Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Програма лояльності "YouControl Family" запущена!
Дізнайся як отримати свої знижки та бонуси

Програма лояльності
"YouControl Family" запущена!

Детальніше
Новини

Зв’язки “родичів” тепер на поверхні: YouControl інтегрувався з DOZORRO

12 грудня 2018 р.
Зв’язки “родичів” тепер на поверхні: YouControl інтегрувався з DOZORRO

Глибоко копати більше не доведеться: спільний інструмент YouControl та DOZORRO допоможе миттєво виявляти зв’язки між замовниками та учасниками, а також між кількома учасниками в тендерах. Це допоможе підвищити прозорість держзакупівель і розширить можливості для якісного оскарження торгів з порушеннями.

Одним із символів реформ сфери держзакупівель в Україні став моніторинговий портал DOZORRO ‒ один з проектів Transparency International Україна. Компанія YouControl зробила свій внесок в підвищення рівня прозорості ринку закупівель, інтегрувавши свою систему із порталом.

У результаті кооперації з’явився новий спільно розроблений інструмент ‒ зв’язки між замовником та учасником та між кількома учасниками закупівель. Аби ним скористатися, спочатку потрібно в пошуці на порталі DOZORRO за наявними фільтрами (замовником, регіоном тощо) обрати потрібні закупівлі. Серед фільтрів також буде поле “Ризики”, де можна відзначити такі індикатори, як “YouControl: наявні зв'язки учасників” та “YouControl: наявні зв'язки організатора з учасниками”. За цими критеріями буде сформовано список торгів.

У переліку в меню, що знаходиться справа, можна клікнути на логотип YouControl, перейти в систему та врешті побачити усі виявлені зв’язки. Це можуть бути однакові ПІБ, телефони, адреси, засновники, бенефіціари, філіали тощо.

Перейти в систему YouControl можна і з картки самої закупівлі, розміщеної на DOZORRO.

Цей інструмент буде надзвичайно корисним для журналістів-розслідувачів, громадських активістів та органів контролю, які займаються публічними закупівлями. Окрім цього, він допоможе учасникам торгів знаходити в них ознаки змови та успішно оскаржувати їх, спираючись на докази.

“Ми давно мріяли реалізувати таку фічу разом із нашими партнерами. Мені дуже подобаються інструменти, які дають можливість громадянам контролювати ефективність роботи державного сектору. Чим зручніше буде перевіряти чиновників і держпідприємства, тим якіснішим буде громадський контроль, а значить люди будуть частіше долучатися до нього. Думаю, це сприятиме формуванню нетерпимості до корупції і, як наслідок, її зниженню”, ‒ прокоментував новий напрямок співпраці з DOZORRO засновник та CEO YouControl Сергій Мільман.

“Ми очікуємо, що новий функціонал допоможе економити час і сили замовникам для перевірки учасників. Також він стане в нагоді підприємцям, які готують скарги до АМКУ,  та самим працівникам Антимонопольного комітету, які аналізують звернення. Громадські активісти чи журналісти, які шукають "зраду" в закупівлях, теж матимуть вільний доступ до інструменту. Загалом перевіряти закупівлі і порівнювати адреси, бенефіціарів, засновників, телефони тощо стане значно швидше, на відміну від ручного способу”, ‒ поділився думками розробник, продакт-менеджер DOZORRO Андрій Кучеренко.

У той же час Андрій Кучеренко застерігає тих, хто буде шукати зв’язки в DOZORRO, від поспішних висновків. За його словами, навіть якщо індикатор спрацьовує, не варто поспішати звинувачувати когось в корупції чи порушеннях. Наприклад, система YouControl вкаже на зв'язок між учасником НТУУ "КПІ" та замовником Міністерством освіти України, якому підпорядкований університет. Однак “зради” тут не буде. Кожний кейс є унікальним і потребує детального вивчення всіх фактів ймовірного порушення.

Протестувати інструмент!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’