Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

YouControl запустив свій подкаст про людей в бізнесі!
35 хвилин концентрованої користі тут

Слухати
Новини

Восьму “битву” виграли, але “війна за відкриті дані” ще продовжується

17 січня 2018 р.
Восьму “битву” виграли, але “війна за відкриті дані” ще продовжується

17 січня суддя Шевченківського районного суду Олена Мєлєшак відхилила клопотання слідчого Дениса Мазуркова про арешт коштів батька Сергія Мільмана, які СБУ незаконно вилучили ще 23 березня минулого року під час обшуків. Сьогодні ж дисциплінарна комісія повинна була розглянути питання щодо порушень Олесі Скрипник, але захист надав додаткові відомості щодо її порушень, тому комісія вирішила продовжити перевірку дій прокурора.

 

Попередній раз, 9 січня, суддя Олена Мєлєшак починала судове засідання у закритому режимі, але за декілька хвилин перенесла. Сьогодні, 17 січня, вона оголосила його відкритим, тому всі журналісти та громадські представники, котрі прийшли на підтримку, могли знаходитись у залі. Уважно вислухавши сторони, суддя прийняла рішення відхилити клопотання слідчого про арешт коштів.

 

Нагадаємо, це було вже шосте клопотання слідчого щодо цих грошей і восьме загалом, яке відхиляє суд. Попри це кошти досі нікому не повернули. Сьогодні мова йшла про власні накопичені за життя збереження батьків директора YouControl, які правоохоронці незаконно вилучили у них задля тиску на компанію та її власника.

 

Гроші, які вилучило СБУ навесні, ‒ мої власні, ‒ розповів на суді Аркадій Мільман, батько директора компанії YouControl. ‒ Я з адвокатами надав суду депозитну історію своїх рахунків, які доводять, що ці заощадження набуті мною внаслідок підприємницької діяльності. Я співвласник невеличкої фірми, що виготовляє обладнання для вимірювання та навігації. Зокрема, для дослідження якості нафтопродуктів. У 2015 році, коли наступила банкова криза в країні, ми прийняли рішення зняти кошти, які невдовзі і вилучили правоохоронці. До YouControl я не маю жодного стосунку”.

 

В цьому судовому засіданні мною було наголошено на тому, що слідчий звернувся з клопотанням за відсутності обґрунтованої підозри і обґрунтованого розміру цивільного позову у цьому кримінальному провадженні. Таку позицію захист висловлював і раніше”, ‒ каже адвокат Андрій Костенок, захисник Сергія Мільмана.

 

Це невелика перемога. Слідчий Денис Мазурков щоразу стверджує, що не повертає коштів, бо не отримав ухвали суду. Нас завжди дивувало те, що він не залишається для отримання оригіналу рішення. Так і відбулось сьогодні ‒ після зачитування чергової  ухвали, у якій відмовлено йому в незаконному арешті коштів, він рвучко покинув залу. Ми не знаємо, чи повернуть нам кошти на цей раз, адже правоохоронці грубо ігнорують закон, і ми вже готові до наступних клопотань та апеляцій з боку СБУ”, ‒ каже Сергій Мільман, директор YouControl.

 

Також сьогодні кваліфікаційна комісія, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурора Олесі Скрипник у питанні неповернення коштів законним власникам. Зазначимо, що кваліфікаційна комісія у складі 9 осіб не затвердила висновок про відсутність дисциплінарного проступку у діях прокурора Скрипник, який був складений одним з членів комісії.

 

У цьому кримінальному провадженні чисельні порушення з боку прокурора ГП України стали предметом розгляду Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Так, 17 січня комісія після подання додаткових доказів порушень з боку прокурора вирішила продовжити перевірку її дій”, ‒ каже адвокат Андрій Костенок, захисник Сергія Мільмана.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’