YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Новини 28 листопада 2018 р.

СБУ “злила” справу YouControl Нацполіції

Поділитися:
СБУ “злила” справу YouControl Нацполіції

У кримінальному провадженні, до якого штучно була залучена компанія YouControl, у вересні мало закінчитися досудове розслідування. Однак замість цього СБУ повідомила про передачу справи до Нацполіції, яка нещодавно повернула вилучене в офісі майно.

У липні 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва встановив граничний двомісячний термін, аби слідчі Служби безпеки України (СБУ) нарешті закінчили досудове розслідування у справі, де фігурувала компанія YouControl. Тобто час, коли весь цей затягнутий та безпідставний процес мав закінчитися, сплинув ще у вересні. Однак, замість закриття, розслідування справи перейшло до слідчого відділу Дніпровського управління поліції у місті Києві.

Нагадаємо, що Головне слідче управління СБУ офіційно почало розслідування 25 липня 2016 року. У його межах YouControl фактично інкримінували незаконний збут спеціальних технічних засобів, негласне отримання інформації за попередньою змовою групою осіб, а також несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем. Аби знайти підтвердження таким обвинуваченням (що врешті так і не вдалось), СБУ 23 березня 2017 року провело обшуки не лише в офісі компанії, а й вдома у її засновника та директора Сергія Мільмана, у його родичів та інших співробітників і партнерів. Загалом за 11 адресами було відправлено близько 100 співробітників СБУ.

В результаті обшуків у компанії вилучили всі фінансово-господарські документи і комп’ютерне обладнання, а у людей, окрім техніки, були відібрані власні кошти. Згодом до директора компанії Сергія Мільмана, якому оголосили підозру, ще й застосували запобіжний захід у вигляді застави. Хоча  через певний час адвокати й громадськість домоглися, аби ГПУ закрила кримінальне провадження щодо Сергія Мільмана як підозрюваного, скасувала запобіжний захід і повернула вилучені у нього і його родини під час обшуків кошти.

Нині вже доведено, що представники правоохоронних органів, залучені до цієї справи, діяли неправомірно. Так, за порушення, допущені в ході досудового розслідування, прокурора Олесю Скрипник притягнули до дисциплінарної відповідальності й усунули від здійснення процесуального нагляду за цим розслідуванням. Окрім цього, через допущені нею та слідчим Денисом Мазурковим порушення різні правоохоронні органи відкрили стосовно них кримінальні провадження.

Однак донині це кримінальне провадження, до якого компанію залучили штучно, не закрито. Натомість “кермування” в цьому процесі передали слідчому відділу Дніпровського управління поліції м. Києва.

“Після більш ніж двох років безрезультатного формального розслідування Головне слідче управління СБУ почало отримувати зворотною реакцію у відповідь на свої протизаконні дії, тож вирішило “злити” справу до районного управління поліції. Такий підхід лише підтверджує те, що розслідування СБУ від початку було штучним, розпочатим винятково для дестабілізації роботи компанії, спричинення шкоди і залякування працівників. Це черговий напад силових структур на ІТ-бізнес, які відбуваються протягом останніх років”, ‒ запевнив Данило Глоба, заступник директора з правових питань компанії YouControl, адвокат.

Також, за його словами, слідчий Національної поліції Ігор Коганець, якому наразі доручили здійснення досудового розслідування, поставлений у нелегке становище. З одного боку, матеріали кримінального провадження він отримав після закінчення встановленого судом граничного терміну для завершення досудового розслідування. З іншого – складність та об’ємність цих матеріалів (21 том!) потребують тривалого вивчення та дослідження зібраних доказів.

“Все це істотно ускладнює можливості для оперативного прийняття слідчим рішення про закриття кримінального провадження, на чому наполягають адвокати компанії YouControl і Сергія Мільмана”, ‒ додав Данило Глоба.

Наразі можна констатувати, що у справі все ж є позитивні зрушення. Слідчий Нацполіції вже вирішив питання стосовно вилученого під час обшуків майна і документів з офісу YouControl, які вже фактично повернуті компанії. Проте, невирішеною залишається проблема щодо повернення майна працівників і партнерів компанії. А також найголовніше ‒ досі не закрите кримінальне провадження, до якого YouControl та його співробітники були залучені безпідставно. Доки ці питання залишаються відкритими, ставити крапку у боротьбі за відновлення справедливості передчасно.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’