Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини

Тендерні ризики: YouControl поповнився даними з BI ProZorro

2 грудня 2019 р.
Тендерні ризики: YouControl поповнився даними з BI ProZorro

У систему YouControl додалися чотири ризик-фактори із BI ProZorro, що свідчать про ризики, пов’язані із участю компаній у держзакупівлях. Їх можна буде зустріти в експрес-аналізі та у розділі “Державні закупівлі”.

Поведінка компанії на державних торгах може багато розповісти про спосіб ведення бізнесу та відповідальність, а отже і про благонадійність контрагента. На сьогодні найкращим інструментом для аналізу учасників публічних закупівель є модуль BI ProZorro проекту Dozorro. YouControl провів інтеграцію з аналітичним модулем, в результаті якої в експрес-аналізі та у розділі досьє “Державні закупівлі” з’явились нові відомості про компанії, які брали участь у публічних закупівлях. Це чотири ризик-фактори, розраховані на статистичних даних із модуля аналітики BI. Вони вказують на те, як той чи інший постачальник не найкращим чином проявив себе в держторгах. 

Серед цих ризиків: 

•  Часті дискваліфікації 

Можуть говорити про безвідповідальність, несистемність  подготовки до торгів, погано налагоджені організаційні процеси або навіть про те, що учасник є підставним для імітації конкуренції.

•  Часті поразки 

Теж можуть бути ознакою того, що учасник є “фейковим” і є лише прикриттям для іншого учасника для створення ілюзії суперництва в тендері.

•  Часті невиконання зобов'язань 

Можуть засвідчувати те, що постачальник ненадійний, не гарантує виконання умов договору.

•  Велика кількість підрозділів CPV (учасник подає пропозиції за надто широким спектром товарів та послуг) 

З одного боку, може вказувати як на те, що компанія підставна для імітації конкуренції. А з іншого ‒ це може говорити про те, що юрособа учасника була створена спеціально для роботи із певним замовником, пов’язана з ним і постачає практично все, що він закуповує, а це є протизаконно. 

Потенційні контрагенти учасників держторгів можуть перенести цей досвід і на комерційний ринок. Якщо підприємство, наприклад, не виконало зобов’язання перед держустановою, аналогічно воно може вчинити і щодо будь-якого іншого партнера. “Технічні” кандидати не дорожать своєю репутацією, а отже, їх можуть використати для шахрайської схеми з вами. 

Звичайно, всі ці ризик-фактори змальовують лише загальну картину. Вони вказують на потенційну небезпеку і наштовхують на те, що компанії потребують більш ретельного вивчення, а не квапливої відмови у співпраці. 

Негативний досвід участі у державних закупівлях може стати індикатором того, що підприємство веде нечесну гру й з іншими партнерами. У держторгах напряму уникнути токсичного постачальника не завжди вдається, адже відхилити пропозицію можна лише за невеликої кількості умов, прописаних в законі. А от комерційний ринок відкриває більше можливостей. Маючи достатньо інформації, про те, як компанія себе зарекомендувала у співпраці з різними контрагентами, у тому числі з держустановами, які в неї загалом проблеми (суди, борги, санкції тощо), можна прийняти зважене рішення щодо роботи з нею. Такий підхід допоможе уникнути фінансових втрат та зберегти власну репутацію”, – пояснив керівник навчального відділу YouControl Ігор Курочка

YouControl вже не перший рік співпрацює із BI ProZorro. Користувачі модуля аналітики наразі можуть перевіряти учасників торгів через YouControl. Щоб це зробити, потрібно на листі “Учасники” Етапу закупівель Публічного модуля BI знайти відповідне посилання і перейти за ним в систему. 

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’