Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини

Стримати хвилю: Прогноз захворюваності Covid-19 від YouControl

29 квітня 2020 р.
Стримати хвилю: Прогноз захворюваності Covid-19 від YouControl

Нещодавно YouControl презентував інтерактивну карту забезпечення лікарень першої хвилі в боротьбі з коронавірусом. Сьогодні аналітики представили додатковий інструмент ‒ прогноз захворюваності, забезпечення лікарень та додали дані про лікарів, котрі захворіли на Covid-19. 

В оновленні інтерактивної карти медичного забезпечення можна побачити тижневий прогноз захворюваності від коронавірусу за областями України. YouControl створив алгоритм, який вибудовує графіки потенційного поширення захворювань у кожному регіоні України. Для наочності взяті сценарії поширення Covid-19 в трьох регіонах Італії — Ломбардії, Тоскані та Сицилії. Починається відлік після п’яти підтверджених випадків коронавірусної інфекції на 100 тисяч населення. Сценарій Тоскани — це усереднений варіант поширення захворювання, сценарій Сицилії — найспокійніший, а Ломбардії — найбільш песимістичний. Розрахунок прогнозованої кількості хворих в Україні базується на щоденній статистиці МОЗ.

Наприклад, відповідно до розрахунку на 28 квітня, тенденції захворюваності в Чернівецькій області вказують на близькість до сценарію “Тоскана”. Згідно з прогнозом YouControl, у разі підтвердження песимістичного сценарію уже 2 травня кількість хворих у Чернівецькій області може скласти 1893 особи. Водночас у випадку песимістичного сценарію на Волині кількість хворих може скласти 370 осіб, а в Києві ‒ 1532 особи, що більше нагадує сценарій “Сицилія”. Зауважимо, що лінія прогнозу дає три варіанти розвитку ситуації: песимістичний, базовий та оптимістичний та розраховує автоматично кількість необхідних ліжок стаціонару та інтенсивної терапії.

Крім прогнозу за регіонами України в оновленій карті забезпеченості лікарень надається також загальна статистика захворювань, у якій окремо зазначений хворий на Covid-19 медперсонал та кількість вільних ліжок інтенсивної терапії. 

Можна зіставити дані прогнозу з рівнем заповненості лікарень на карті та в такий спосіб з’ясувати критичні регіони, у яких насамперед виникне нестача ресурсів для боротьби з коронавірусом у майбутньому. Як це сталося в Ломбардії, де нормативний рівень оснащеності виявився недостатнім відповідно до масштабу проблеми”, — коментує доповнення в карті Сергій Мільман, засновник та СЕО YouControl.

Карта оновлюється щоденно, тож користувач може отримати інформацію про рівень захворюваності за регіонами, перемикатися між прогнозними та фактичними даними, зіставляти українські тренди зі сценаріями захворюваності в регіонах Італії.

У такий спосіб прогноз захворюваності на Covid-19 дає змогу орієнтовно розрахувати можливу кількість хворих протягом тижня для кожної обраної області України. Це допоможе працівникам органів держуправління, благодійним організаціям, фармвиробникам та дистрибьюторам отримати інструмент, який покаже навантаження на лікарні та лікарів, а також зростання попиту на лікарські засоби та інші ресурси, необхідні для боротьби з коронавірусом.

Як рахував YouControl?

Для свого прогнозу YouControl спочатку дослідив, як відбувається поширення коронавірусної інфекції в різних регіонах Італії. Дані для дослідження взяті у ISTAT, Dipartimento della Protezione Civile. Кількість підтверджених випадків захворюваності на 100 тис. жителів обраховувалася окремо для кожного регіону на кожен день.

На графіку горизонтальна шкала вказує на кількість днів, що пройшли від реєстрації перших п’яти випадків на 100 тис. жителів. “Саме п’ять підтверджених випадків на сто тисяч осіб можна вважати критичним порогом для старту подальшого розгортання зараження. Саме цей поріг буде коректно порівнювати та зіставляти з даними зараження інших регіонів”, — розповідає Роман Корнилюк, аналітик YouControl та автор методології прогнозування.

Чому саме ці сценарії:

•  “Ломбардія” — найбільш песимістичний сценарій через високу швидкість зараження, що призвів до найвищих втрат та катастрофічних наслідків.

•  “Тоскана” — базовий сценарій, де можна побачити середню швидкість зараження для італійських регіонів.

•  “Сицилія” — оптимістичний сценарій, який показує повільне поширення вірусу, характерне для південних та острівних регіонів Італії.

Як знайти необхідні дані?

На основному дашборді перегляду карти у вікні “Захворюваність” відкриються дані щодо загальної статистики хворих на Covid-19: громадяни та медперсонал у підрозділі “Загальна статистика”. Сценарії розвитку захворюваності, описані вище, знаходяться у підрозділі “Прогнозування”.  

У вікні “Обладнання”, додалась інформація про прогноз забезпечення обладнанням на тиждень при поточному тренді захворюваності. У розділі “Лікарі” тепер можна знайти рівень забезпечення лікарів у розрахунку на 100 тис. населення. Ці дані пояснюють, наскільки укомплектована область лікарями з урахуванням епідеміологічної ситуації області.

Крім того, у результаті оновлення тепер можна побачити ще й забезпеченість областей ліжками в лікарнях у перерахунку на кількість населення. Адже щільність населення в кожній області України різна: відповідно, дві тисячі ліжок для Дніпропетровської області ‒ не те саме, що для Волинської. Такі дані відображаються у відсотках у розділі “Ліжка” та дозволяють зрозуміти, наскільки загострюється ситуація із завантаженістю лікарень.

Наразі можна побачити також кількість хворих на Covid-19 медичних працівників на кожен день в регіонах. Для цього потрібно на вкладці “Прогнозування” обрати тип інформації “Статистика” та натиснути “Медичний персонал”.

Нагадаємо, презентація карти відбулася 9 квітня в Українському кризовому медіацентрі: https://youtu.be/ENJnvxjVbrI

Перейти на карту!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’