Дата принятия
08.11.2024
Номер дела
508/949/24
Номер документа
122942677
Форма судопроизводства
Дела об административных правонарушениях
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 508/949/24

№ 3/508/619/24

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08.11.2024 селище Миколаївка

Миколаївський районний суд Одеської області

в складі: головуючого судді - Банташа Д.С.,

за участю секретаря судових засідань Мазарак Н.А.,

особи, відносно якої розглядається адміністративні матеріали ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Миколаївка Березівського району Одеської області адміністративні матеріали, що надійшла від ВПД №1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Миколаївським РВ ГУМВС України в Одеській області від 10.12.2007 року, місце проживання: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 30.10.2024 року біля 01 години 00 хвилин в селищі Миколаївка, по вул. Балківській, Березівського району Одеської області, керував автомобілем «ВАЗ21011» днз НОМЕР_3 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння зі згоди ОСОБА_1 проводився із застосуванням приладу «Драгер» (2,16 % проміле). Таким чином ОСОБА_1 порушив п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав. Суду повідомив, що транспортний засіб «ВАЗ21011» днз НОМЕР_3 належить йому (придбав без переоформлення права власності). За означених в протоколі обставин він не керував зазначеним транспортним засобом, а перебував в ньому у якості пасажира. За кермом перебував ОСОБА_2 , який припаркував автомобіль та залишив його на дорозі, пішовши додому за телефоном, оскільки його забув. Поки був відсутній ОСОБА_2 , він сів за водійське сидіння, щоб автомобіль не покотився і продовжив чекати ОСОБА_2 на водійському сидінні. В цей час під`їхали працівники поліції, які запропонували пройти йому огляд на стан сп`яніння, на що він погодився. Підтвердив результати приладу «Драгер» (2,16 % проміле) та свій підпис у письмових поясненнях долучених до протоколу про адміністративне правопорушення. Разом з тим, зазначив, що пояснення підписав не читаючи, оскільки не хотів створювати конфліктну ситуацію з працівниками поліції та швидше потрапити додому, тому не підтверджує те, що в них зазначено.

В судовому засіданні, яке відбулося 05.11.2024 ОСОБА_1 заявив клопотання про допит свідка ОСОБА_3 .

Забезпечивши явку свідка ОСОБА_4 в судове засідання, судом було встановлено, що свідок є неповнолітнім. Судом було роз`яснено порядок допиту неповнолітнього свідка. Після чого ОСОБА_1 відмовився від допиту свідка, визнавши недоцільним його допит під час судового слідства.

На пропозицію суду допитати у якості свідка ОСОБА_2 , ОСОБА_1 визнав недоцільним його допит під час судового слідства.

Інших заяв і клопотань ОСОБА_1 не заявлялося.

Вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши та оцінивши докази у справі, суд приходить до наступного.

Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

При винесенні постанови суддею враховано, що факт вчинення адміністративного правопорушення та вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підтверджуються низкою належних та допустимих доказів, які не були спростовані у судовому засіданні.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).

При цьому для притягнення особи до адміністративної відповідальності обсяг доказів, долучених до матеріалів справи, в їх сукупності повинен бути необхідним та достатнім для беззаперечного висновку про наявність в діях конкретної особи складу адміністративного правопорушення.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме:

- протоколом серії ЕПР № 162012 від 30.10.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 30.10.2024 року біля 01 години 00 хвилин в селищі Миколаївка, по вул. Балківській, Березівського району Одеської області, керував автомобілем «ВАЗ21011» днз НОМЕР_3 в стані алкогольного сп`яніння;

- письмовим поясненням ОСОБА_1 згідно якого, 30.10.2024 року він вживав алкогольні напої, після чого сів за кермо автомобіля «ВАЗ21011» днз НОМЕР_3 та поїхав у власних справах, його зупинили співробітники поліції та запропонували пройти тест на стан алкогольного сп`яніння за допомогою приладу (Драгер), результат тесту показав 2,16 % проміле, з результатом згоден;

- як вбачається з відеозапису з портативної камери поліцейського (боді-камери) № 02022000246, долученого до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , перебував на водійському сидінні. Йому було повідомлено, що є підстави вважати, що він перебуває у стані алкогольного сп`яніння. Після чого, працівниками поліції було запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів. В свою чергу, ОСОБА_1 погодився та пройшов огляд на стан сп`яніння із застосуванням приладу «Драгер» (кількісний показник 2,16 % проміле);

- та іншими матеріалами справи, які в сукупності узгоджуються між собою та відображають реальний перебіг події.

