Справа № 420/35269/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Самойлюк Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальність «ТРІСТАН ПРО» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальність «ТРІСТАН ПРО», в якій позивач просить суд:
- стягнути податкову заборгованість з ТОВ «ТРІСТАН ПРО» (Код ЄДРПОУ: 44819633), а саме з усіх відкритих рахунків у банках, обслуговуючих підприємство:
по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) 7 356 271 грн. 04 коп., на бюджетний рахунок UA358999980313090029000015001, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 14060100, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Од.обл./ Одеська обл./14060100;
по податку на прибуток приватних підприємств 6 470 331 грн. 25 коп., на бюджетний рахунок UA178999980333129318000015744, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 11021000, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Од.обл./Одеська обл./11021000;
по адміністративним штрафам та іншим санкціям 1 020 грн. 00 коп., на бюджетний рахунок UA518999980313050106000015744, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 21081103, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/Таїровська селищна ТГ/21081103;
по єдиному податку з юридичних осіб 680 грн. 00 коп., на бюджетний рахунок UA868999980314020698000015744, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 18050300, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Од.обл./Одеська обл./18050300;
по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 12 352 грн. 50 коп., на бюджетний рахунок UA778999980333139340000015744, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 11010100, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/Одеська обл./11010100;
по військовому збору 1 029 грн. 38 коп., на бюджетний рахунок UA628999980313030063000015001, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 11011000, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/Одеська обл./11011000
В обґрунтування позову зазначено, що станом на 12.11.2024 року, відповідно до розрахунку податкового боргу, довідки-розрахунку заборгованості до бюджету та інтегрованої картки платника (ІКП), податковий борг ТОВ «ТРІСТАН ПРО» перед бюджетом становить 13 841 684,17 грн.
Відповідно до вимог п.59.1 ст.59 ПК України на адресу відповідача податковим органом винесено податкову вимогу форми ««Ю» №0020719-1305-1532 від 04.09.2023 року, яку направлено рекомендованим з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу ТОВ «ТРІСТАН ПРО», однак сума податкового боргу ТОВ «ТРІСТАН ПРО» самостійно не сплачена.
Ухвалою від 18.11.2024 відкрито провадження в адміністративній справі та визначено, що розгляд справи буде проводитись за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 12.12.2024 року.
Судове засідання призначене на 12.12.2024 року перенесено у зв`язку з відключенням електроенергії в будівлі суду на 14.01.2025 року.
В судове засідання, призначене на 14.01.2025 року відповідач або його представник не з`явилися, про причини неявки суд не повідомлено. Про час, дату та місце судового засідання повідомлені належним чином та своєчасно.
Додатково, судом направлено повістки на електронну пошту відповідача, вказану у позовній заяві, а також розміщено оголошення про дату, час та місце проведення судового засідання на сайті "Судова влада".
Будь-яких заяв, клопотань від відповідача через канцелярію суду не надходило.
Ухвалою від 14.01.2025 року, яка занесен адо протоколу судового засідання, закрито підготовче проваження та призначено справу до судового розгляду по суті на 04.02.2025 року.
У судове засідання призначене на 04.02. 2025 року oсоби, які беруть участь у справі, не з`явились.
При цьому суд вжив додаткових заходів для належного сповіщення відповідача про розгляд цієї справи за його участі шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України в порядку статті 130 КАС України.
Від представника позивача 04.02.25року надішло клопотання про продовження розгляду справи у порядку письмового провадження.
Суд зазначає, що відповідачем до суду не подано відзиву на адміністративний позов.
Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального засобу технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відтак, справу розглянуто в порядку письмового проваження.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальність «ТРІСТАН ПРО» зареєстроване 09.11.2022 року.
Основним видом економічної діяльності підприємства є КВЕД 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.
Відповідно до розрахунку заборгованості до бюджету та інтегрованої картки платника (ІКП), податкова заборгованість перед бюджетом ТОВ «ТРІСТАН ПРО» становить 13 841 684 грн. 17 коп., а саме:
- по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), в загальній сумі 7 356 271,04 грн.;
- по податку на прибуток приватних підприємств, в загальній сумі 6 470 331,25 грн.;
- по адміністративним штрафам та іншим санкціям, в загальній сумі 1 020,00 грн.;
- по єдиному податку з юридичних осіб, в загальній сумі 680,00 грн.;
- по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати, в загальній сумі 12 352,50 грн.;
- по військовому збору, в загальній сумі 1 029,38 грн.
Заборгованість по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), виникла в результаті:
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №27053/15-32-04-06 вiд 23.10.2023 року в сумі 340,00 грн.;
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №00129570708 вiд 02.04.2024 року в сумі 4500,00 грн;
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №00129580708 вiд 02.04.2024 року в сумі 8075,00 грн.;
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №00129560708 вiд 02.04.2024 року в сумі 8160,00 грн.;
нарахування по податковому повідомленню-рішенню №00129550708 вiд 02.04.2024 року в сумі 5864119,00 грн.;
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №00129550708 вiд 02.04.2024 року в сумі 1466029,75 грн.;
нарахування пені відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України, в загальній сумі 5047,29 грн.
Заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств, виникла в результаті:
нарахування по податковому повідомленню-рішенню №00129590708 від 02.04.2024 року в сумі 5175721,00 грн.;
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №00129590708 від 02.04.2024 року в сумі 1293930,25 грн.;
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №00129600708 від 02.04.2024 року в сумі 680,00 грн.
