YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Новини 7 листопада 2019 р.

ТОП-компанії авіа та водного транспорту: возять вантажі чи пасажирів?

Поділитися:
ТОП-компанії авіа та водного транспорту: возять вантажі чи пасажирів?

ТОП-10 підприємств водного транспорту зосереджені на перевезенні вантажів, а десятка авіаційного відповідає за пасажирський напрямок.

Авіаційний та водний транспорт в Україні не настільки потужний, як наземний. Та все ж без нього важко собі уявити повноцінне пересування людей за кордон та транзит певних вантажів з інших країн. І серед тих, хто виконує ці важливі функції, є лідери, обсяги роботи яких є досить помітними. 

Аналітики системи з перевірки контрагентів YouControl проаналізували дані щодо виручки компаній за 2018 рік і визначили по ТОП-10 лідерів ринку, у яких основний КВЕД “Водний транспорт” та “Авіаційний транспорт”.

Топ-10 компаній водного транспорту

Назва компанії Виручка 2018 року, грн
АСК "Укррічфлот" 1,0 - 1,5 млрд
ПРАТ "УДП" 850 - 900 млн
ТОВ "Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн" 400 - 450 млн
ТОВ "Стивідорна інвестиційна компанія" 250 - 300 млн
ТОВ "Укрфлот-Сервіс" 150 - 200 млн
ТОВ "Укрферрі" 100 - 150 млн
ТОВ "АРТМА" 95 - 100 млн
ТОВ "РТК" 75 - 80 млн
ПРАТ "КРРП" 65 - 70 млн
ТОВ "Еніре" 65 - 70 млн

Табл. ТОП-10 компаній водного транспорту за виручкою 2018 року

Кількість напрямків, якими займається ці ТОП-10 підприємств, досить скромна. Їх всього два і це вантажний морський (7 компаній) та річковий транспорт (3 компанії).

Для роботи цих підприємств важливий доступ до водоймів, які забезпечать необхідне сполучення, тобто мова про річки чи моря. Однак не всі регіони, де вони є, представлені в географії ТОП-компаній. 

“Старожилами” цю десятку компаній важко назвати. Серед них лише троє підприємств були засновані у 90-х роках ("Укррічфлот", "УДП", "КРРП"). Ще трійка ("Стивідорна інвестиційна компанія", "АРТМА" та "Еніре") працює на ринку із 2000-х, а решта четверо – мають менш як десятирічну історію, тобто створені починаючи з 2010 (зокрема дві – "Укрфлот-Сервіс" та "Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн" – 2017 року).

Компанії з ТОП-10 є фінансово стабільними. Половина з них має показник FinScore (індекс фінансової стійкості від YouControl) – А, ще три – В. Обидві літери є позитивним результатом. При цьому лише два підприємства мають FinScore С (трохи нижче середнього), і жодне – D (дуже низький рівень стійкості). 

Четверо підприємств генерували свою виручку, яка дозволила їм стати лідерами ринку, зокрема й участю в держзакупівлях. Хоча сума контрактів протягом 2018 року була не дуже велика. Вона варіювалася від найменшого показника в 150 тис. грн однієї компанії до максимальних 1,5 млн в іншої. 

Також 5 компаній протягом минулого року отримали виручку від експорту. "Укррічфлот", “УДП” та "Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн" здійснили продажі до Румунії, Естонії, Австрії, Болгарії та ОАЕ здебільшого різноманітних суден, плавучих маяків, кранів, барж, буксирів. А от "Стивідорна інвестиційна компанія" експортувала до Мальти та Чехії паливну деревину, стружку, тирсу тощо. Найрізноманітніший експорт, понад 200 категорій товарів, мала "Укрферрі". Вона реалізувала до Грузії та Словаччини хлібобулочні та кондитерські вироби, ковбаси та м'ясо, сири та інші молочні продукти, рибу, соуси та багато іншого.

