Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Немає прибутку – немає ризиків? Реєстр неприбуткових установ та організацій тепер в YouControl

10 січня 2019 р.
youcontol

Нове джерело відкритих даних в системі YouControl дозволяє дізнатися, чи є контрагент комерційною або неприбутковою організацією. Відповідно, раціонально і безпечно планувати свою взаємодію з ним.

Визначення "неприбуткова організація" закріплено Податковим кодексом України. Неприбутковими називаються підприємства, установи та організації, основна мета діяльності яких полягає не в отриманні доходу, а інших завданнях: благодійній діяльності, меценатстві і т.п. До них відносяться:

• громадські об'єднання;

• політичні партії;

• творчі спілки;

• релігійні організації;

• благодійні організації;

• житлово-будівельні, дачні, садівницькі та гаражні товариства;

• об'єднання співвласників багатоквартирного будинку тощо.

Головна перевага неприбуткових організацій, як можна здогадатися з самого терміну, полягає в тому, що вони не платять податок на прибуток. Але для того, щоб скористатися цим привілеєм, організація повинна бути зареєстрована відповідно до вимог законодавства. Право на користування пільгами у неприбуткових організацій виникає після їх внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ.

Дані реєстру неприбуткових організацій України

На офіційному веб-сайті ДФС України відкрито доступ до відомостей Реєстру неприбуткових установ та організацій. Він містить такі дані:

• назва;

• Код ЄДРПОУ;

• дата включення некомерційної організації до Реєстру;

• ознака неприбутковості;

• дата присвоєння ознаки неприбутковості або її зміни.

Щоб знайти компанію у Реєстрі, потрібно знати код ЄДРПОУ та/або правильне найменування. Нові або доповнені дані про неприбуткові організації потрапляють до нього протягом 10 днів.

Перевірка неприбуткових організацій та установ в YouControl

Щоб ознайомитися з актуальними відомостями про будь-яку українську неприбуткову організацію, введіть її назву або код ЄДРПОУ в пошуковий рядок на головній сторінці сайту youcontrol.com.ua.

У досьє (і докладніше - у вкладці "Податкова") відобразяться відомості про взаємини організації з Податковою службою. Зокрема, ви побачите, що неприбуткова організація, як і належить, не включена до Реєстру платників єдиного податку. Натомість Реєстр неприбуткових установ та організацій містить дані про неї. Також буде показана ознака неприбутковості і дата її присвоєння.

Для кого корисні дані Реєстру неприбуткових організацій?

Припустимо, що ваш потенційний контрагент – неприбуткова громадська організація і це зазначено в її статуті. Тим не менш, ви вирішили перестрахуватися і перевірили статус компанії згідно з Реєстром неприбуткових організацій. І виявилося, що організація в ньому не зареєстрована. Більш того, у неї накопичився податковий борг за всі три роки існування.

Справа в тому, що сам запис в статуті не дає права вважатися неприбутковою організацією, якщо не пройдена процедура реєстрації у відповідному статусі. Ваш потенційний контрагент не виконав цієї умови і тому не отримав офіційного "Рішення про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій та установ".

Тепер ця компанія має значний податковий борг та повинна виплатити штрафи.

А ви завдяки своєчасній перевірці контрагента в системі YouControl уникли співпраці з організацією, що має фінансові проблеми і неуважно ставиться до юридичних формальностей.

Перевіряйте компанії за даними 50+ реєстрів через YouControl і захистіть свій бізнес від ризиків.

Перевірити компанію просто зараз!