Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Відео поради з перевірки контрагента

Ризикові фактори у співпраці та новинки у сфері фінансового моніторингу до YouTube каналу
Новини

Новий Фінансовий скоринг – ще точніша оцінка фінансового стану компанії

18 травня 2021 р.
Новий Фінансовий скоринг – ще точніша оцінка фінансового стану компанії

Вигідну безпечну співпрацю можна прогнозувати в довгостроковій перспективі. Для цього призначений інструмент Фінансового скорингу, що був розроблений аналітиками YouControl та підняв ділову розвідку в Україні на новий рівень. Ми оновили фінскоринг і пропонуємо вам ще точнішу оцінку фінансового стану підприємств.

 

Фінансовий скоринг – це індекс фінансової стійкості компаній. З огляду на нього можна спрогнозувати ймовірність настання банкрутства вашого контрагента і прийняти рішення про співпрацю з ним.

 

Завдяки експертизі в економічній теорії, фінансовому аналізі та технологіях машинного навчання R&D команда YouControl удосконалила скорингову модель. 

 

З цим інструментом фінансисти можуть з високою точністю оцінити ймовірність банкрутства будь-якої української компанії, фахівці з бенчмаркінгу – вивчати конкурентів, аудиторські компанії – проводити дослідження, а власники середнього і великого бізнесу – оцінити перспективи та ризики співпраці з юридичними особами.

 

Яким чином Фінансовий скоринг оцінює фінансовий стан компанії?

 

Фінскоринг консолідує та аналізує дані про господарську діяльність компанії протягом 5 років. Враховуються історичні дані та динаміка фінансових показників – всього 20 фінансових індикаторів, які вказують на стан ліквідності, платоспроможності, рентабельності та ділової активності компанії.

 

Для зіставлення даних використовуються технології machine learning, neural networks, фінансового аналізу. В результаті формується значення індексу в діапазоні від 1 (мінімальна фінансова стійкість) до 4 (максимальна фінансова стійкість).

 

Як оцінити фінансове становище контрагента за допомогою Фінансового скорингу?

 

Індекс фінансового скорингу показаний в системі YouControl в досьє компанії відразу ж під Експрес-аналізом. Фінансовий скоринг має буквений вираз (латиниця): від "А" до "D".

 

 

А - високий рівень фінансової стабільності;

B - хороший рівень фінансової стабільності;

C - задовільний рівень фінансової стабільності;

D - незадовільний рівень фінансової стабільності.

 

Простіше кажучи, компанії з індексом "А" – більш надійні за інші. Компанії з індексом "D" ставали банкрутами в 10-14 разів частіше компаній з індексом "А".

 

Цифра після букви – це більш точний бал, який знадобиться для дослідження динаміки. Наприклад, у компанії був індекс 3.1 (А), який виріс до 3.7 (теж А).

 

Ефективність інструменту підтверджена історією банкрутств українських компаній. У 2015-2020 роках щорічно серед збанкрутілих компаній в групі зі скорингом "С" і "D" знаходилося близько 85% фірм, тоді як в групах "A" і "B" тільки 15% компаній.

 

Більш детальний аналіз ви знайдете у вкладці "Фінанси" в лівому навігаційному меню, в рядку меню "Фінансовий скоринг". Там буде аналіз ліквідності, ділової активності, прибутковості та платоспроможності компанії.

 

 

Почати перевірку просто зараз!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’