YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини 31 березня 2023 р.

YouControl додав базу даних "Миротворець"

Поділитися:
YouControl додав базу даних "Миротворець"

YouControl додав базу даних "Миротворець" до системи. Ми розуміємо, що ця база може викликати питання і хочемо заспокоїти ваші побоювання. У цій статті докладно розповімо про "Миротворця", джерела інформації, які він містить, про те, кому і для чого ресурс корисний та як ця база даних працює в межах нашої системи.

 

Про базу даних "Миротворець"

 

Центр "Миротворець" є незалежною недержавною організацією, створеною групою вчених, журналістів та спеціалістів з питань дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Основними джерелами інформації, які використовуються Центром "Миротворець", є відкриті для загального доступу матеріали, які друкуються та розміщуються в соціальних мережах, web-виданнях, на приватних web-сторінках, спеціалізованих форумах та блогах, транслюються каналами телебачення та радіомовлення.

 

Ми додали цю базу з метою надати нашим користувачам ще більше інформації та забезпечити прозорість. Адже один із важливих принципів якісного ризик-менеджменту та прийняття рішень — це врахування всіх можливих факторів, а відповідно і даних. Принцип повноти даних — один із наших принципів створення продукту для клієнта. Інформація в офіційних реєстрах і раніше не була повною та якісно структурованою, а з повномасштабним вторгненням робота багатьох реєстрів стала ще й нестабільною. Крім того, чимало важливих  публічних даних було взагалі закрито. Тож ми як компанія, яка має на меті представити користувачу якомога повнішу інформацію про контрагента, завжди подаємо максимальну кількість даних, а рішення приймаєте ви.

 

Ми вважаємо "Миротворець" вибірково надійним джерелом інформації, яким користуються правоохоронці, комплаєнс офіцери банків, журналісти та громадяни України. 

 

База даних "Миротворець" використовується деякими державними органами України в межах їхньої діяльності. Серед них:

 

  1. Національний банк України (НБУ) — в раніше виданих листах (наприклад, лист НБУ від 17.05.2017 № 25-0008/35441) рекомендував використовувати базу "Миротворець" для проведення фінансового моніторингу з метою протидії тероризму та торгівлі зброєю масового знищення. За нашою інформацією, ця рекомендація актуальна і сьогодні.

  2. Банки та фінансові установи можуть використовувати базу "Миротворець" на основі рекомендаційних листів НБУ для оцінки ризиків, пов'язаних з клієнтами та контрагентами, щоб забезпечити відповідність принципам комплаєнсу та вимогам законодавства.

  3. В типологічному дослідженні Державної служби фінансового моніторингу України на тему: "Актуальні методи, способи, інструменти легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму (сепаратизму)", яке затверджене Наказом Державної служби фінансового моніторингу України 20.12.2021 № 146, серед актуальних інструментів для контролю та моніторингу тероризму зазначене, в тому числі, джерело "Миротворець".

  4. Правоохоронні органи, такі як Служба безпеки України (СБУ), Національна поліція України та Генеральна прокуратура України, можуть використовувати дані з бази "Миротворець" для розслідування злочинів та антидержавної діяльності, хоча конкретні деталі їх використання можуть бути конфіденційними.  Інформація про використання бази даних "Миротворець" правоохоронними органами України зазвичай не надається відкрито. Однак, у зв'язку з тим, що база містить відомості про осіб, пов'язаних з терористичними діями, сепаратизмом та іншими видами протиправної діяльності, очевидно, що правоохоронці можуть використовувати її для отримання інформації про підозрілих осіб.

  5. База даних "Миротворець" також активно використовується журналістами, правозахисниками та громадянами України для отримання інформації про осіб, які можуть бути пов'язані з антиукраїнською діяльністю, тероризмом або порушенням національної безпеки.

 

База даних "Миротворець" в системі YouControl

 

Перш ніж додавати дані з "Миротворця", ми проконсультувалися з нашою юридичною службою. Враховуючи їхні рекомендації, персональні дані фізичних осіб не відображаються безпосередньо в YouControl. Таким чином, не порушуються права на приватність. 

 

У результатах перевірки фізичних осіб в нашій системі відображається лише найважливіша інформація для ідентифікації, тому для більш детального вивчення є можливість переглянути картку особи на першоджерелі. Фото у результатах пошуку клікабельне — збільшується при кліку. Також є перелік посилань на документи, де особа згадується, що допомагає користувачам YouControl отримати більше контексту.

 

Ширший контекст = зваженіші рішення

 

YouControl прагне забезпечити максимальну прозорість та широту доступної інформації для своїх користувачів. Додавання бази даних "Миротворець" дозволяє нам забезпечити ширший контекст, що може допомогти користувачам приймати правильні для них рішення. 

 

База даних "Миротворець" може бути помічною для наших користувачів — комплаєнс менеджерів, юристів та бізнесів з наступних причин:

 

Протидія відмиванню грошей: комплаєнс менеджери та юристи можуть використовувати інформацію з "Миротворця" для перевірки клієнтів та контрагентів на предмет потенційних зв'язків з організаціями та особами, пов'язаними з відмиванням грошей, корупцією або іншими незаконними діями. Це допомагає запобігти репутаційним ризикам та відповідати вимогам фінансового моніторингу.

 

Забезпечення прозорості бізнесу: інформація з бази даних "Миротворець" дозволяє нашим користувачам краще зрозуміти структуру та мотиви своїх потенційних партнерів та контрагентів. Відомості про можливі зв'язки з антидержавною діяльністю, тероризмом або злочинами проти національної безпеки можуть бути важливими для прийняття рішень щодо співпраці.

 

Відповідність законодавству та нормам корпоративної етики: знання про можливі зв'язки потенційних партнерів з антидержавною діяльністю, тероризмом або злочинами проти національної безпеки допомагає дотримуватись відповідного законодавства та корпоративних стандартів етики. Особливо це стосується юристів та комплаєнс менеджерів, які відповідають за дотримання законодавчих вимог та корпоративних політик своїх компаній.

 

Розширення інформаційного контексту: додавання бази даних "Миротворець" в YouControl дозволяє користувачам одержати більше інформації про своїх потенційних партнерів та контрагентів. Це може допомогти приймати більш обґрунтовані рішення та краще розуміти ситуацію на ринку.

 

У підсумку, дані "Миротворця" в YouControl створюють додаткові можливості для комплаєнс менеджерів, юристів та бізнесів забезпечувати безпеку, прозорість та відповідність законодавству у своїй діяльності. І підкреслюємо, YouControl використовує лише відкриті джерела інформації, дотримується вимог законодавства та корпоративної етики.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’