Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини

Не відходячи від каси: YouControl відстежуватиме фіктивні інвестпроєкти

14 серпня 2020 р.
Не відходячи від каси: YouControl відстежуватиме фіктивні інвестпроєкти

Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків опублікувала список інвестиційних проєктів з ознаками фіктивності. Аналітики YouControl розібрались, які юрособи ними управляють та додали цю інформацію в їх досьє. 

 

На варті інтересів споживачів фінансових послуг стоїть Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків (НЦКПФР). Щоб захистити населення України від сумнівних інвестиційних проєктів, комісія опублікувала список тих, що відповідають ознакам фіктивності та можуть нести загрозу втрати коштів громадян України. Аналітики системи для перевірки контрагентів проаналізували їх та виявили, що два проєкти мають зареєстрованих юросіб в Україні, два в Російській Федерації, а решта мають “прописку” в офшорних зонах (Сейшели, Віргінські острови, Сент-Вінсент і Гренадин).

 

Серед тих, що мають юросіб в Україні, ‒ це Ізраїль Інвестментс (Israel Investments Ltd) та B2B Jewelry (ФОП Гонта Микола Петрович). У першому Нацкомісія вбачає ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг та введення в оману потенційних інвесторів. А щодо другого, то цей проєкт пропонує громадянам придбання ювелірних виробів та подарункових сертифікатів, за якими нараховуються надвисокі відсотки інвестиційного прибутку. При цьому на подарунковому сертифікаті відсутні будь-які реквізити особи, що її видала. Безпосередньо B2B Jewelry не є назвою конкретної юридичної особи. Отже, відсутні чітко визначені відповідальні особи по зобов’язанням за залученими коштами від громадян України. Крім того, майже всі транзакції в магазинах B2B Jewelry здійснюються у готівковій формі, що не дає змоги встановити зв’язки з реальними бенефіціарами проєкту. За даними YouControl, у ФОП Гонти наразі відкрито низку виконавчих проваджень (відповідно до записів в Єдиному реєстрі боржників). 

 

У списку привертає увагу Український народний банк. Щодо нього немає даних про юридичну чи фізичну особу, яка оперує сайтом чи проєктом. Договори пропонуються до підпису без зазначення назви компанії і оплата лише на онлайн-гаманці. 

 

Серед проєктів, які функціонують в Україні від імені російських юросіб, ‒ FTC (його юрособа ‒ ВАТ “ФТК А” діє з 2018 року) та Avalon Technologies (ВАТ “Авалон 13-06” зареєстрована у 2013 році). Росіяни помічені і у складі директорів проєкту Get4me. 

 

“До ознак фіктивності інвестиційного проєкту відносять відсутність реєстрації в країні залучення інвестицій, великий відсоток гарантованої дохідності, відсутність підписаних документів тощо. Все це вказує на непрозоре ведення бізнесу. Якщо ми бачимо, що у контрагента є проєкт, в якому Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку вбачає ознаки фіктивності, то існує значна вірогідність того, що співпраця з ним може нести ризики. Адже окрім можливих втрат через шахрайство, правоохоронні органи можуть розглядати вашу компанію як співучасника у фінансових оборудках”, ‒ коментує Данило Глоба, заступник директора з юридичних питань компанії YouControl.

 

Як дізнатись, чи має компанія фіктивні інвестпроєкти?

 

Спеціалісти сервісу YouControl додали в досьє українських компаній дані про віднесення їх проєктів до списку таких, що мають ознаки фіктивності. Цю інформацію можна побачити в розділі “Офіційні повідомлення” у картці юрособи чи ФОП.

 

 

В подальшому YouControl планує відстежувати ситуацію та додавати за необхідності зміни.

 

Перевірити компанію!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’