Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Пробий по базі
Перевірка фізосіб відтепер доступна в безкоштовному тарифі Перевірка фізосіб доступна в opendata тарифі

Перевірити зараз
Новини 18 грудня 2019 р.

Найбільш прибуткові аграрії: вирощують зерно, бобові та насіння

Поділитися:
Найбільш прибуткові аграрії: вирощують зерно, бобові та насіння

Агросектор, який для України є одним із стратегічно важливих напрямків економіки, найбільше виручки генерує у секторі Рослинництво.

Українські чорноземи – це вже притча во язицех навіть для іноземців. Тож не дивно, що аграрії найбільше грошей отримують саме на тому, що може дати земля. Які саме категорії цього сектору економіки вирвались у лідери – дослідили аналітики системи YouControl. ТОП був сформований за загальною виручкою всіх підприємств України, у яких вказана одна із категорій агроринку як основний КВЕД.

Із ТОП-10 сільськогосподарських категорій найвища сумарна виручка компаній за 2018 р. виявилися у тих, які займаються вирощування зернових, бобових культур та насіння. Та ще більше вражає те, що представники цього напрямку заробили приблизно в три рази більше, ніж компанії з дев’яти інших ТОП-агрокатегорій разом узятих. Підтверджує такий успіх і те, що серед ТОП-20 агропідприємств половина займається саме вирощуванням згаданих рослинних культур. Серед них найпотужніші – “Зернопродукт МХП”, “Дружба-Нова”, “Енселко Агро” та “Форест Санрайз”.

На другому місці за обсягом виручки в сільськогосподарському секторі з величезним відривом від лідерів приблизно в сім разів опинилися підприємства, які вирощують свійську птицю. Цікаво, що в ТОПі агрокомпаній за 2018 рік 9 із 20 місць дісталися саме представникам цієї категорії. Серед них широковідомі “Вінницька птахофабрика”,  “Миронівська ПФ”, “Агрохолдинг Авангард”, “Комплекс Агромарс”, “Ясенсвіт” та інші. А от на третій сходинці серед агрокатегорій із найбільшою виручкою розмістилися підприємства, які займаються розведенням свиней.

В тому, що в беззаперечні лідери вийшла категорія “Вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур”, відіграла роль і кількість компаній, які до неї належать. Так, виручку в понад 420 млрд грн згенерували аж 38 тис. підприємств. Як і у випадку з грошима, ця цифра в рази, а точніше у вісім разів, перевищує показники усіх інших категорій із ТОПу. Найменшою ж кількістю компаній (всього 52-ма) представлений напрямок “Оброблення насіння для відтворення”. Цікаво, що серед ТОП-20 агропідприємств третю сходинку посідає саме “Лебединський насіннєвий завод”, що належить до цієї категорії.

Експорт зернових потіснив чорну металургію

Агропродукція завжди була однією із ключових складових українського експорту. За часткою у структурі експорту України за 9 місяців 2019 року зернові займають 18,4%, будучи практично нарівні з обсягами експорту чорних металів (18,7%). При цьому, за даними Держстату, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт зернових культур збільшився на 42%, тоді як обсяги продажу чорних металів закордон скоротилися на 10%. Таким чином агроекспорт України і надалі продовжує розширюватись, потісняючи традиційну продукцію металургії.

Тож не дивно, що компанії всіх ТОП-категорій сільськогосподарського ринку 2018 року виручку генерували і за рахунок зовнішньої торгівлі. Разом підприємства з категорій-лідерів наторгували з іншими країнами приблизно на 150 млрд грн. Вперед за експортом знову вирвалися компанії, що вирощують зернові, бобові культури та насіння. Їхній результат вимірюється в 138 млрд грн. 

Чому саме ця категорія так випереджає інші? Україна має високі конкурентні переваги на світовому ринку в галузі вирощування зернових завдяки максимально сприятливим сільськогосподарським умовам. З одного боку – це унікальне поєднання чорноземних грунтів з оптимальними кліматичними умовами та значними площами угідь. З іншого – це транспортне положення, зручне для експорту пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, сої та решти культур у країни Близького Сходу, Африки та Європи. 

Читати більше: Оптовики найбільше заробляють на паливі та неспеціалізованій торгівлі

Поділитися:

Читайте також:

Статті 14 липня 2021 р.

Фінансовий моніторинг фізичних осіб: як не наразитися на штрафи

У 2020 році були внесені зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Відповідно до нових правил, суб'єкти первинного фінансового моніторингу (СПФМ) мають проводити перевірку своїх клієнтів. Тому фізосіб будуть перевіряти під час укладання угод та проведення фінансових операцій.

Статті 2 липня 2021 р.

І так зійде: шкідливі поради при роботі з контрагентами

Критичне мислення – корисний інструмент для прийняття рішень, "ексклюзивно" властивий людям, на відміну від комп'ютерів. Здатність брати інформацію під сумнів – основа творчості, аналізу, пошуку нових рішень, в тому числі в бізнесі. У цій статті розглянемо "альтернативні" підходи до роботи з контрагентами і ділової розвідки. Що, якщо…   1. Не перевіряти статус компанії.   ⚡️Чим ризикуєте:

Новини 1 липня 2021 р.

Моніторинг контрагентів: не втомлюється, нічого не забуває, не підводить

Моніторинг невпинно працює для вас 24/7, тримаючи руку на пульсі компаній. Ми допрацювали його, суттєво розширили функції та розповідаємо про його нові можливості! Спойлер: тепер сповіщення про зміни компаній та фізосіб можна отримувати в месенджери. Але це тільки одне з оновлень.   Моніторинг – це бот, що стежить за компаніями, фіксує зміни у відкритих реєстрах, формує для вас звіт, економить час і нічого не випускає з уваги.   Що саме робить Моніторинг?  

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’