Дата принятия
06.02.2025
Номер дела
494/173/25
Номер документа
124955517
Форма судопроизводства
Дела об административных правонарушениях
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Березівський районний суд Одеської області

06.02.2025

Справа № 494/173/25

Провадження № 3/494/97/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2025 року м. Березівка

Суддя Березівського районного суду Одеської області Рябчун А. В., за участі секретаря судового засідання Козубенко О. О., прокурора Бучковського А. П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши об`єднані судом в одне провадження адміністративні матеріали, які надійшли від НПУ ДСР Управління стратегічних розслідувань в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, депутата VIII скликання Розквітівської сільської ради Березівського району Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 за частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 та частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

ВСТАНОВИВ:

До Березівського районного суду Одеської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 та частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Постановою Березівського районного суду Одеської області від 29 січня 2025 року було об`єднано в одне провадження справи № 494/175/25, № 494/174/25 та № 494/173/25 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 та частиною 1 статті 172-6 КУпАП та присвоєно об`єднаній справі № 494/173/25.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 227/2025 від 15 січня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом VIII скликання Розквітівської сільської ради Березівського району Одеської області, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 13.12.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45, п.2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №228/2025 від 15 січня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом VIII скликання Розквітівської сільської ради Березівського району Одеської області, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 13.12.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45, п.2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №229/2025 від 15 січня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом VIII скликання Розквітівської сільської ради Березівського району Одеської області, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 20.12.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 та частиною 1 статті 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення в межах санкції статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала у повному обсязі. Пояснила, що знала про обов`язок подавати декларацію, проте через військрвий стан та неповну обізнаність про строки подання декларацій, допустила зазначені правопорушення.

Заслухавши пояснення учасників судового засідання, оглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, приходжу до наступного.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом статті 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.

Згідно із статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.

Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Встановлено, що рішенням I сесії Розквітівської сільської ради Березівського району Одеської області VIII скликання №1- VIII/2020 від 12.11.2020 року ОСОБА_1 було обрано депутатом та визнано її повноваження.

При цьому встановлено та не заперечується особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2021 рік та 2022 рік ОСОБА_1 подала 13.12.2024 року, а за 2023 рік подала 20.12.2024 року.

Частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «б»,-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 449/21 від 23.07.2022 (далі Порядок), щорічна декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня, та охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов`язок подання декларації суб`єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пунктом 2-7розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Таким чином, суб`єкти декларування зобов`язані були подати щорічну декларацію за 2021 рік, 2022 рік та 2023 рік не пізніше 31.01.2024 року.

Отже, ОСОБА_1 зобов`язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, 2022 рік та 2023 рік до 00:00 год. 31 січня 2024 року.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік лише 13 грудня 2024 року о 11:15 год., за 2022 рік лише 13 грудня 2024 року о 11:22 год., а за 2023 рік лише 20 грудня 2024 року о 14:53 год. тобто несвоєчасно.

Про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування неодноразово повідомлялось на сайті НАЗК та публікувалось у засобах масової інформації.

Пунктом 5 розділу II Порядку передбачено, що суб`єкт декларування підписує декларацію шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.

Подання декларації до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, зазначену в персональному електронному кабінеті, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, частиною 1 статті 172-6 КУпАП та частиною 1 статті 172-6 КУпАП , крім визнання останньою вини, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема, протоколами № 227/2024 від 15 січня 2025 року, №228/2025 від 15 січня 2025 року та №229/2025 від 15 січня 2025 року про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачені частиною 1 статті 172-6 КУпАП, частиною 1 статті 172-6 КУпАП та частиною 1 статті 172-6 КУпАП, якими встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», показаннями ОСОБА_1 наданими в суді та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

На підставі викладеного, ОСОБА_1 необхідно визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, частиною 1 статті 172-6 КУпАП та частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до частини 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи вищенаведене, особу правопорушника, тяжкість скоєного, те, що вину у вчиненому визнає, усвідомила негативні наслідки скоєного, а тому до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Крім того, відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 172-6, 283, 284, 294 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнативинною увчиненні адміністративнихправопорушень,передбачених частиною1статті 172-6КУпАП,частиною 1статті 172-6КУпАП тачастиною 1статті 172-6КУпАП танакласти нанеї адміністративнестягнення увигляді штрафув розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Реквізити для сплати штрафу:

Отримувач коштів ГУК в Одеській обл./отг м. Березівка/21081100, ЄДРПОУ отримувача 37607526, номер рахунку UA738999980313080106000015594, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку 899998, Код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Державної судової адміністрації України, 050 (Отримувач коштів ГУК в Одеській обл./отг м. Березівка/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, Рахунок отримувача UA848999980313171206000015594, Код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі, тобто становитиме 1 700 (одну тисячу сімсот) гривень.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення через Березівський районний суд Одеської області.

Повний текст судового рішення складено 06.02.2025 року.

Суддя А. В. Рябчун