Справа № 276/767/24
Провадження по справі № 3/276/481/24
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2024 року смт. Хорошів
Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Збаражський А.М., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, відділу поліцейської діяльності №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, Звягельського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.130, ч.5 ст. 126 , ч.7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення
В С Т А Н О В И В :
11.04.2024, 23.05.2024, 03.06.2024 року, 05.06.2024 року до Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області надійшли справи № 276/767/24, №276/768/24, №276/769/24, №276/1121/24, №276/1256/24, №276/1267/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.3ст.130, ч.5 ст.126 , ч.7 ст. 121 КУпАП.
Вказані справи, відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, передані на розгляд судді Збаражському А.М.
Відповідно достатті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З врахуванням викладеного, суддя вважає за доцільне об`єднати вказані вище справи.
Відповідно до розділу ІІІ п. 6 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України 20.08.2019 № 814 у разі об`єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об`єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Таким чином, об`єднаній справі відносно ОСОБА_1 за ч.3ст.130, ч.5 ст.126, ч.7 ст. 121 КУпАПнеобхідно присвоїти номер 276/767/24.
Постановою Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 08.11.2023 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів громадян в сумі 51000 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортним засобом строком на десять років, без конфіскації транспортного засобу.
Постановою Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 19.02.2023 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.130. ч.5 ст. 126, ч.7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддано адміністративному стягненню за ст. 130 ч.3 КУпАП у виді адміністративного арешту на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобоми на строк десять років, без конфіскації транспортного засобу.
Повторно, будучи неодноразово протягом року притягнутим до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, водій ОСОБА_1 01.04.2024 року о 13 год. 44 хв. на автодорозі між с.Катеринівка- с.Знам`янка 2 км керував саморобним трактором Зоря, без державного номерного знака, в стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився зі згоди водія на місці зупинки ТЗ за допомогою газоаналізатора №6810, результат огляду становить 3,06 ‰, що підтверджується тестом №401 від 01.04.2024 року.
Дії ОСОБА_1 каліфіковано за ч.3 ст.130 КУпАП.
01.04.2024 року о 13 год. 44 хв. на автодорозі між с.Катеринівка- с.Знам`янка 2 км ОСОБА_1 керував саморобним трактором Зоря, без державного номерного знака, будучи позбавленим права керування ТЗ строком на 10 років Володарсько-Волинський районним судом Житомирської області (справа №276/1385/23 від 07.08.2023), вчинено повторно протягом року, а саме протоколом серії ААД 269556 від 13.12.2023 року та рішенням Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 19.02.2024 року притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 126 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 каліфіковано за ч.5 ст.126 КУпАП.
01.04.2024 року о 13 год. 44 хв. на автодорозі між с.Катеринівка- с.Знам`янка 2 км ОСОБА_1 керував саморобним трактором Зоря, без державного номерного знака, який був не зареєстрований в установленому законом порядку протягом 10 діб з моменту придбання, правопорушення вчинено повторно протягом року, а саме протоколом серії ААД269520 та рішенням Володарсько-Волинський районним судом Житомирської області від 19.02.2024 року притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.7 ст. 121 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 каліфіковано за ч.7 ст.121 КУпАП.
09.05.2024 року о 09 год. 14 хв. в с. Старий Бобрик по вулю Житомирській, 170 ОСОБА_1 керував трактором саморобним Зоря, без державного номерного знака, з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, тремтіння рук, не зв`язна мова. Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння в медичному закладі та на місці зупинки ТЗ останній відмовився.
Дії ОСОБА_1 каліфіковано за ч.3 ст.130 КУпАП.
09.05.2024 року о 09 год. 14 хв. в с. Старий Бобрик по вулю Житомирській, 170 ОСОБА_1 керував трактором саморобним Зоря, без державного номерного знака, будучи позбавленим права керування , дана подія відбувалась повторно протягом року.
Дії ОСОБА_1 каліфіковано за ч.5 ст.126 КУпАП.
10.05.2024 року о 10 год. 09 хв. в с.Кропивенка , вул. Центральна ОСОБА_1 керував ТЗ Зубр, без державного номерного знака, з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, тремтіння рук. Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння в медичному закладі та на місці зупинки ТЗ останній відмовився.
Дії ОСОБА_1 каліфіковано за ч.3 ст.130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується роздруківкою з Укрпошти, про причину неявки суд не повідомив. Він достеменно знав про складення відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення та розгляд його судом, що підтверджується матеріалами справи, однак, незважаючи на викладене, у судове засідання не з`явився, будь-яких заяв та клопотань не подавав, до суду за інформацією щодо стану розгляду справи про притягнення його до адміністративної відповідальності не звертався.
У своїх рішеннях Європейський Суд з прав людини неодноразово наголошував, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду об`єктивно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.
