Повідомити про помилку або ідею

Зареєструйтесь та отримайте 24 години безкоштовного доступу

14 вересня 2017 р.

Як зловити корупціонера за два кліки

Як зловити корупціонера за два кліки

Традиції використання різноманітних схем в українських державних підприємствах — ні для кого не новина. Проте, Державне агентство з питань електронного врядування спільно з Міністерством юстиції відкрили дані про бенефіціарів компаній і багато схем почали спливати на поверхню.

 

Так, нещодавно розслідувачі з сервісу Дозорро виявив директора одного з державних підприємств, який замовляв насіння… у самого себе. Ви можете ознайомитись із повним детальним розслідуванням за посиланням: Ґрунт під своє насіння.

 

В нашій системі інформація про бенефіціарів була завжди, тому наші клієнти добре знають, як із нею працювати. Але ми ще раз розкажемо, як швидко виявити любителя махінацій з державними коштами у системі YouControl.

 

Припустимо, у нас є умовні Державне підприємство “ІСКРА”, яке замовляє певний товар чи послугу у фермерського господарства “АЛЬЯНС”.

 

Обираємо інструмент “Пошук на причетність” та вводимо ці два підприємства у поля для пошуку:

 

Пошук показує нам, що ці підприємства в системі пов’язані за номером телефону. Це може бути номер телефону в офісі, мобільний номер директора або бухгалтера (так і виявилось в результаті).

 

Розбираємось далі. Якщо ми відкриємо вкладку “Зв’язки” у картці ДП “Іскра”, ми побачимо, що або деякий Юрков Володимир Іванович керує двома підприємствами одночасно, або ми маємо унікальний збіг, який можливий лише в межах статистичної похибки (надзвичайно малоймовірний).

 

Причому, фірма “Альянс”, якою керує пан Юрков, йому ж і належить (можна навіть подумати, що навпіл із сином, або це ще один дивний збіг).

 

Звичайно, все це не є доказами для суду. Але хоча б задля збереження репутації пану Юркову варто було б відмовити своєму “повному тезці” у контракті. Або принаймні звернутись до уповноваженого органу та повідомити про конфлікт інтересів.

 

Як ви бачите, шукати бенефіціарів компаній в системі YouControl фантастично просто: треба лише відкрити картку компанії.

 

Спробуйте знайти пов’язані компанії в YouControl просто зараз!

Інші новини