Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Набираємо висоту: виклики та перемоги YouControl 2018 року

27 грудня 2018 р.
youcontol

Багато нового функціоналу в системі, ґрунтовне навчання наших користувачів, кілька важливих та результативних партнерств ‒ і це далеко не все, що нам вдалося зробити за рік, що минає.  

2018 рік для YouControl був насиченим на події, приємні новини та непересічні досягнення. Вони стосувалися розвитку нашої аналітичної системі і її нового інноваційного продукту ‒ YouScore, нових партнерств у різних сферах, посилення соціального та навчального напрямків роботи.

Тож напередодні 2019-го саме час поділитися підсумками року, що минає, з вами, нашими понад 400 тис. друзів, які вже скористались системою. Причому порівняно з попереднім роком інтерес до YouControl виріс вдвічі ‒ кількість відвідувачів в середньому складала 60 тис. користувачів щодня.

І з цього року контент на сайті був доступний для них одразу на трьох мовах ‒ українською, англійською та російською. Для користувачів розширилися можливості вибору варіанту підключення, зокрема був доданий тариф на місяць. А безкоштовний тариф Open Data помітно вдосконалився. В ньому стали доступні відомості з 22 реєстрів, які містять реєстраційні дані та судові документи, зв’язки першого рівня, тендери тощо. При чому користуватись Open Data можна щодня без необхідності додаткових запитів на продовження.

Новий функціонал: експрес-аналіз, історія 2.0, санкції та офшори

2018 року до вже існуючого аналітичного арсеналу YouControl додався ще один надважливий інструмент, котрий допомагає миттєво створити “портрет надійності та доброчесності” будь-якої компанії. Мова про експрес-аналіз, в якому набір із 30 ризик-індикаторів підказує, де саме підприємство має проблеми та наскільки вони вагомі. Така інформація допомагає навіть працівникам без спеціальної підготовки швидко та головне ‒ аргументовано вирішувати, варто або ні співпрацювати з тим чи іншим контрагентом. Також інструмент дозволяє оперативно перевіряти вже існуючих партнерів та клієнтів на наявність в їхній роботі ризикових факторів.

Окрім наявних проблем у партнерів, важливо перевіряти і їхнє минуле, а іноді ‒ слідкувати і за власною компанією. Завдяки вдосконаленню розділу “Історія” в YouControl можна побачити всі зміни, що відбулися у підприємства, в хронологічному порядку. Така подача даних дає допомагає значно швидше орієнтуватися в них та знаходити відомості за потрібний період.

Ще одним нововведенням стало спеціальне маркування компаній, що знаходяться на території лінії зіткнення та на території, де тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади. Мова про Крим та частину Донецької й Луганської області, де наразі проходить ООС (Операція об’єднанис сил). Наявність такої відмітки в компанії говорить про певні ризики, пов’язані зі співпрацею з нею.

Заборона виходу на зарубіжні ринки та репутаційні втрати ‒ саме такі реалії життя компаній під санкціями. Тож для того, аби їх уникати, в YouControl протягом року додавалася інформація про санкції Держдепу США та РНБО України. Компанії, що під них потрапили, ретельно перевірялися аналітиками системи, аби виділити ті, що є представниками саме українського бізнесу.

Аналогічно і з “офшорами”. Взаємодія з “офшорними” компаніями може заплямувати і їхніх партнерів. Тому в YouControl з 2018 року можна побачити і перелік “офшорних” зон (низькоподаткових юрисдикцій), затверджених Кабміном, і позначені маркером підприємства, що їх стосуються. Окрім цього, в систему були додані "чорні" і "сірі" списки “офшорів”, визнані у світі, та промарковані компанії, що до них належать.

YouControl також доповнився зручним каталогом КВЕД згідно з сервісом для визначення кодів видів економічної діяльності. Він допомагає звузити пошук компаній за видом їхньої діяльності та швидше знайти бізнес-партнера.

YouControl, в якому вже є відомості з понад 50 різноманітних джерел, цього року поповнився ще кількома. Зокрема, до системи були додані дані з Реєстру боржників та автоматизованої системи виконавчого провадження, ліцензійних переліків Державної служби геології та надр України, а також інформація про ліцензії від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг). Окрім цього, система поповнилась інформацією про річні плани проведення заходів державного нагляду (контролю), отримані з офіційних джерел.

YouScore: тільки вгору

Команда YouControl почала розробку аналітичної скорингової онлайн-системи YouScore ще 2017 року. Однак повноцінно вийшла на ринок вона вже 2018-го. Так, в лютому відбувся демодень програми FinTech Master. Саме на ньому YouControl як фіналіст інкубаційної програми 1991 Open Data Incubator презентував YouScore.

Зараз скорингова система допомагає миттєво визначити благонадійність компанії та оцінити перспективи чи ризики співпраці з нею. Вона складається з 19 окремих модулів, три з яких наразі в процесі розробки. YouScore збирає та аналізує дані з держреєстрів та за допомогою API-сервісу передає користувачу інформацію про компанію в зручному для машинної обробки форматі.

2018 року YouScore неодноразово був визнаний експертами ринку. Зокрема, система здобула перемогу в першому банківському фінтех-інкубаторі від ОТП банку — Open Banking lab. Також YouScore був обраний до числа  фіналістів акселераційної програми від Radar Tech та Ukrsibbank BNP Paribas Group.

А ще він став одним з переможців на CRDF Global BootCamp Ukraine і наша команда в якості призу отримала можливість відвідати технологічну виставку в США та побувати в Кремнієвій Долині. Наші представники вже повернулися зі Штатів з масою вражень та баченням подальшого розвитку системи.

