Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини 7 листопада 2019 р.

ТОП-компанії авіа та водного транспорту: возять вантажі чи пасажирів?

Поділитися:
ТОП-компанії авіа та водного транспорту: возять вантажі чи пасажирів?

ТОП-10 підприємств водного транспорту зосереджені на перевезенні вантажів, а десятка авіаційного відповідає за пасажирський напрямок.

Авіаційний та водний транспорт в Україні не настільки потужний, як наземний. Та все ж без нього важко собі уявити повноцінне пересування людей за кордон та транзит певних вантажів з інших країн. І серед тих, хто виконує ці важливі функції, є лідери, обсяги роботи яких є досить помітними. 

Аналітики системи з перевірки контрагентів YouControl проаналізували дані щодо виручки компаній за 2018 рік і визначили по ТОП-10 лідерів ринку, у яких основний КВЕД “Водний транспорт” та “Авіаційний транспорт”.

Топ-10 компаній водного транспорту

Назва компанії Виручка 2018 року, грн
АСК "Укррічфлот" 1,0 - 1,5 млрд
ПРАТ "УДП" 850 - 900 млн
ТОВ "Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн" 400 - 450 млн
ТОВ "Стивідорна інвестиційна компанія" 250 - 300 млн
ТОВ "Укрфлот-Сервіс" 150 - 200 млн
ТОВ "Укрферрі" 100 - 150 млн
ТОВ "АРТМА" 95 - 100 млн
ТОВ "РТК" 75 - 80 млн
ПРАТ "КРРП" 65 - 70 млн
ТОВ "Еніре" 65 - 70 млн

Табл. ТОП-10 компаній водного транспорту за виручкою 2018 року

Кількість напрямків, якими займається ці ТОП-10 підприємств, досить скромна. Їх всього два і це вантажний морський (7 компаній) та річковий транспорт (3 компанії).

Для роботи цих підприємств важливий доступ до водоймів, які забезпечать необхідне сполучення, тобто мова про річки чи моря. Однак не всі регіони, де вони є, представлені в географії ТОП-компаній. 

“Старожилами” цю десятку компаній важко назвати. Серед них лише троє підприємств були засновані у 90-х роках ("Укррічфлот", "УДП", "КРРП"). Ще трійка ("Стивідорна інвестиційна компанія", "АРТМА" та "Еніре") працює на ринку із 2000-х, а решта четверо – мають менш як десятирічну історію, тобто створені починаючи з 2010 (зокрема дві – "Укрфлот-Сервіс" та "Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн" – 2017 року).

Компанії з ТОП-10 є фінансово стабільними. Половина з них має показник FinScore (індекс фінансової стійкості від YouControl) – А, ще три – В. Обидві літери є позитивним результатом. При цьому лише два підприємства мають FinScore С (трохи нижче середнього), і жодне – D (дуже низький рівень стійкості). 

Четверо підприємств генерували свою виручку, яка дозволила їм стати лідерами ринку, зокрема й участю в держзакупівлях. Хоча сума контрактів протягом 2018 року була не дуже велика. Вона варіювалася від найменшого показника в 150 тис. грн однієї компанії до максимальних 1,5 млн в іншої. 

Також 5 компаній протягом минулого року отримали виручку від експорту. "Укррічфлот", “УДП” та "Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн" здійснили продажі до Румунії, Естонії, Австрії, Болгарії та ОАЕ здебільшого різноманітних суден, плавучих маяків, кранів, барж, буксирів. А от "Стивідорна інвестиційна компанія" експортувала до Мальти та Чехії паливну деревину, стружку, тирсу тощо. Найрізноманітніший експорт, понад 200 категорій товарів, мала "Укрферрі". Вона реалізувала до Грузії та Словаччини хлібобулочні та кондитерські вироби, ковбаси та м'ясо, сири та інші молочні продукти, рибу, соуси та багато іншого.

Читати більше: З ТОП-20 компаній наземного та трубопровідного транспорту 7 ‒ новачки

ТОП-10 авіаперевізників

На відміну від водного транспорту, найпотужніші гравці авіаринку займаються не вантажними, а пасажирськими авіаперевезеннями. Всі із десятки перевізників працюють в категорії “Пасажирський авіаційний транспорт”.

Україна має густу мережу залізничних та автомобільних шляхів і в ній фактично відсутні важкодоступні райони, тому в нас немає попиту на дорогі вантажні авіаперевезення. Натомість авіаперевезення пасажирів є більш рентабельним напрямком бізнесу, адже населення готове додатково платити за швидкість, зручність і комфортні умови. Водночас водний вантажний транспорт в Україні історично розвивався як відповідь агробізнесу на монопольно завищені ціни та диктат правил перевезення, які нав’язували інші наземні транспортні оператори. Водна логістична мережа здебільшого сформувалася для зниження залежності від різних зовнішніх ризиків та факторів, які перебувають поза межами впливу бізнесу, що має потребу доставляти великогабаритний вантаж (аграрну та промислову продукцію) до ключових портів країни”, – пояснюють експерти YouControl.