Відповідно до ст. 266 КУпАП, особи,які керуютьтранспортними засобами,морськими,річковими,малими,спортивними суднамиабо воднимимотоциклами іщодо якихє підставивважати,що вониперебувають устані алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо підвпливом лікарськихпрепаратів,що знижуютьїх увагута швидкістьреакції,підлягають відстороненнювід керуванняцими транспортнимизасобами,морськими,річковими,малими,спортивними суднамиабо воднимимотоциклами таоглядові настан алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо щодоперебування підвпливом лікарськихпрепаратів,що знижуютьїх увагута швидкістьреакції. (ч.1) Огляд особи,яка керувалатранспортним засобом,морським,річковим,малим,спортивним судномабо водниммотоциклом,на станалкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо перебуванняпід впливомлікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакції,проводиться поліцейськимз використаннямспеціальних технічнихзасобів.Під часпроведення оглядуосіб поліцейськийзастосовує технічнізасоби відеозапису,а вразі неможливостізастосування такихзасобів оглядпроводиться уприсутності двохсвідків.Матеріали відеозаписуобов`язково долучаютьсядо протоколупро адміністративнеправопорушення. (ч. 2) У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. (ч. 3)

Відповідно допункту 6розділу 1Інструкції пропорядок виявленняу водіївтранспортних засобівознак алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо перебуванняпід впливомлікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакції,затвердженої спільнимнаказом МВСУкраїни таМОЗ Українивід 09.11.2015року за№ 1452,огляд настан сп`янінняпроводиться: поліцейськимна місцізупинки транспортногозасобу звикористанням спеціальнихтехнічних засобів,дозволених дозастосування МОЗта Держспоживстандартом(далі спеціальнітехнічні засоби); лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Будь-яких порушень при складанні протоколу про адміністративне правопорушення судом встановлено не було, а тому дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП доведена повністю протоколом про адміністративне правопорушення та доданими матеріалами і відеозаписом.

При цьому, твердження ОСОБА_1 про те, що він не причетний до вчинення цього правопорушення, суд оцінює критично, як обраний спосіб захисту з метою уникнення покарання за вчинене. Разом з тим, слід зазначити, що під час проходження огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 жодного разу не висловив заперечення, щодо того, що транспортним засобом керувала інша особа, а не він. Також ним не висловлювалося заперечення щодо інших матеріалів, які були складені працівниками поліції та долучені до протоколу про адміністративне правопорушення.

Додатково слід зазначити, що ОСОБА_1 в судовому засіданні вважав недоцільним допит свідка ОСОБА_2 , який за його версією керував транспортним засобом.

Досліджені докази в сукупності узгоджуються між собою та відображають реальний перебіг події. Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення та кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

На підставі викладеного, враховуючи те, що ОСОБА_1 вчинив порушення ПДР України, з метою недопущення повторного вчинення ним грубих правопорушень в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, суд вважає доцільним застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на час вчинення правопорушення складає 17000,00 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Згідно ст. 40-1 ч. 1 КУпАП необхідно стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 (шістсот п`ять) грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 40-1, 130 ч. 1, 221, 276, 279, 283-284 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00(сімнадцятьтисяч)грн.накористьдержави (платіжні реквізити: отримувач ГУК в Одеській області/Одеська область/21081300, код за ЄДРПОУ 37607526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача: UА848999980313080149000015001, код платежу 21081300), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. судового збору (платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Києв/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня її винесення.

Роз`яснити, що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Повний текст постанови складено 12 листопада 2024.

Суддя Дмитро БАНТАШ