Заборгованість по адміністративним штрафам та іншим санкціям, виникла в результаті:
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №00129620708 від 02.04.2024 року в сумі 1020,00 грн.
Заборгованість по єдиному податку з юридичних осіб, виникла в результаті:
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №00129610708 від 02.04.2024 року в сумі 680,00 грн.
Заборгованість по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати, виникла в результаті:
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №13033/15-32-24-06 вiд 02.04.2024 року в сумі 2470,50 грн.;
нарахування по податковому повідомленню-рішенню № 13033/15-32-24-06 вiд 02.04.2024 року в сумі 9882,00 грн.
Заборгованість по військовому збору, виникла в результаті:
нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню №13037/15-32-24-06 вiд 02.04.2024 року в сумі 205,88 грн.;
нарахування по податковому повідомленню-рішенню №13037/15-32-24-06 вiд 02.04.2024 року в сумі 823,50 грн.
Вказані акти та податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу засобами поштового зв`язку, та відповідно до наявного підпису в поштовому повідомленні про вручення поштового відправлення отримані відповідачем.
Податковим органом винесено податкову вимогу форми «Ю» №0020719-1305-1532 від 04.09.2023 року, яку направлено рекомендованим з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу відповідача, однак сума податкового боргу ТОВ «ЮГ СОЛАР» самостійно не сплачена.
Враховуючи те, що податковий обов`язок щодо сплати узгоджених сум грошових зобов`язань у встановлені законодавством строки відповідачем не виконано, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Підпункт 14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України встановлює, що грошове зобов`язання платника податків сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п.14.1.137 ст.14 ПК України, орган стягнення державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Контролюючий орган має право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджету та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу.
Відповідно до п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України податкове зобов`язання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з п.п.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Пунктом 15.1 ст.15 ПК України визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України визначено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п.36.1 ст.36 ПК України передбачено, що податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно з п.38.1 ст.38 ПК України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до п.31.1 ст.31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до п.54.1. ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з пп.54.3.2, 54.3.6 п.54.3.ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов`язань, суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов`язань, визначених платником податків у митних деклараціях.
Відповідно до п. 54.5 ПК України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов`язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов`язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно з п. 58.1, 58.3 ст. 58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; або від`ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки. Податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Підпунктом 14.1.153 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що податкова вимога - це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Пунктом 59.5 ст.59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі, однак не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до приписів п.87.9 ст.87 цього Кодексу у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст.95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Підпунктом 20.1.34. п.20.1 ст.20 ПК України визначено право контролюючих органів у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.
Відповідно до абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п.95.4 ст.95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Доказів визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, податкової вимоги матеріали справи не містять.
Розмір податкового боргу становить 13 841 684,17 грн., що підтверджується матеріалами справи, а саме приєднаною до справи роздруківкою інтегрованої картки платника податків, яка за правилами ст.ст. 73, 74 КАС України та Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 12 січня 2021 року № 5 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 березня 2021 р. за № 321/35943), та довідкою про суму податкового боргу є належним та допустимим доказом невиконання податкового обов`язку з боку відповідача.
Згідно з пп.20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи, серед іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Таким чином, суд вважає необхідним стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРІСТАН ПРО» суму податкового боргу в розмірі 13 841 684,17 грн.
Враховуючи, що відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, розподіл судових витрат зі сплати судового збору на користь позивача не здійснюється.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5; код ЄДРПОУ ВП 44069166) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРІСТАН ПРО» (пров. 2-й Артилерійський, буд. 3, м. Одеса, 65039, Код ЄДРПОУ 44819633) про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРІСТАН ПРО» (пров. 2-й Артилерійський, буд. 3, м. Одеса, 65039, Код ЄДРПОУ 44819633) податковий борг в розмірі 13 841 684,17 грн. (тринадцять мільйонів вісімсот сорок одну тисячу шістсот вісімдесят чотири гривні, сімнадцять копійок), а саме: по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) 7 356 271 грн. 04 коп. (сім мільйонів триста п`ятдесят шість тисяч двісті сімдесят одна гривня, чотири копійки), на бюджетний рахунок UA358999980313090029000015001, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 14060100, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Од.обл./ Одеська обл./14060100; по податку на прибуток приватних підприємств 6 470 331 грн. 25 коп. (шість мільйонів чотириста сімдесят тисяч триста тридцять одна гривня, двадцять п`ять копійок), на бюджетний рахунок UA178999980333129318000015744, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 11021000, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Од.обл./Одеська обл./11021000; по адміністративним штрафам та іншим санкціям 1 020 грн. 00 коп. (одна тисяча двадцять гривень, 00 копійок), на бюджетний рахунок UA518999980313050106000015744, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 21081103, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/Таїровська селищна ТГ/21081103; по єдиному податку з юридичних осіб 680 грн. 00 коп. (шістсот вісімдесят гривень, 00 копійок), на бюджетний рахунок UA868999980314020698000015744, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 18050300, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Од.обл./Одеська обл./18050300; по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 12 352 грн. 50 коп. (дванадцять тисяч триста п`ятдесят дві гривні, п`ятдесят копійок), на бюджетний рахунок UA778999980333139340000015744, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 11010100, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/Одеська обл./11010100; по військовому збору 1 029 грн. 38 коп. (одна тисяча двадцять дев`ять гривень, тридцять вісім копійок), на бюджетний рахунок UA628999980313030063000015001, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), КБК 11011000, код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/Одеська обл./11011000
Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя Самойлюк Г.П.