YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Новини 15 січня 2024 р.

Прозорі державні фінанси: база Spending тепер в YouControl

Поділитися:
Прозорі державні фінанси: база Spending тепер в YouControl

Spending — це портал з відкритими даними про використання публічних коштів державного та місцевих бюджетів. Ці відомості про транзакції між державою та бізнесом інтегрували в систему YouControl для зручного аналізу публічних закупівель. 

 

Доступ до даних про державні кошти та тендери – це великий крок до прозорості системи державних фінансів. Він дозволить перевіряти контрагентів, які отримували платежі від держави, їх зв'язки та репутацію. Відтепер користувачі YouControl можуть у будь-який момент швидко отримати інформацію про транзакції з використанням коштів державного та місцевих бюджетів.

 

У системі відображатиметься інформація про розпорядника й одержувача коштів, отримані суми, мету перерахунку. Ці відомості стануть у пригоді не тільки бізнесам та фінансовим установам, а й представникам громад, журналістам і розслідувачам.

 

Підключення бази даних Spending відбулося за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках і розбудови спрощеного та прозорого бізнес-клімату.

 

Як побачити дані про державні кошти в YouControl?

 

Блок із даними Spending відображається в Досьє юридичних осіб і називається “Державні фінанси”.

 

Інформація в блоці розділена на дві колонки-категорії: “Платник” (транзакції єдиного казначейського рахунку (ЄКР), в яких контрагент був у ролі розпорядника публічних коштів) та “Отримувач” (транзакції ЄКР, в яких контрагент був у ролі одержувача публічних коштів). Також біля кожної ролі зазначено кількість транзакцій, які були здійснені.

 

 

Після вибору потрібної колонки (наприклад, Отримувач), ви побачите перелік платежів, які отримав поточний контрагент з єдиного казначейського рахунку. За замовчуванням платежі відображають у зворотному хронологічному порядку: від найновіших до ранніх. Але за потреби дані можна фільтрувати та сортувати за сумою, датами/періодом транзакцій.

 

Крім того, можна знайти транзакції поточного контрагента із певним іншим контрагентом. Для цього вкажіть ідентифікаційний код (код ЄДРПОУ) іншого контрагента в полі “Пошук за кодом”. Ви одразу побачите результати застосування фільтрів. 

 

Запис про кожну транзакцію можна роздивитись детальніше. Для цього натисніть на стрілку зліва від запису, щоб розкрити всі дані по транзакції: зокрема номер платежу та його призначення, платіжна система, номера рахунків платника та одержувача тощо.

 

Радимо звертати окрему увагу на поле “Призначення платежу”, яке може містити цікаву додаткову інформацію у довільній формі.

 

Отримані дані можна завантажити у форматі електронної таблиці та застосовувати у вашій роботі. Файл буде містити саме ті дані, які ви будете бачити у розділі в результаті застосування фільтрів.

 

«Якщо раніше перевірка учасників закупівлі займала багато часу, то зараз це відбувається автоматично. Наприклад, система підсвічує, кому ви платите, що купуєте та чи немає певних аномалій», — пояснює Михайло Кольцов, експерт з комплаєнсу, провідний фахівець YouControl, зовнішній консультант Світового Банку у сфері аналізу даних і кібербезпеки.

 

Таким чином дані бази Spending в системі YouControl стануть у пригоді багатьом установам та бізнесам:

  • Банкам для поглибленого аналізу оборотів наявних та потенційних клієнтів як розпорядників чи одержувачів публічних коштів, а також структури бюджетних транзакцій обраного учасника ринку.

  • Компаніям для аналізу джерел доходів своїх партнерів, клієнтів та конкурентів.

  • Органам влади для поглибленого аналізу напрямків публічних видатків, оцінки ефективності витрат бюджетів в розрізі розпорядників та отримувачів коштів, також пошуку надійних та платоспроможних постачальників.

  • Міжнародним організаціям, донорам, партнерам дані спендінгу в поєднанні з іншими модулями системи YouControl (Експрес-аналіз, суди тощо) дозволяють перевіряти благонадійність отримувачів коштів.

  • Громадським організаціям, особливо антикорупційним, благодійним, волонтерським – для здійснення суспільного контролю над  використанням публічних коштів.

 

Таким чином дані бази Spending в системі YouControl сприятимуть підвищенню відповідальності розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на державному та місцевому рівнях, ефективності публічних закупівель та зниженню зловживань, формуванню здорової конкуренції серед регіонів, міст і розпорядників бюджетних коштів, а також підзвітності та прозорості закупівель. 

 

На основі даних Spending.gov.ua впроваджені нові фактори “Експрес-аналізу” у взаємодії з даними з ЄДР, фінансової звітності та історією змін в ЄДР. Крім того, YouControl показує всі дані за увесь період, порівняно з першоджерелом, де період обмежений трьома місяцями. Також можна вивантажити інформацію у зручному форматі й надалі працювати з усіма даними всіх транзакцій. В YouControl дані зі Spending.gov.ua інтегровані з іншими реєстрами, що значно зручніше і пришвидшує аналіз та покращує його якість.

Також інформація щодо тендерів відображається ще й у вкладці “Аналіз тендерів” та розділі “Державні тендери”/"Переможні тендери". Разом з наявною інформацією про суди, ліцензії та згадки в медіа це дозволить оцінювати контрагента ще якісніше, підтримувати принципи прозорості та відкритості даних і надавати громадськості повний доступ до інформації щодо використання державних коштів.

 

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’