Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Проект “Відкритий бюджет” інтегрував у свій модуль дані з YouControl

19 листопада 2018 р.
youcontol

У модулі Paywatch з’явилася можливість отримати більше інформації про розпорядника чи отримувача бюджетних коштів, перейшовши на його картку в YouControl.

В Україні вже понад два роки розвивається проект Центру “Ейдос” – “Відкритий бюджет”, спрямований на підвищення прозорості використання бюджетних коштів. Нещодавно до однієї з його складових – модулю Paywatch – була додана можливість отримувати інформацію з системи YouControl.

Модуль Paywatch (або Е-data) дозволяє генерувати візуалізації з короткою аналітикою щодо видатків державних установ. Дані завантажуються з сайту spending.gov.ua. Такі візуалізації може створити та розмістити в себе на сайті в декілька кліків будь-хто – від міністерства чи лікарні до ЗМІ. Нині віджети з даними про свої транзакції на власних ресурсах розмістили понад 60 розпорядників бюджетних коштів. Серед них є найрізноманітніші за напрямками роботи установи – це й Міністерство інфраструктури України та частини підзвітних йому підрозділів, і Чернігівський обласний кардіологічний диспансер, й усі школи та дитсадки Вінниці.

Загалом у Центрі “Ейдос” поширення інструментарію проекту “Відкритий бюджет” серед всіх міст обласного підпорядкування України та ОДА вважають своїм стратегічним завданням. Команда проекту протягом року проводить близько 20 семінарів по всій Україні і для чиновників, і для журналістів, пропонуючи їм брати на озброєння цей інструмент.

“Публікація відкритих даних  без подальшого її використання не має великого сенсу. Тож ми намагаємось сформувати додану вартість цих даних. У проекті “Відкритий бюджет” для нас важливо, і щоб громадяни отримали доступ до важливої інформації щодо витрат бюджетних коштів, і щоб процес такої “звітності” був мінімально обтяжливим чи навіть максимально зручним  для органів влади. І останнє досягається, зокрема тим, що один раз доданий на сайт віджет після розміщення не потребує подальшої підтримки і щодня автоматично за допомогою API підтягує дані”, – пояснив Володимир Тарнай, керівник Відділу бюджетної політики Центру “Ейдос”.

Він також додав, що важливим кроком для вдосконалення одного з модулів проекту –  Paywatch – стала інтеграція з YouControl. “Наш аналітичний центр у своїй роботі спирається на аналіз первинних  даних. Ми зацікавлені в тому, щоб громадяни мали можливість оперували підтвердженими фактами, а не здогадками та слухами, як це часто відбувається у нашому суспільстві. І створюючи такий інструмент, як Paywatch, ми прагнули, щоб для його користувачів процес  навігації в інформаційному просторі був швидким і комфортним. Саме в цьому нам дуже допоміг YouControl, надавши можливість прикріпити до модулю посилання на інформацію про розпорядників чи отримувачів бюджетних коштів, зібрану з десятків державних реєстрів”, – запевнив Володимир Тарнай.

“Проект “Відкритий бюджет” знімає завісу таємниці та дає людям розуміння, на що йдуть кошти платників податків. Щось приховати стає неможливо і це підвищує прозорість використання бюджетних грошей. І ми з радістю приєдналися до цього вкрай важливого для суспільства проекту. Його мета гармоніює і з нашою соціальною місією, в межах якої ми співпрацюємо з різноманітними ГО та ЗМІ”, – додав Сергій Мільман, CEO та засновник YouControl.

На досягнутому команда проекту “Відкритий бюджет” не збирається зупинятися. Наразі йде робота над створенням інструменту, який відображатиме видатки Дорожного фонду, підзвітного Міністерству інфраструктури. Також в розробці модуль щодо оренди комунального майна, в якому буде відображено, що, хто та за якою ціною орендує та чи використовується в цьому процесі система ProZorro.Продажі. І ще один напрямок  – модуль для візуалізації результатів фінансової діяльності комунальних підприємств міст, в який теж планується інтеграція даних з YouControl.