Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Менторство та безмежні можливості відкритих даних: YouControl долучився до “Open Data Campus. Бізнес”

23 січня 2019 р.
youcontol

YouControl став донором даних для учасників “Open Data Campus. Бізнес” та допоміг командам в виборі та розробці ідей.

19 та 20 січня пройшов “Open Data Campus. Бізнес”. Це один із підготовчих етапів наймасштабнішого конкурсу інноваційних IT-проектів України на основі відкритих даних з кількамільйонним призовим фондом Open Data Challenge. Захід відбувся в 1991 Open Data Incubator за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України та TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах. YouControl разом з іншими відомими гравцями ринку також долучився до “Open Data Campus. Бізнес”. Компанія виступила в якості донора даних, а її експерти ‒ Євген Дудник та Євген Романов стали менторами для команд.  

В “Open Data Campus. Бізнес” взяло участь шість команд, сформованих на самому заході. У своїх перезентаціях вони розповіли про цільову аудиторію кожного проекту, які проблеми суспільства чи бізнесу він вирішує, які набори даних вони планують використовувати для його реалізації. Також команди пояснили, яку вони бачать бізнес-модель та шляхи монетизації й подальшого розвитку своїх продуктів, проаналізували, чи є на ринку конкуренція.

Одна з команд запропонувала ідею “Кабінету громадянина”, завдяки якому спрощувалася би взаємодія людей з державою. Одразу три учасники-конкуренти зосередилися на проблемі великої кількості та неструктурованості даних міст щодо стану бізнесу, освіти, медицини, екології тощо. Вони запропонували ідеї, завдяки яким ці дані можна обробити та в подальшому використовувати для суспільного блага й розвитку підприємництва в регіоні. А дві команди зробили ставку на проекти, пов’язані з вирішенням проблем бізнесу в контексті перевірок держорганами. І саме ці учасники з продуктами OpDa Perevirka та Revise.io журі відзначило та відправило до наступного етапу.

“Цього разу в такому проекті ми спробували себе в новій ролі ‒ як донори даних. І нам є чим поділитися, адже YouControl та розроблена його аналітиками система YouScore у своїй роботі використовують переважну більшість всіх доступних в Україні відкритих даних. В наших системах вони доступні в структурованому, обробленому та проаналізованому вигляді. Ці дані можуть значно посилити цінність продуктів, ідеї яких запропонували учасники кемпу. Зокрема, команди зацікавилися нашими унікальними скоринговими розробками ‒ модулями FinScore та Експрес-аналіз”, ‒ розповів продакт-менеджер YouScore Євген Дудник.

Окрім даних, експерти YouControl на заході ділилися своїми знаннями. “Ми вже володіємо достатньою експертизою та досвідом, аби якісно проаналізувати запропоновані ідеї кожної з команд. У процесі роботи з ними ми вказували на можливі проблеми в розробці продуктів, підказували, де можуть бути підводні камені, консультували, чи, часом, не були подібні проекти вже реалізовані раніше. Це допомогло командам чіткіше сформувати ідеї, якісь із них відкинути чи трансформувати. Ми відповідально поставилися до своєї ролі, адже розуміли, що учасники намагаються створити важливі і потрібні для людей та бізнесу продукти, базуючись на відкритих даних”, ‒ запевнив продакт-менеджер YouControl Євген Романов.

Проект Open Data Campus передбачає серію тематичних освітніх кемпів, націлених на те, щоб продемонструвати цінність та безмежні можливості роботи з відкритими даними. Важливо, що продукти, ідеї яких будуть сформовані на заходах, мають нести важливу місію ‒ підвищення прозорості та подолання корупційних ризиків у сферах екології, інфраструктури та в бізнес-середовищі.

За підсумком кожного з кемпів журі має обрати до трьох команд, які потраплять на подальше навчання. Протягом безкоштовного місячного інтенсиву у 1991 Open Data Incubator вони будуть здобувати важливі знання, завдяки яким їхні ідеї отримають шанс стати реальним робочими проектами. Після навчання ментори рекомендують лише найуспішніші команди до участі в фінальному етапі відбору Open Data Challenge.