Разом і вперед: партнерства та членства

Протягом 2018 року YouControl здобув багато друзів як серед українського бізнесу, так і серед різноманітних спілок та організацій. Наприклад, експерти компанії на постійній основі долучилися до фермерського форуму “Агропорт Україна” і допомогли обрати переможців в десяти номінаціях премії Agroport Awards в Херсоні та Харкові. Серед іншого важливу роль у виборі зіграли дані, отримані за допомогою модулів системи FinScore та MarketScore.

2018 року користувачі продуктів компанії Aladdin Systems, одного з лідерів на ринку систем управління закупівлями, отримали доступ до інформації з YouControl задля миттєвої перевірки контрагентів. Їм вже доступна можливість безкоштовного перегляду досьє в форматі PDF на будь-яку цікаву для них компанію. Аналогічний функціонал був відкритий і користувачам онлайн-сервісу, який допомагає швидко та зручно підписувати та обмінюватися документами у електронному форматі, ‒ Вчасно.

YouControl разом із порталом ЛУН потурбувалися й про українців, що збираються купувати нерухомість. Тож аби перевірити надійність забудовника, генпідрядника, замовника та всіх причетних до будівництва сторін на цьому сервісі (в розділі “Документи” у вкладці “Учасники будівництва”) доступний безкоштовний перехід в досьє в системі YouControl.

YouControl вже не перший рік прагне до відкритості в роботі держустанов, тож логічною стала його інтеграція з проектом “Відкритий бюджет”. Зокрема, в одному з модулів проекту (в Paywatch) 2018 року з’явилася можливість отримати через АРІ-сервіс більше інформації про розпорядника чи отримувача бюджетних коштів з системи. Так, сьогодні вже можна бачити, з ким і за що розраховується Укрзалізниця чи загалом Міністерство інфраструктури.

Ще одним партнером YouControl став сервіс Облік SaaS, призначений для автоматизації бухгалтерського, податкового, операційного обліку, управління бізнесом загалом. В результаті домовленостей користувачі системи Облік SaaS отримують дані про своїх контрагентів із системи YouControl, яка імпортує їх із десятків державних реєстрів та інших відкритих джерел. Це стало можливо завдяки використанню модулів АРІ-сервісу YouScore.

Наприкінці року YouControl також підписав меморандум про співпрацю з однією з найбільших консалтингових компаній України ‒ Pro-Consulting. Компанії домовились про проведення спільних заходів та взаємну допомогу в проведенні ринкових досліджень.

І практично подарунком під ялинку для бізнесу, журналістів та активістів став спільний інструмент YouControl та DOZORRO. Він допомагає за секунди знаходити зв’язки між замовниками та учасниками, а також між кількома учасниками в тендерах. Ця інформація має допомогти в оскарженні закупівель та розслідуваннях ЗМІ та ГО.

Також YouControl протягом року, що минає, знайшов надійних партнерів в різних сферах діяльності, компанія також доєдналася до двох потужних спілок. Зокрема, ми стали членом Американської торговельної палати в Україні (American Chamber of Commerce, ACC) та Спілки українських підприємців (СУП). Участь в них дасть можливість експертам YouControl активно долучитися до розбудови вітчизняного бізнес-середовища.   

Соціальний напрямок, навчання та дружні зустрічі

2018 року в соціальному напрямку роботи YouControl теж є чим пишатися. За рік компанія підписала 132 нових меморандуми про співпрацю зі ЗМІ, ГО та ВНЗ. Причому 4 запити на доступ до системи було від іноземних медіа. До числа наших користувачів додалися газета “Сегодня”, журнал “Бізнес”, Deutsche Welle, UA: Суспільне, Телеканал Україна, РБК-Україна тощо. А з каналом 1+1 значно розширили співпрацю.

Ми не забуваємо спілкуватися з представниками ЗМІ та ГО, ділитися з ними знаннями та лайфхаками, тож протягом 2018 року ми провели для них 28 заходів, які відвідало понад 1100 гостей. Серед них були воркшопи “Викривай і Тисни”, зокрема в Дніпрі, Кропивницькому, Кривому Розі, Маріуполі, Черкасах; тренінги для студентів вузів тощо. Також наші спікери виступили на Lviv та Донбас Media Forum, DozorroFest, Open Data Forum у Чернігові, Школі Демократії, Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів.

Окрім передачі знань представникам медіа та активістів, YouControl робив акцент і на навчанні представників бізнесу. Саме для цього, а також аби отримати зворотній зв’язок від своїх користувачів, були проведені зустрічі YouControl Club у Харкові та Одесі, а у Вінниці пройшов семінар-практикум. Здобувати нові знання друзі компанії могли і за допомогою освітньої програми, розробленої експертами YouControl, — Академії бізнес-розвідки. Її перший курс націлений на те, щоб розповісти про головні ризикові моменти співпраці з іншими компаніями та ознайомитися з усіма можливостями системи. І ще одним освітнім напрямком роботи YouControl були вебінари, яких протягом року пройшло близько 20.

Загалом цей рік був досить продуктивним для компанії в різних аспектах. Вся команда YouControl вклала велику кількість зусиль, аби компанія та її продукти принесли максимум користі як бізнесу, так і кожному українцю. І наступного року ми не збираємося знижувати обертів і обіцяємо низку вибухових оновлень. Тож тримайте руку на пульсі наших новин, щоб першими дізнаватися про всі наші напрацювання та події!