Читати більше: З ТОП-20 компаній наземного та трубопровідного транспорту 7 ‒ новачки

ТОП-10 авіаперевізників

На відміну від водного транспорту, найпотужніші гравці авіаринку займаються не вантажними, а пасажирськими авіаперевезеннями. Всі із десятки перевізників працюють в категорії “Пасажирський авіаційний транспорт”.

Україна має густу мережу залізничних та автомобільних шляхів і в ній фактично відсутні важкодоступні райони, тому в нас немає попиту на дорогі вантажні авіаперевезення. Натомість авіаперевезення пасажирів є більш рентабельним напрямком бізнесу, адже населення готове додатково платити за швидкість, зручність і комфортні умови. Водночас водний вантажний транспорт в Україні історично розвивався як відповідь агробізнесу на монопольно завищені ціни та диктат правил перевезення, які нав’язували інші наземні транспортні оператори. Водна логістична мережа здебільшого сформувалася для зниження залежності від різних зовнішніх ризиків та факторів, які перебувають поза межами впливу бізнесу, що має потребу доставляти великогабаритний вантаж (аграрну та промислову продукцію) до ключових портів країни”, – пояснюють експерти YouControl.

Відрізняється ТОП-10 авійкомпаній і за виручкою. Лише лідер ренкінгу – МАУ – напрацював протягом 2018 року на суму майже в 10 разів більшу, ніж усі ТОП-10 підприємств водного транспорту.

Назва компанії Виручка 2018 року, грн
ПАТ "Авіакомпанія "МАУ" 27,0 - 27,5 млрд
ТОВ "Авіаційна компанія "Роза Вітрів" 4,0 - 4,5 млрд
ТОВ "Авіакомпанія "Азур Ейр Україна" 2,0 - 2,5 млрд
ПРАТ "АК "Українські вертольоти" 1,5 - 2,0 млрд
ТОВ "ЯнЕір" ЛТД 1,5 - 2,0 млрд
ТОВ "Авіакомпанія Браво" 1,5 - 2,0 млрд
ТОВ "Авіакомпанія СкайАп" 1,0 - 1,5 млрд
ТЗОВ "Авіакомпанія "Атласджет Україна" 450 - 500 млн
ТОВ "Анда Ейр" 400 - 450 млн
ПРАТ "МААК "УРГА" 300 - 350 млн

Табл. ТОП-10 компаній авіаційного транспорту за виручкою 2018 року

А от із фінансовою стійкістю у авіакомпаній ситуація не така приємна. Жодне із підприємств не отримало найвищий показник FinScore (індекс фінансової стійкості від YouControl) – А. Половина отримала D (дуже низький рівень стійкості). Хоча трійка із десяти має непоганий результат В та ще двоє С.

Територіально компанії очікувано зосереджені в столиці, хоча деякі зареєстровані і в не найрозвиненіших обласних центрах.

Із ТОП-10 авіаперевізників лише двоє працюють на ринку з 90-х (МАУ та УРГА). По 4 підприємства були засновані в 2000-х та 2010-х. Зокрема, лише 2017 року на ринок увірвався вітчизняний лоукост – “СкайАп”.

Читати більше: “Птахи високого польоту”: топ-5 українських авіакомпаній та наступ лоукостів

Лише у двох компаній частину виручки склали державні закупівлі. Але ТОП-авіакомпанії активно працюють на міжнародному ринку. Це доводить зокрема те, що 9 із 10 з них займаються експортом (тобто всі, окрім “Атласджет Україна”). Ці компанії в основному реалізують за кордон літальні апарати, двигуни та інші комплектуючі. Однак цікаво те, що вони мають досить багато різних категорій експорту. Найменше їх у "Анда Ейр" – всього 7, а найбільше в МАУ (понад 80) та в "АК "Українські вертольоти" (більше 120-ти). Серед країн, що купують товари в українських компаній, найчастіше зустрічаються Кіпр, Великобританія, Ірландія та Туреччина. Хоча є й екзотичні імпортери: Бермудські острови торгують з компанією “Браво”, а Йорданія з “Анда Ейр”. 

Перевірити компанію у YouControl!

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’