Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Спроба прокурора у справі YouControl виправдатись не вдалась

26 квітня 2018 р.
youcontol

Притягнення прокурора Олесі Скрипник до дисциплінарної відповідальності – виправдане. Так вирішив Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду.

24 квітня 2018 року відбулося відкрите судове засіданні у справі за позовом Олесі Скрипник до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) про визнання рішення КДКП протиправним та його скасування. Відповідно до нього, Олесю Скрипник ‒ старшого прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів СБУ та Державною прикордонною службою України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності ГПУ притягнуто до дисциплінарної відповідальності та накладено на неї дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

Таке рішення КДКП прийняла у лютому 2018 року на основі того, що прокурор Скрипник систематично не виконувала свої службові обов’язки. Зокрема, вона декілька разів ігнорувала рішення суду щодо повернення коштів, які правоохоронці незаконно вилучили під час обшуків у засновника компанії YouControl Сергія Мільмана та його родини ще у березні минулого року. Під час засідання Скрипник безнадійно намагалася переконати суд, що не мала повноважень та можливості, аби це зробити, тому що це компетенція слідчого. У той же час, Станіслав Погребняк, член КДКП і представник комісії в судовому процесі, вказав на те, що  Скрипник, серед інших повноважень, може скасовувати незаконні постанови слідчих або ж ініціювати перед керівником органу досудового розслідування їхнє відсторонення у разі наявності порушень. Саме прокурор є процесуальним керівником у справі, тому зняти з себе відповідальність він не може.

Суд вивчив усі докази у справі і пояснення учасників та на їхній основі ухвалив постанову, якою повністю відмовив Олесі Скрипник в задоволенні її позову. Тож  винесена їй догана залишається в силі.

“Ми вважаємо таке рішення суду законним та виправданим з точки зору процесуальних та матеріальних норм. Адже прокурор, що серед іншого порушив право приватної власності, має бути притягнений до відповідальності. Тому суд правомірно відхилив її позов до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії”, – стверджує Данило Глоба, адвокат, заступник директора з правових питань компанії YouControl.

Варто також зазначити, що у Олесі Скрипник, котра, до речі, відмовилася прокоментувати рішення суду, ще є 30 днів на його оскарження.

“Право на оскарження – невід’ємна частина прав будь-якої особи. І є всі шанси, що вона ними скористається. Проте перспективи задоволення такого клопотання я не бачу, адже ухвалена постанова абсолютно вмотивована і відповідає усім принципам адміністративного судочинства”, – запевняє Данило Глоба.