом на підставі діючих на час виникнення правовідносин ст.ст.1, 4 п.4.2 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 як такі, що були узгоджені.

Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. Суд також приймає до уваги, що відповідач не надав суду будь-яких документів про наявність пільг на сплату даного виду податку.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) до місцевого бюджету на р/р 33211813700050, банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області МФО 852010 одержувач УДК у Бериславському районі ЄДРПОУ 24103704 заборгованість по земельному податку у сумі 30 (тридцять) грн. 87 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 8.1.5