З метою недопущення необгрунтованого порушення строків розгляду справи про адміністративне правопорушення, встановлених ст.277 КУпАП, а також строків накладення адміністративного стягнення, передбаченихст.38 КУпАП, суд визнає причину неявки ОСОБА_1 у судове засідання неповажною і розцінює його неявку як затягування строків розгляду справи, у зв`язку з цим суд розглядає справу у його відсутність.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимогст. 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно дост.251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
В порядкустатті 280 КпАП Україниорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановленийПравилами дорожнього руху, затвердженимипостановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001.
Відповідно до пп. «а» п. 2.9Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до частини 3 статті 130 КУпАП, дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк п`ятнадцять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, і на інших осіб- накладення штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк п`ятнадцять діб з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Винуватість ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень, передбачених ч.3 ст.130, ч.5 ст.126, ч.7 ст.121 КУпАП, повністю підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:
- протоколами про адміністративне правопорушення серії ААД №664829, серії ААД №664830, серії ААД №664831, серії ААД №759944, серії ААД №762223, серії ААД №762224 в яких зафіксовано суть адміністративних правопорушень, зміст протоколів відповідає вимогам, визначеним КУпАП; актом огляду на стан сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з результатом якого погодився ОСОБА_1 , засвідчивши власним підписом; роздруківкою з приладу «Drager alcotest 6810», яка підтверджує перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп`яніння, результат тестування позитивний 3,06 ‰; копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №1798657 від 01.04.2024 року, згідно якої ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.125 КУпАП; копіями постанов Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 19.02.2024 року та 08.11.2023 року, згідно яких ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.130, ч.5 ст. 126, ч.7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення; відеозаписом події, що відбулась за участю ОСОБА_1 ; направленнями на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, згідно яких ОСОБА_1 відмовився;
Згідно довідки інспектора сектору адміністративної практики Житомирського РУП Тичини Світлани, відповідно до даних ІПНП, ОСОБА_1 отримав у ТСЦ посвідчення водія категорії «В», «С», «С1». Транспортні засоби саморобний мінітрактор «Зубр» та саморобний мінітрактор «Зоря», д.н.з. відсутні, належать ОСОБА_1 з його слів.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3ст.130,ч.5ст.126,ч.7ст.121КУпАП доведена у повному обсязі.
При обранні міри адміністративного стягнення, враховуючи обставини вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, зважаючи на те, що ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вказані правопорушення, проте на шлях виправлення не став та продовжує вчиняти аналогічні правопорушення, адміністративні стягнення у вигляді штрафу у добровільному порядку у встановлений строк не сплачує, беручи до уваги вимоги статті 36 КУпАП, суд приходить до переконання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за санкцією санкції ч.3 ст.130 КУпАП у виді адміністративного арешту на строк п`ятнадцять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років, що буде відповідати характеру та тяжкості вчинених ним адміністративних правопорушень.
При цьому, суд не має достатніх підстав для застосування до порушника адміністративного стягнення у виді конфіскації транспортного засобу, оскільки, в матеріалах справи відсутні підтверджуючі документи щодо належності ОСОБА_1 у приватній власності транспортних засобів мінітрактора «Зубр» та мінітрактора «Зоря», без державних номерних знаків.
Крім того, відповідно до ст.40-1КУпАП таст.4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 36, 40-1, 121 ч.7, 126 ч.5, 130 ч.3, 245, 280, 283-284 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4, 8 ЗУ «Про судовий збір»,
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати в одне провадження справи № 276/767/24, №276/768/24, №276/769/24, №276/1121/24, №276/1256/24, №276/1267/24 про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 3 статті 130, частиною 5 статті 126, частиною 7 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Об`єднаній справі відносно ОСОБА_1 за частиною 3 статті 130, частиною 5 статті 126, частиною 7 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушенняприсвоїти номер 276/767/24.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченогоч.3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушеннята накласти адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортним засобоми на строк десять років, без конфіскації транспортного засобу.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченогоч.5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушеннята накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот )гривень, без оплатного вилучення транспортного засобу.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченогоч.7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушеннята накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча)гривень без оплатного вилучення транспортного засобу.
Згідно ст.36 КУпАП шляхом накладення стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, остаточно накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративне стягнення за ст. 130 ч.3 КУпАП у виді адміністративного арешту на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортним засобоми на строк десять років, без конфіскації транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, в особі ДСА України, судовий збір в розмірі 605,60 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код отримувача за ЄДРПОУ: 37993783, ККД 22030106; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача:UA908999980313111256000026001; Кодкласифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова про позбавлення права керування транспортним засобом набирає чинності з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено за наслідками розгляду справи по суті.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного суду через Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області.
Роз`яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя А.М.Збаражський