YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини 16 травня 2023 р.

Моніторинг конфіскації активів агресора: YouControl долучається до створення інструменту

Поділитися:
Моніторинг конфіскації активів агресора: YouControl долучається до створення інструменту

Міністерство юстиції, аналітичний центр StateWatch та онлайн сервіс YouControl спільно презентували нові шляхи, інструменти та законодавчі ініціативи для прискорення стягнення українських активів росіян та колаборантів, причетних до агресії проти України. 

 

12 травня відбулася пресконференція на тему "Як пришвидшити стягнення активів агресора під час війни: інструменти, пріоритети та законодавчі ініціативи". Засновник та СЕО YouControl Сергій Мільман представив співпрацю YouControl з проєктом моніторингу процесу конфіскації активів агресора в Україні.

 

Мільйони гривень на користь України 

 

В Україні застосовано санкції до близько 6800 юридичних та фізичних осіб. З 6800 осіб, до яких застосовано санкції , активи виявлені у приблизно 230-250 осіб.

Йдеться про мільйони гривень, які можуть бути використані на користь України. Сума активів Дерипаски оцінюється приблизно в 10 мільярдів гривень, активи Януковича теж оцінюються в мільярдах гривень. 

Кількість осіб із активами в Україні може збільшуватися через нові санкції РНБО.

 

Для стягнення активів підсанкційних осіб, їхній зв'язок з активами має бути доведеним. Це часто включає в себе аналіз і доведення низки опосередкованих зв'язків в суді, оскільки прямі зв'язки рідко спостерігаються в відкритих або офіційних джерелах.

Підстави для стягнення майна також важливі. Наприклад, публічна особа, яка веде пасивну політику і не займає активної проукраїнської позиції, може підпасти під санкції, якщо її дії якимсь чином виправдовують дії антиукраїнських сил.

 

Всі ці відомості, які стосуються активності та підтримки підсанкційної особи, отримуються від правоохоронних органів.

Подання позовів на стягнення активів залежить не тільки від Міністерства юстиції, але і від розслідувань, які проводилися до того моменту.

 

Саме тому важливим було  створити інструмент для аналізу конфіскації активів агресора, який би допоміг Міністерству юстиції України та іншим органам влади ефективно виявляти та стягувати активи, що підлягають конфіскації

YouControl спільно з партнерами розробив продукт, який дозволяє суспільству контролювати арештовані активи, щоб забезпечити прозорість та ефективність їх використання. 

 

"Команда YouControl долучилася до проєкту. StateWatch надав перелік російських олігархів, а аналітики YouControl знайшли їхні активи в Україні. Реєстр від StateWatch дозволяє перейти на досьє компанії в аналітичному сервісі YouControl. Одразу після реєстрації, можна перевірити з ким пов’язана юрособа та яким способом, чи фігурувала у судових справах, чи брала участь в тендерах та основні реєстраційні дані з ЄДР.", - прокоментував Сергій Мільман.

 

Як довести зв'язок з росією 

 

Проєкт моніторингу конфіскації активів агресора в Україні має на меті забезпечити прозорість та контроль над процесом конфіскації. Завдяки цьому інструменту, влада зможе якісніше відстежувати та аналізувати процеси конфіскації активів, а також ідентифікувати осіб та організацій, що потребують додаткового регулювання та контролю.

Поки процес арешту та конфіскації активів триває, у вас є змога самостійно і дуже швидко перевірити такий зв'язок в YouControl. 

 

Станом на квітень 2023 року аналітики YouControl знайшли понад 20 500 юридичних осіб з певними ризиковими факторами, що вказують на зв'язки з росією та білоруссю.

Основні фактори ризику: бенефіціар, власник чи учасник юридичної особи є громадянином рф чи рб, має зв'язок з фінансово-промисловими групами рф, або назва компанії містить назву країни-агресора.

 

Департамент санкційної політики Міністерства юстиції України подякував аналітикам  YouControl за дослідження активів та зв'язків, пов'язаних з агресором, що допомагає українському уряду в імплементації санкційної політики. 

 

Дивитися пресконференцію повністю:

 

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’