Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини

Більша частина “санкційних” компаній очільників “ДНР” та “ЛНР” досі працюють

7 лютого 2018 р.
Більша частина “санкційних” компаній очільників “ДНР” та “ЛНР” досі працюють

У новий санкційний список, що наприкінці січня оприлюднило казначейство США, потрапили 32 українські компанії. Аналітики YouControl дослідили, що 20 з них досі працюють та 12 перебувають у стані припинення. Найпоширеніші сфери, в яких працюють компанії, це паливно-енергетична та медіа. Їхні засновники займають або займали ключові посади у так званих представництвах “ДНР” та ”ЛНР”.

 

26 січня Держдеп США оприлюднив чергові санкційні списки, в котрі потрапили 32 українські компанії “через конфлікт в Україні та російську окупацію в Криму”. Також у санкційний список потрапили українці та іноземці й іноземні юридичні особи, що не ведуть господарської діяльності в Україні, але на які накладені санкції у зв’язку з співпрацею з окупаціним режимом в Криму чи “ДНР”/”ЛНР”.

 

Усі учасники отримали таке обмеження: “Всі активи організацій/фізичних осіб в межах США заблоковані, а юридичним і фізичним особам з США заборонено вести з ними будь-які справи”.

 

Про компанії, котрі раніше потрапили до цих списків, можете прочитати в матеріалі Українські компанії з російським корінням, дотичні до торгівлі зброєю, потраплять під санкції США.

 

В ході дослідження ми з’ясували, що більша частина компаній, які опинились під санкціями, знаходиться в зоні АТО та не перебуває в стані припинення. А отже, вони здійснюють діяльність та мають платити податки в український бюджет. І з цим є певні проблеми: вісім компаній з санкційного списку мають податковий борг, який у сумі складає 1 млн 644 тис. грн. Всі вони не перебувають в стані припинення.

 

 

 

Хто є засновниками компаній під санкціями?

 

Засновники усіх цих компаній ‒ особи, причетні до окупаційної влади так званих “ДНР” та “ЛНР”. Також серед них опинилась вже закрита компанія, заснована ТОВ “Силові машини ‒ Україна” з Росії.

 


 

Одразу в 11 компаніях з санкційного списку фігурує Олександр Тимофєєв, так званий “міністр доходів та зборів ДНР”. Шість з його компаній досі ведуть діяльність. Він володіє аграрними підприємствами, що входять у групу компаній “Екопрод”, потужної агропомислової групи Донбасу. Також йому належать медійні активи Донбасу, компанії з охоронного, ресторанного бізнесу, оптової торгівлі.

 

Автор інфографіки ‒ Ренат Насрідінов.


 

Олена Радомська “міністр юстиції ДНР” заснувала три компанії, що потрапили в список Держдепу. Вони активні, надають правові послуги.

 

Засновником чотирьох компаній, котрі потрапили під санкції, є Ігор Антипов, “замміністр інформації ДНР”. Вони припинені або перебувають у стадії припинення. Раніше надавали рекламні послуги та займались видавництвом газет.

 

Дві компанії зі списку є заснованими Олексієм Грановським, колишнім “паливно-енергетичний міністр ДНР”. Одна з його компаній зараз знаходиться в стані припинення, а раніше займалась будівництвом. Інша ‒ комунальна структура “Міські автостоянки Донецької міської ради”.

 

Також до санкційного списку потрапили 11 компаній братів Олександра та Сергія Мельничуків. Лише одна компанія з них не веде діяльності. Олександр Мельничук ‒ так званий “замміністр енергетики ЛНР”, а його брат Сергій торгує вугіллям на підконтрольній Україні території. Дві компанії Сергія Мельничука мають діючі ліцензії на видобуток кам’яного вугілля “Антрицит” від Державної служби геології та надр. Компанія ТОВ “Гірничо-збагачувальна фабрика космонавтів” має діючу ліцензію з 2010 року до 2030 року на видобуток вугілля у шахті “Малоіванівська”. Фірма ТОВ “Агроплюс” має діючу ліцензію з 2011 до 2031 року на видобуток вугілля у полі шахти “Кошарська”.

 

Більш детально про те, які компанії володіють надрами в України, можете дізнатись із нашого попереднього дослідження Володарі надр: ТОП-15 сировинних компаній, виручка яких залежить від надр України.

 

 

Як дізнатись, чи компанія знаходиться під санкціями?

 

Перевірити, чи ваш контрагент часом не потрапив до санкційного списку в США, РНБО чи іншої іноземної держави, ви можете в системі YouControl. Одразу в “Досьє” компанії є розділ “Санкції”, лише погортайте трішки донизу.

 

 

 

Співпраця з таким контрагентом має бути дуже зваженою: обов’язково порадьтесь з юристами, чи варто здійснювати фінансові операції та в якому обсязі з таким контрагентом, щоби не отримати “попередження” з боку контролюючих органів. Крім того, компанії США обережно ставляться до українських компаній, котрі співпрацюють з учасниками їх санкційних списків. Про це теж варто пам’ятати.

 

 

А ваші контрагенти “чисті”? Почати перевірку.


 

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’