Зранку, 23 березня, почались обшуки СБУ у керівників та співробітників нашої компанії вдома та в офісі, а також у наших технічних партнерів, таких як Ковтонюк Олексій (ТОВ «Вішну») та Соколов Ігор (ТОВ «Шерон Інтернейшнл), та їх родичів.
Підстава – рішення судді Шевченківського районного суд у 359 ст. Кримінального кодексу Стаття 359 ч.2 «Не законні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації» від 3 березня 2017 р. Рішення судді відбулось на основі клопотання, яке мотивовано тим, що «в період з 2015 року по теперішній час представники спеціальних та розвідувальних органів РФ, діючи за попередньою змовою з представниками створених в Україні об’єктів господарювання вчиняють незаконний збут та використання електронно - обчислювальних машин, мобільних телефонів та програмного забезпечення російського виробництва, що відносять до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації».
Під час обшуку адвоката не допустили до слідчих дій (незважаючи на відповідне посвідчення та договір про правову допомогу), офіс заблокували. Згодом дозволили присутність лише в квартирі гендиректора Сергія Мільмана. Обшуки пройшов в 11 місцях: офісі, в квартирах керівників, співробітників, у партнерів-підрядчиків та їх сімей. Було задіяно близько стаспівробітників СБУ. Вилучили як офісні, так і власні ноутбуки, планшети, телефони (понад 100 одиниць оргтехніки), всю готівку співробітників та їх батьків і родичів. Згодом прес -центр СБУ без згадування назви компанії опублікував звіт про те, що вони «...виявили телекомунікаційне обладнання, на якому берігалася незаконно отримана інформація». Симптоматично, у новині про співпрацю з РФ вже не йдеться, а пишуть про «копіювання зловмисниками інформації, зокрема з систем та мереж Міністерства юстиції, фіскальної служби та Державної судової адміністрації України»
При тому, що Законом «Про доступ до публічної інформації» прописана можливість такої діяльності: «Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту» (стаття 10-1, http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2939-17)
«Це парадоксальна річ, адже законом передбачена відкрита можливість доступу до реєстрів будь-яких осіб, вільне копіювання, використання, поширення даних та іншої інформації, котра є відкритою і публічною. Це пряма норма закону, і не давати це – правовий нігілізм... Як мені здається, відбувається абсолютне правове свавілля, і ми скочуємось у часи так званої злочинної влади», – коментує ситуацію заступник директора YouControl з правових питань, адвокат Данііл Глоба.
Офіційний коментар юриста Данііла Глоби день обшуку: https://www.facebook.com/youcontrol.com.ua/videos/1265881030131841/
24 березня компанія провела прес-конференцію, на якій були присутні керівники YouControl (гендиректор Сергій Мільман та комерц.директор Олена Лапа), юрист (Данііл Глоба), а також представники компаній – технічних партнерів (Ковтонюк Олексій та Ігор Соколов). Компанія YouControl спростовує інформацію про можливість будь-яких зв’язків із РФ та інші абсурдні звинувачення. Керівництво вбачає в ситуації ознаки «замовлення» та обурене тиском з боку державних силових органів. Адже YouControl завжди виступав і буде виступати на стороні побудови прозорого бізнесу та очищення його від корупції, що є беззаперечною складовою інтересів нашої держави.
Читайте також:
Статті 31 грудня 2021 р.
Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?
Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман
Новини 10 грудня 2021 р.
YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік
З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".
Новини 9 грудня 2021 р.
"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl
"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель. Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону. Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.