YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини 29 травня 2023 р.

Реєстр зі 170 тис російських воєнних злочинців в YouControl

Поділитися:
Реєстр зі 170 тис російських воєнних злочинців в YouControl

Аналітична система YouControl додала новий блок для перевірки фізичних осіб – "Російські воєнні злочинці" (Russian War Criminals). 

 

Про проєкт 

 

Russian War Criminals – спільний проєкт журналістів Слідство.Інфо та активістів Антикорупційного штабу, в якому зібрали понад 170 тис профілів військових російської федерації. Це онлайн-реєстр, що містить дані військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні громадян рф. Російських солдатів у цьому реєстрі ідентифікують за допомогою відкритих джерел: списків Центру оборонних стратегій та ГУР, бази даних "Ищи своих", соцмереж та журналістських розслідувань. 

 

База була створена в травні 2022 року з метою ідентифікації усіх військовослужбовців рф, які беруть безпосередню участь або причетні до війни росії проти України. Одним із ключових завдань проєкту є допомога у збиранні доказів злочинів конкретних осіб під час військових дій – для подальшого використання українськими й міжнародними слідчими та надання цих доказів в українських судах та у Міжнародному кримінальному суді (Гаага, Нідерланди).

 

Де дивитися дані з бази в системі YouControl

 

Дані з реєстру "Російські воєнні злочинці" в системі YouControl  знаходяться в модулі “Перевірка фізичних осіб” в лівому боковому меню “Медіа”. Наприклад, при перевірці  підполковника поліцейського спецпідрозділу СОБР Росгвардії по Кемеровській області Дмитра Астахова, YouControl покаже два результати. Перший – ПІБ особи, коли ім’я та прізвище повністю збігається при перекладі з російської мови на українську, оскільки при пошуці в базі даних Russian War Criminals прізвище, ім’я та по-батькові особи потрібно вказувати тільки російською мовою. Другий – схоже ПІБ, коли немає впевненості в перекладі російського ПІБ та/або часткового збігу з ПІБ із запиту.  

У досьє можна побачити звання та приналежність до військової частини, а також статус воєнного злочинця:

  • мертвий

  • у полоні

  • підозрюваний

  • проводиться розслідування

  • ідентифікований

  • причетний.

 

Кому та для чого корисно

Отримання додаткової інформації з публічних інформаційних ресурсів контролюючих (державних) органів та приватних організацій, таких як онлайн-реєстр "Російські воєнні злочинці" – важливий крок для аналізу схем запобігання та протидії легалізації (відмивання) коштів, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

 

До того ж, згідно з положеннями постанови Правління Національного банку України від 19.05.2020 № 65, отримання додаткової інформації щодо контрагента шляхом пошуку інформації про нього у відкритих джерелах (наприклад, офіційних джерелах, публічних реєстрах, вебсайтах авторитетних видань), є одним із необхідних заходів належної перевірки контрагента.

 

У типологічному дослідженні Державної служби фінансового моніторингу України на тему: "Фінансування тероризму та отримання кримінальних доходів від вчинення інших злочинів в умовах військової агресії російської федерації", яке затверджене Наказом Державної служби фінансового моніторингу України 27.12.2022 № 95, серед актуальних інструментів для контролю та моніторингу тероризму зазначене, зокрема, джерело реєстру "Російських воєнних злочинців". 

 

Отже, використання та аналіз додаткової інформації про контрагента, включаючи інформацію з онлайн-реєстру "Російські воєнні злочинці", сприяє ефективному контролю, забезпеченню безпеки та ефективному управлінню ризиками у сфері фінансів, тероризму та поширення зброї масового знищення. 

 

Загалом, перевірка фізичних осіб в аналітичній системі YouControl містить майже всі джерела, зазначені у згаданому вище Типологічному дослідженні від Держфінмоніторингу. Типологічне дослідження може стати підґрунтям для виявлення та протидії поширенню злочинів, що можуть бути характерними під час війни.

 

Нагадаємо, нещодавно YouControl долучився до створення інструменту моніторингу конфіскації активів агресора. До системи YouControl додано реєстр “ДержзZадники” від Руху ЧЕСНО та базу “Миротворець” з метою надати нашим користувачам ще більше інформації та забезпечити прозорість. Адже один із важливих принципів якісного ризик-менеджменту та прийняття рішень – це врахування всіх можливих факторів, а відповідно і даних. Також віднедавна система містить ще більше даних щодо підсанкційних та потенційно підсанкційних фізичних осіб в модулі “Війна і санкції”

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’