Відрізняється ТОП-10 авійкомпаній і за виручкою. Лише лідер ренкінгу – МАУ – напрацював протягом 2018 року на суму майже в 10 разів більшу, ніж усі ТОП-10 підприємств водного транспорту.

Назва компанії Виручка 2018 року, грн
ПАТ "Авіакомпанія "МАУ" 27,0 - 27,5 млрд
ТОВ "Авіаційна компанія "Роза Вітрів" 4,0 - 4,5 млрд
ТОВ "Авіакомпанія "Азур Ейр Україна" 2,0 - 2,5 млрд
ПРАТ "АК "Українські вертольоти" 1,5 - 2,0 млрд
ТОВ "ЯнЕір" ЛТД 1,5 - 2,0 млрд
ТОВ "Авіакомпанія Браво" 1,5 - 2,0 млрд
ТОВ "Авіакомпанія СкайАп" 1,0 - 1,5 млрд
ТЗОВ "Авіакомпанія "Атласджет Україна" 450 - 500 млн
ТОВ "Анда Ейр" 400 - 450 млн
ПРАТ "МААК "УРГА" 300 - 350 млн

Табл. ТОП-10 компаній авіаційного транспорту за виручкою 2018 року

А от із фінансовою стійкістю у авіакомпаній ситуація не така приємна. Жодне із підприємств не отримало найвищий показник FinScore (індекс фінансової стійкості від YouControl) – А. Половина отримала D (дуже низький рівень стійкості). Хоча трійка із десяти має непоганий результат В та ще двоє С.

Територіально компанії очікувано зосереджені в столиці, хоча деякі зареєстровані і в не найрозвиненіших обласних центрах.

Із ТОП-10 авіаперевізників лише двоє працюють на ринку з 90-х (МАУ та УРГА). По 4 підприємства були засновані в 2000-х та 2010-х. Зокрема, лише 2017 року на ринок увірвався вітчизняний лоукост – “СкайАп”.

Читати більше: “Птахи високого польоту”: топ-5 українських авіакомпаній та наступ лоукостів

Лише у двох компаній частину виручки склали державні закупівлі. Але ТОП-авіакомпанії активно працюють на міжнародному ринку. Це доводить зокрема те, що 9 із 10 з них займаються експортом (тобто всі, окрім “Атласджет Україна”). Ці компанії в основному реалізують за кордон літальні апарати, двигуни та інші комплектуючі. Однак цікаво те, що вони мають досить багато різних категорій експорту. Найменше їх у "Анда Ейр" – всього 7, а найбільше в МАУ (понад 80) та в "АК "Українські вертольоти" (більше 120-ти). Серед країн, що купують товари в українських компаній, найчастіше зустрічаються Кіпр, Великобританія, Ірландія та Туреччина. Хоча є й екзотичні імпортери: Бермудські острови торгують з компанією “Браво”, а Йорданія з “Анда Ейр”. 

Перевірити компанію у YouControl!

Поділитися:

Читайте також:

Статті 14 липня 2021 р.

Фінансовий моніторинг фізичних осіб: як не наразитися на штрафи

У 2020 році були внесені зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Відповідно до нових правил, суб'єкти первинного фінансового моніторингу (СПФМ) мають проводити перевірку своїх клієнтів. Тому фізосіб будуть перевіряти під час укладання угод та проведення фінансових операцій.

Статті 2 липня 2021 р.

І так зійде: шкідливі поради при роботі з контрагентами

Критичне мислення – корисний інструмент для прийняття рішень, "ексклюзивно" властивий людям, на відміну від комп'ютерів. Здатність брати інформацію під сумнів – основа творчості, аналізу, пошуку нових рішень, в тому числі в бізнесі. У цій статті розглянемо "альтернативні" підходи до роботи з контрагентами і ділової розвідки. Що, якщо…   1. Не перевіряти статус компанії.   ⚡️Чим ризикуєте:

Новини 1 липня 2021 р.

Моніторинг контрагентів: не втомлюється, нічого не забуває, не підводить

Моніторинг невпинно працює для вас 24/7, тримаючи руку на пульсі компаній. Ми допрацювали його, суттєво розширили функції та розповідаємо про його нові можливості! Спойлер: тепер сповіщення про зміни компаній та фізосіб можна отримувати в месенджери. Але це тільки одне з оновлень.   Моніторинг – це бот, що стежить за компаніями, фіксує зміни у відкритих реєстрах, формує для вас звіт, економить час і нічого не випускає з уваги.   Що саме робить Моніторинг?  

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’