YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини 26 січня 2022 р.

Особиста цифрова гігієна в умовах кібератак та маніпуляцій ‒ поради YouControl

Поділитися:
Особиста цифрова гігієна в умовах кібератак та маніпуляцій ‒ поради YouControl

Серія масових кібератак здійснених протягом січня на десятки урядових сайтів змусила багатьох українців задуматися над особистою цифровою безпекою. Урядовці запевняють, що датасети з персональними даними громадян залишилися недоторканими. Проте, додаткова належна обачність ніколи не завадить. З метою поширення цифрової гігієни, фахівці YouControl розробили низку дієвих порад.

 

Паролі

 

Для того, щоб зробити свій цифровий простір нецікавим для хакерів, варто серйозно ускладнити їм роботу. Для цього  дотримуйтесь елементарних правил: 

• встановлюйте надійні паролі та нікому їх не розголошуйте;

• використовуйте різні паролі для різних облікових записів;

• не зберігайте паролі у браузері;

• посилюйте захист 2-факторною автентифікацією (де це можливо).

 

Програмне забезпечення (ПЗ):

 

• використовуйте офіційне ПЗ, яке підтримується виробником;

• завантажуйте ПЗ з надійних джерел;

• своєчасно встановлюйте на свої пристрої  (комп’ютер, планшет, телефон тощо) всі оновлення безпеки;

• не нехтуйте антивірусним захистом.

 

Вебресурси

 

Завжди звертайте увагу на:

• наявність на вебсторінці ознаки захищеного з’єднання – замок у адресному рядку браузера;

• правильність написання адреси сайту. Різниця між оригіналом та підробкою може бути лише в одній літері. Зайвий раз перевіряйте посилання, за яким збираєтесь перейти;

• зовнішній вигляд вебсторінки. Якщо щось викликає підозру – в жодному разі не вводьте свої облікові дані та/або дані платіжної картки. Краще повторно перевірити оригінальність ресурсу. Перезайдіть на сайт в іншому браузері або через пошук офіційної сторінки у Google.

 

Пошта, листування, повідомлення

 

Варто бути обачними з електронними листами/повідомленнями, що містять вкладені файли або гіперпосилання. Якщо відправник вам невідомий, а лист викликає підозру не варто:

• розпочинати листування;

• пересилати повідомлення колегам;

• відкривати вкладені файли чи переходити за посиланням.

 

Звертайте увагу на правильність написання поштової  адреси в полі "від кого" та тексту повідомлення. Наявність помилок може бути ознакою фішингу.

Будь-які файли та посилання перед використанням перевіряйте антивірусом!

Перед відправленням листа або повідомлення перевіряйте імена адресатів для уникнення ризику розголошення конфіденційних даних.

 

Конфіденційність та приватність

 

Завжди звертайте увагу та контролюйте де, кому, для чого і що (які дані) про себе, своє оточення, свій дім або свою роботу ви повідомляєте, публікуєте або надсилаєте. Майте на увазі, те, що одного разу було опубліковано в інтернеті, залишається там назавжди.

Пам’ятайте, що паролі від облікових записів, тимчасові паролі та коди підтвердження з sms, push-повідомлень або повідомлень у месенджерах, pin- та cvv2/cvc2-коди платіжних карток є конфіденційною інформацією, яка має бути відома тільки вам.

 

Резервні копії

 

Робіть резервні копії важливих файлів – іноді це може стати єдиним способом безпечно відновити дані після зараження вірусом або атаки зловмисника.

 

Перевіряйте себе і рідних 

 

Не зайвим також буде підключити себе та рідних до автоматичного моніторингу  в модулі YouControl "Перевірка фізизосіб". Він дозволяє здійснювати перевірку запитуваної особи у всіх можливих відкритих державних реєстрах та в режимі реального часу відслідковувати зміни статусу. До прикладу, це допоможе уникнути ситуацій, коли на вас хтось "повісив" борг і вже було судове засідання, а ви нічого про це не знаєте. Чи, скажімо, без вашої участі на вас зареєстрували компанію, і навіть не одну.

Це далеко не вичерпний перелік необхідних "гігієнічних", в сенсі цифрової безпеки, заходів, які потрібно регулярно здійснювати, аби убезпечити себе від ризиків. Але це той мінімум, що має стати хорошою звичкою для кожного. Здоров’я починається з миття рук, безпека в кіберпросторі ‒ з цих простих правил.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’