Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини

Найбільш прибуткові аграрії: вирощують зерно, бобові та насіння

18 грудня 2019 р.
Найбільш прибуткові аграрії: вирощують зерно, бобові та насіння

Агросектор, який для України є одним із стратегічно важливих напрямків економіки, найбільше виручки генерує у секторі Рослинництво.

Українські чорноземи – це вже притча во язицех навіть для іноземців. Тож не дивно, що аграрії найбільше грошей отримують саме на тому, що може дати земля. Які саме категорії цього сектору економіки вирвались у лідери – дослідили аналітики системи YouControl. ТОП був сформований за загальною виручкою всіх підприємств України, у яких вказана одна із категорій агроринку як основний КВЕД.

Із ТОП-10 сільськогосподарських категорій найвища сумарна виручка компаній за 2018 р. виявилися у тих, які займаються вирощування зернових, бобових культур та насіння. Та ще більше вражає те, що представники цього напрямку заробили приблизно в три рази більше, ніж компанії з дев’яти інших ТОП-агрокатегорій разом узятих. Підтверджує такий успіх і те, що серед ТОП-20 агропідприємств половина займається саме вирощуванням згаданих рослинних культур. Серед них найпотужніші – “Зернопродукт МХП”, “Дружба-Нова”, “Енселко Агро” та “Форест Санрайз”.

На другому місці за обсягом виручки в сільськогосподарському секторі з величезним відривом від лідерів приблизно в сім разів опинилися підприємства, які вирощують свійську птицю. Цікаво, що в ТОПі агрокомпаній за 2018 рік 9 із 20 місць дісталися саме представникам цієї категорії. Серед них широковідомі “Вінницька птахофабрика”,  “Миронівська ПФ”, “Агрохолдинг Авангард”, “Комплекс Агромарс”, “Ясенсвіт” та інші. А от на третій сходинці серед агрокатегорій із найбільшою виручкою розмістилися підприємства, які займаються розведенням свиней.

В тому, що в беззаперечні лідери вийшла категорія “Вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур”, відіграла роль і кількість компаній, які до неї належать. Так, виручку в понад 420 млрд грн згенерували аж 38 тис. підприємств. Як і у випадку з грошима, ця цифра в рази, а точніше у вісім разів, перевищує показники усіх інших категорій із ТОПу. Найменшою ж кількістю компаній (всього 52-ма) представлений напрямок “Оброблення насіння для відтворення”. Цікаво, що серед ТОП-20 агропідприємств третю сходинку посідає саме “Лебединський насіннєвий завод”, що належить до цієї категорії.

Експорт зернових потіснив чорну металургію

Агропродукція завжди була однією із ключових складових українського експорту. За часткою у структурі експорту України за 9 місяців 2019 року зернові займають 18,4%, будучи практично нарівні з обсягами експорту чорних металів (18,7%). При цьому, за даними Держстату, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт зернових культур збільшився на 42%, тоді як обсяги продажу чорних металів закордон скоротилися на 10%. Таким чином агроекспорт України і надалі продовжує розширюватись, потісняючи традиційну продукцію металургії.

Тож не дивно, що компанії всіх ТОП-категорій сільськогосподарського ринку 2018 року виручку генерували і за рахунок зовнішньої торгівлі. Разом підприємства з категорій-лідерів наторгували з іншими країнами приблизно на 150 млрд грн. Вперед за експортом знову вирвалися компанії, що вирощують зернові, бобові культури та насіння. Їхній результат вимірюється в 138 млрд грн. 

Чому саме ця категорія так випереджає інші? Україна має високі конкурентні переваги на світовому ринку в галузі вирощування зернових завдяки максимально сприятливим сільськогосподарським умовам. З одного боку – це унікальне поєднання чорноземних грунтів з оптимальними кліматичними умовами та значними площами угідь. З іншого – це транспортне положення, зручне для експорту пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, сої та решти культур у країни Близького Сходу, Африки та Європи. 

Читати більше: Оптовики найбільше заробляють на паливі та неспеціалізованій торгівлі

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’